Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • SZKEBE75

    senior tag

    válasz -Skylake- #75843 üzenetére

    Amennyiben egy normális erősítőt elé raksz megfognak jönni a mélyek,nekem is is volt még panterát is hallgattam vele.

    ui:astrixet azt én is csipom.

    pc/N100DC-MZ/X-JCAT-MZ/X-Daphile--RME ADI 2 DAC fs-MZ/X---Focal Alpha 50 Evo---IE 900 -- viablue

  • #56474624

    törölt tag

    válasz -Skylake- #75843 üzenetére

    Ettől még igaz, amit leírtam, hogy akik ennyire nem bíznak a fülükben, azoknak gyakorlatilag hót felesleges a minőségi zenehallgatás is. Mert minek, ha alapjáraton elveszi a fülétől a jogot, hogy nem csak placebo az egész?

    Fejes topikban olvastam 5 percel ezelőtt , hogy neked jobban bejött a hd600 mint mint a 660s , mert szerinted a 660s-ben túl sok a mély.

    Látom, az olvasás még csak-csak megy, az értelmezés már kevésbé. Sehol nem írtam ilyet abban a kommentben, hogy a HD660s-ben túl sok lenne a mély. Sőt, egyáltalán nem írtam abszolút értelemben a különböző frekvenciatartományokról, az egy ízig-vérig relatív összehasonlítás volt.

    Ez nem azért van , mert hazudik a füled vagy az enyém, hanem azért mert te hegedűt hallgatsz rajta én meg astrix-ot.

    Örülök, hogy te jobban tudod, mit hallgattam meg ma rajta. Elárulom, hogy volt a műsoron Death, Deicide, Első Emelet, Depeche Mode, Mötley Crüe és Metallica is. A mélyek mennyiségével nem volt gondom, a minőségével inkább. A tisztasága és a dinamika nem volt az igazi. De ez bőven lehet erősítő miatt is.

    Amúgy meg ugye a komolyzenében is jelen van a mély, ez egy tipikus hülye tévhit, hogy oda nem kell mély, hogy ott a mélyhiány megengedhető kompromisszum.

    de hd 600-660s-700-800 füleseknél sterilebb, laposabb fejest még életemben nem sikerült meghallgatni.

    Elhiszem, de ez lehet erősítő miatt is.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák