Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gyurczy

    őstag

    válasz Ribi #30705 üzenetére

    A rendeltetésszerűen működő fénycső fénye is vibrál, ezt a jelenséget az 50 Hz-es hálózati feszültség okozza. Hálózati periódusonként a cső ugyan kétszer gyullad ki és alszik el, és ebből 100 Hz frekvenciájú villogás következne, amit az emberi szem már nem érzékel. A fénycső két végén, az elektródák közelében azonban (az anód és katód szerepének félperiódusonkénti megcserélődése következtében) ez a villogás már megegyezik a hálózati váltakozó áram 50 Hz-es frekvenciájával, ami az arra érzékeny személyek esetében kellemetlen közérzetet, fáradékonyságot okozhat.[6] Háromfázisú hálózat megléte esetén előírás, hogy minden fázist fel kell használni a fénycsövek táplálására a stroboszkóphatás csökkentésére.

    Forrás: wikipédia

  • bkercso

    nagyúr

    válasz Ribi #30705 üzenetére

    Nem faszség. Abban igazad van, hogy nagyobb frekis villogást is látni, mert összelebeg a kettő, de pl. egy 400 Hz összelebegve a 23 Hz-el, az 377 Hz, amit már nem látsz.
    A szem sarka tényleg gyorsabb, ez is igaz. De 120 Hz fölött már nem igazán látni.

    Olvass utána az intermodulációnak. Ott az történik, hogy megjelennek az összeg- és különbségjelek, mert az erősítőelemek nemlineárisak. Vagyis a bemeneti jel / kimeneti jel arány nem állandó, hanem a bemeneti jel erősségével változik. Ez azt eredményezi, hogy ha két szinuszjel megy be, akkor a kettő mellett kijönnek az intermodulációs termékek is, az erősítőelem karkterisztikájától függő arányban.

    Nuke7:
    különben hogy lehet "rosszabb" körítéssel jobb hangot kihozni pl. egy DAC-ból...
    Sehogy.

    Dorian:
    Neked is jégszekrényed van? :DDD

    [ Szerkesztve ]

    Oh yeah!

Új hozzászólás Aktív témák