Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • #70869248

    törölt tag

    válasz Peat;) #8258 üzenetére

    Vannak dolgok amin egyszerűen nem tudsz változtatni, hiába nem veszel róla tudomást.

    pl. a 2009-s autóknak köze sem lehetett a 2008-s kocsikhoz, tök kicsi hátsó szárny, tök batár első szárny, semmi kiegészítőelem..stb. Ne mond hogy nem merült fel benned.

    DE
    A kiscsapatok, mint a Force India lényegesen kevesebb pénzt költöttek, ők vásárolják a motort és a váltót..és ők harmadáron jutottak hozzá 2009-ben mint 2008-ban.
    "10 millió dollárért elérhetővé teszik a független csapatoknak. A Williams vagy a Force India most ennek háromszorosát fizeti az erőforrásokért.
    ..nyílván ha nincsenek évközi tesztek akkor ezek költsége sincs...nyílván jobban jártak.
    De számszerűen:
    2008: Force India 122 millió dollár.
    2009: vegyél le belöle 20 millát a motor árainak csökkentése miatt, meg valamennyit a váltó árának csökkentése miatt, meg valamennyit az évközi tesztelések megszünése miatt (szállítás/gumi/üzemanyag..stb)
    Add hozzá hogy 2009-ben a Force India szerzett pontot (minden csapatnak volt pontja), és így mentesült a versenyekre való szállítási költségek egy részétől (2008-ban pont nélkül volt).
    A piszok alsó hangon vegyél le csak a 122 millából 40 millát.
    az már 30%

    Elmondom te mit te látsz... a teljesen új autók építését 2008-ról 2009-re, a KERS-be ölt milliók (Ferrari-McLaren-Renault-Williams), és az emeletes diffúzorok tervezése-újratervezése (McLaren-Ferrari-Renault-Red Bull..)
    ..és miért nem emelte meg az FIA az alsó súlyhatárt, miért cseszte el 'véletlenül' az első gumik szélességét, miért nem körvonalazott a diffúzor szabály akkor amikor 30%-l csökkentik a aero-t??

    Aztán:
    "..Most hogy az autógyárak nagy része új versenysorozatot alap...jah akarom mondani elkotródtak beégve.."
    ..én ezért a mondatért kezdtem el írni, mert fogalmad sincs mennyire volt valós törekvés az új sorozat alapítása, és mennyire volt eszköz.
    (..ahogy pl. anno mikor a FOCA (Mosley, Bernie..stb) megtámadták az akkori felügyelő szervet a FISA-t, még egy F1-n kivüli F1-s futamot is rendeztek dél-afrikában)
    Mégis fontosnak tartottad belefűzni a gúnyt.
    ..és akkor nekem jössz azzal hogy stílus, meg nincs a fórumon helye, mert rosszul értelmezem azt hogy:
    "Ha ül a fenekén akkor ma lehet nem is lenne f1"

    Azaz szted ha Mosley nem csinál semmit akkor előfordulhatott volna egy olyan helyzet hogy jelenleg nincs F1.
    ..Ezt én nem is akarom helyetted magyarázni, mert ez már megint felesleges körök futása, nem tudom elképzelni hogy lehetne ez akárcsak semleges vélemény is Mosley-ról.

    Mindegy, a linkeket szivesen bár ha el is olvasod már jóval előbbre tartanánk (már ha fontos persze)

    [ Szerkesztve ]

Aktív témák