Hirdetés

Aktív témák

  • Qorthral

    őstag

    Készítettem egy kis statisztikát az év eddigi alakulásáról. Az 5 VB esélyes év során szerzett pontjait ábrázoltam és egymáshoz viszonyítva elemeztem. Az eredmények az alábbi képen megtekinthetők: (katt a nagyobbért)

    Azt hiszem jól látszik, hogy mennyire változatosan alakultak az eredmények, állandóan változtak az eredmények és az erőviszonyok miközben végig szoros volt a verseny az elején. De természetesen még nincs vége. :)

    Érdekességek:

    - Vettel messze a legegyenletesebb pontszerző, őt Webber és Hamilton követi.
    - Alonso messze a legegyenletlenebb ötük közül.
    - Ez abból is látszik/sejthető, hogy Alonso az utolsó 7 futamon (a versenyek kb 40%-a) szerezte pontjainak kb a 60%-át.
    - Hasonlóan Button az utolsó 7 futamon alig a 25%-át szerezte a pontjainak és Hamilton is csak 30-at.

    - Mind az öten vezették legalább egyszer a VBt, igaz, Vettel csak holtversenyben (de úgy 2x is). Rajtuk kívül egyszer még Massa is vezetett, de őt az átláthatóság javítása érdekében nem tettem rá a képre.

    - Ennél több is igaz: Mind az öten voltak legalább egyszer a(z egymás közötti) VB pontverseny első 5 helyének mindegyikén! :) (Azért ez elég meglepő szerintem.)

    PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

Aktív témák