Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • TGWH

    őstag

    válasz AsusBoy #6508 üzenetére

    Kezdőként? Nulla. A német nem a papírt nézi, hanem odanyom a kezedbe egy darab anyagot meg egy rajzot, és csináld meg. Nem fogja érdekelni, ha kezdő vagy. Én pár évet lehúznék helyette itthon, legalább kettőt, hogy találkozz mindenfélével, az sem árt, ha újabb technológiákkal, szóval nem a leglepukkantabb helyre mész... gyakorolni mindenképp jó.

    cad-cam inkább azoknak jó, akik kenik-vágják a témát. Anyagismeret, szerszámok, cnc programozás, szerintem kellenek, mert ha papíron úgy csinálod ahogy kell, attól még gyakorlatban lehet sorra vagdossák a fejedhez az anyagot meg a rajzokat, hogy csináld már érthetőbben... pl. nekünk az osztrák szépen lerajzolta, aztán kiderült, hogy náluk nem 360 fokos egy kör... ugye ezt a nem kompatibilis szabványt az anyag bánta, mert idehaza, nálunk 360 fokos egy kör...

    Forgácsoló szerintem annyival jobb, hogy ha közös modulok vannak a szerszámkészítőivel, és arról már van papírod, akkor azokat a modulokat egyszerűen ki lehet hagyni, nem kell újra vizsgázni belőle.
    Persze sokat tanulsz, de lényegében semmit, csak az alapokra jó az a képzés, pár év gyakorlat mindenképpen kell mellé.

    A másik dolog, hogy nézegess meg egy német szerszámkatalógust... amilyen böszme hülye neveket képesek adni a legegyszerűbb dolognak is, hát bssza meg aki megtanulja az összes Wendeschneidplatten-t (ez még egy könnyű kifejezés, keress rá a percenkénti meg a fordulatonkénti előtolásra :D ) meg a hasonlókat... idióta egy nép...

    Persze ez csak az én véleményem, nchelp majd megmondja a tutit, ő él és alkot kint. De ha felvenne tanulni, lehet mindketten jól járnátok :D

    [ Szerkesztve ]

    Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

Új hozzászólás Aktív témák