Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • AsusBoy

    senior tag

    Sziasztok!

    (Előre is elnézést kérek ha nem ide kellene írom ez ügyben... )

    Jelenleg szerszámkészítőnek tanulok .(Jövőre fogom befejezni , nyár eleje fele ).
    Ez két éves képzés és a második évbe betettek két új modult az egyik a cnc forgácsolás és a másik a cnc programozás .

    Sajnos a cnc programozásról illetve forgácsolásról papírom nem lesz.

    Jelenleg heti 4x vagyok gyakorlaton egy cégnél ,ahol cnc megmunkáló termek vannak . "Dolgoztam" tömbszikrán ,huzalszikrán ,cnc marón, cnc esztergán ,cnc köszörűn . Mivel szerszámkészítő vagyok (leszek) ezért a gyakorlatom során volt szerencsém a szerszámkészítőknél is gyakorlatoznom ahol fröccs szerszámokat kellett szétszerelni, betéteket tisztítani , cserélni ,javítani.

    Lényeg a lényeg szeretnék még 1 szakmát letenni .

    Utánna néztem és találtam Cnc programozói illetve Cnc programozói ( Cad Cam Informatikus)-i képzést.
    Na most ez a két okj-s tanfolyam miben tér el egymástól ?
    Melyiket érdemes letenni ?

    Cnc forgácsolóit feleslegesnek tartom letenni mivel megnéztem a modulrendszerét és egy 1modullal tér el a szerszámkészítői oktatástól.
    Azért feleslegesnek tartom kiperkálni 300ezer Ft-ot hogy kapjak róla papírt de tudást nem nagyon.
    Ezért kezdtem nézegetni a cnc programozóit de kisebb bonyodalmakba ütköztem avégett ,hogy két féle cnc programozóit ajánlott a fel a google :) .

    Előre is köszönöm segítségeiteket ,válaszaitokat!

    Üdv.: AsusBoy

Új hozzászólás Aktív témák