Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Fitzgerald

    veterán

    The Ring - 8.5/10

    Talán még az első XXX, vagy valamelyik hasonló szarság előtt láttam először az előzetesét moziban annak idején, akkor keltette fel a figyelmemet. Aztán az angoltanárom mondta órán, hogy "gyelekik, hát ez kurvajó horror, nézzétek meg, lefostam a bokámat" (jó nem voltunk már annyira gyelekik, érettségi utáni suli volt ez, 20+ éves arcokból állt az évfolyam).
    A japán eredetit nem láttam meg nem is fogom szerintem megnézni már, úgyhogy komolyabb elvárások nélkül ültünk be rá.
    Akkoriban nagyon sok szar horror jött a mozikba, mindet végignéztük (Darkness Falls, Feardotcom, Ghost Ship, stb., illetve a Red Dragon, ami egészen jó volt, bár az nem kifejezetten misztikus horror), de ez volt az egyetlen értékelhető alkotás közöttük.
    Ezt a hosszú fekete hajú, sápadt, ijesztő külsejű kislányos témát persze alaposan kibelezték a következő években, de ez még ma is egy szolid kis horror, most néztem újra. Az "I saw her face" jump scare a mai napig az egyik legemlékezetesebb amit láttam, pedig nem szeretem az ilyesmit.

    #értékelés

    [ Módosította: vond ]

Új hozzászólás Aktív témák