Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • AthlonXP

    őstag

    Sziasztok!

    Segítség kellene a játékkal kapcsolatban.

    A játék közben történő, pálya részek közti töltésekkel van bajom. Pl. amikor egy épületből megyek ki a közösségbe, vagy onnan be egy épületbe.
    Legtöbbször pár másodperc, mikor mennyi, de van amikor "beragad" a betöltő képernyőnél a játék és nem megy tovább. Nem fagy le, folyamatosan jelzi a töltést a képernyő jobb alsó sarkában és a menedékkalauz infói is változnak, a játék közbeni betöltő zene és hangok is mennek rendesen stb, de a betöltés "végtelenítve" megy, nem tudja betölteni a pályarészt.
    Ilyenkor csak a játék bezárásával tudok kilépni onnan ( feladatkezelővel )...
    Ez teljesen véletlenszerűn történik meg, van amikor 10-15 ki-betöltést is tudok csinálni, de van, hogy már a 3-4 betöltésnél leáll így a dolog. Baromira idegesítő, teljesen megakasztja a játékot ez!
    Másnál volt már ilyen, lehet ezzel kezdeni valamit?!

    Steames, Deluxe kiadás, bár kiegészítők és modok nélkül. Eredeti, vásárolt Win 10 x64-en, minden frissítés fent, mindig a legutóbbi VGA driver és DX...

  • AthlonXP

    őstag

    válasz KJ82 #6917 üzenetére

    Köszi.
    Most néztem a Steamen, a "szinkronizációs" beállításoknál, hogy 1.5 mb szabad... Vagyis tele van mentésekkel..
    Na igen, elég gyakran mentek, a Steam meg menti őket felhőbe, csak már nincs hova gondolom... Egyelőre most kikapcsoltam ezt a részt, aztán majd lesz vmi..

  • AthlonXP

    őstag

    válasz Ryder62 #6923 üzenetére

    Autosave, quicksave, exitsave... ezeket bármikor felül írja a játék. Ha pont egy ilyen mentést ír felül, amikor beragad, akkor cseszhetem az egészet. :(
    Ezért mentek mindig manuálisan, változó, hogy milyen gyakran, de nem 5-10 óránként. Szét is vetne az ideg, ha ennyi játék órám menne pocsékba egy rossz mentés miatt, amit nem tudok betölteni, vagy ha épp csinálok valamit, amit aztán szeretnék visszavonni, de csak órákkal korábbi mentésem lenne...
    Ez azóta van így ennél a játéknál nálam, amikor egyszer új játékot kezdtem és jó 2 órán keresztül nem csináltam mentést. Aztán játék közben történt valami és simán bezáródott az egész csak úgy magától. Én meg csak lestem a Windows asztalt elképedt pofával, hogy akkor most mi van?!
    Azonnal újra indítottam a játékot, hogy megnézzem mi maradt meg, de természetesen, mivel ilyen hirtelen lépett ki, mentés nem volt. Én nem csináltam, mert el felejtettem, amit meg ő csinált, az használhatatlan volt, mert megsérült. Hiába nyomtam rá a betöltésre, nem tudta beadni, így újra kellett kezdenem.
    Igaz, ez még a játék korábbi, torrentes verziójával volt, de azóta nem merek kockáztatni... :U

  • AthlonXP

    őstag

    Sziasztok!

    Brahimot szeretnék befogni a menedékdombi őrhelyhez, de nem nagyon tudom, hogy kéne. Nem rég megvettem az alapjátékhoz az Automatron, a Wasteland és a Vault-Tec Workshop DLC-ket.
    Így már van Brahim befogó ketrecem és csináltam etetőt is neki.
    Azzal mit lehet csinálni, mert alapból az egy sima fürdőkád, de semmi nincs benne és megtölteni sem lehet, még vízzel sem. Most pl szakad az eső, de nincs benne víz. Más településeken járva, ahol van ilyen, azok mindig tele vannak vízzel, nem tudom, hogy.
    A ketrecre visszatérve, ha azzal valahogy sikerülne fogni egyet, akkor az a kiengedés után nem fog elszökni?
    Hogy lehetne marasztalni?

    Bocs a sok kérdésért, de nem próbáltam még sose, a fórumon meg nem nagyon találtam erről írást.
    Most vagy ennyire egyértelmű mindenkinek ez, vagy csak én nem találom egyszerűen... :U :(

  • AthlonXP

    őstag

    Kikapcsoltam a Steam mentés szinkront és a save könyvtárból kimentettem a mentéseket egy külön helyre. Hagytam bent kb 4-5 mentés fájlt és még mindig előjön a végtelen betöltés hiba... Baromi idegesítő főleg, hogy szinte minden ajtónyitásnál tölt a játék az uj helyszín miatt ugye...

  • AthlonXP

    őstag

    válasz Desy #6956 üzenetére

    Én betonfalat épitettem a menedékdombi bázis köré, csak a hídhoz tettem elektromos beton kaput, egy ajtósat. A karavános tehene, mikor megérkezett, el kezdett körbe-körbe forgolódni kívül, majd egyszercsak lehajolt és szépen áttotyogott az ajtón... :)
    A múltkor meg bemászott az egyik épületbe, szintén ott, maj lefeküdt az egyik ágyra. :))

    [ Szerkesztve ]

  • AthlonXP

    őstag

    válasz Venyera7 #6958 üzenetére

    Hát nem tudom... Írtak már sok mindent ezzel kapcsolatban, ahogy néztem mindenféle fórumokon.
    Ahogy látom, ez egy a játék megjelenése óta fennálló probléma. Elég sokan szenvednek ezzel, Redditen, Steamen, Bethesdán is van bőven bejegyzés a problémáról.
    Sokaknál SSD-n is előjön a gond.
    Volt, ahol a játék teljes reinstallját javasolták, volt, ahol a Windowssal együtt, volt ahol azt javasolták, hogy mentsük ki a mentéseket a játékból, csak az utolsót hagyjuk bent, ezt nem tudja betölteni pl. Ezután kezdjünk új játékot, ugorjuk át az introt, majd töltsük be rögtön a korábbi mentést, állítólag működik.
    Sok helyen írtak erről a játék mentéseknél levő Fallout4.ini fájl szerkesztéséről is:

    "In order to skip the intro videos and get instantaneous input in the main menu, so that you might load your saves and get to playing faster, open your Fallout4.ini ("...\Documents\My Games\Fallout 4") file and add the following lines under the [General] section:

    [General] sIntroSequence=0
    fChancesToPlayAlternateIntro=0
    uMainMenuDelayBeforeAllowSkip=0"

    De volt olyan is aki az ott levő fájlok törlésére buzdít, az újra telepítgetés helyett:

    "In the Documents\My Games\Fallout 4\ directory, delete/rename these three files:

    Fallout4.ini
    Fallout4Custom.ini
    Fallout4Prefs.ini
    Made it playable without crashing. I'm not wasting my time reinstalling something that is not the issue
    ."

    Egyébként a probléma a konzolos verziókat is érinti. Vicc, hogy mindenki tud a problémáról, akinek kell, mégsem tesznek ellene semmit, pedig a kezdetektől fennál a hiba, a fórumok szerint és mindhárom platformon, ráadásul elég sokan szenvednek ezzel, nem csak néhányan!

    Nagyon remélem, hogy lesz következő része a játéknak és az alá tesznek egy olyan motort, ami nem fog minden egyes épületbe, vagy helyszínre érkezéskor tölteni, vagy megoldják, hogy ne legyen gond a töltéssel, mert ez így baromi idegesítő!
    Van, hogy 10 perc játék után előjön a hiba, van, hogy egy óra után. A bánat megöl! :(((

  • AthlonXP

    őstag

    válasz Venyera7 #6960 üzenetére

    Meglesz, csak sajnálom újra telepíteni ezért...

    A Steam szerint jelenleg 61 óra van a játékban, most nem tudom, hogy ha újra telepítem, akkor működik-e majd a jelenlegi mentéssel a dolog. Bár elvileg kéne neki, szerintem.

    Megcsináltam délután az ".ini" fájlok törlését, utána játszottam egy bő fél órát ( tudom, ez semmi, de volt amikor 10 perc után jött a hiba ), nem volt gond. Tesztelem még, aztán lesz, ami lesz. Ha nem válik be, muszáj leszek áttenni. Csak nem szívesen használom az SSD-met játékra, ami ugye sok írási-olvasási művelettel jár. Tudtommal a sok írási ciklus rövidíti az élettartamukat. Na meg a rendszer is azon van.

  • AthlonXP

    őstag

    válasz Desy #6964 üzenetére

    Nálam csak DLC-k vannak fent, amiket vettem hozzá, de nem az összes. Semmi egyéb mod, vagy kiegészítő.

    Az itt látható 3 DLC van hozzá, ja meg a magyarítás, a legutóbbi kiadás.

    Az új "ápdéttel" elvileg vannak új fegyverek is pl. az a prototípus Gauss puska, ami elvileg már az eszköztárunk része. De én nem találtam. Hol van az?

    [ Szerkesztve ]

  • AthlonXP

    őstag

    válasz Warton #6984 üzenetére

    Én nagyon bízom benne, hogy lesz újabb része!
    Játszódjon más helyszínen nyilván, sőt az se lenne semmi, ha más országban játszódna, hisz elvileg, világszerte ilyen a helyzet, nem?

    Egy a lényeg, ha lesz új része, hogy a mentésekkel ne legyen gond! Hiába tettem át SSD-re, hiába szedtem ki minden mentés fájlt a könyvtárból és kapcsoltam ki a steames mentés szinkront, ugyan úgy csinálja, hogy betöltés közben néha fogja magát és megáll az egész, nem tölt be! Baromi idegesítő!
    Lehet bezárni feladat kezelővel és indítani újra.
    Mindezt teljesen eredeti steames játékkal, ami ugye frissítve van, hisz a steam szedi a javításokat, ha van és eredeti, nem mókolt, hekkelt Win 10 x64-en!
    Driverekből minden a legutóbbi, dx. szintén. Már nem tudok mit kitalálni, hogy mi baja lehet.
    Hiába néztem a külföldi fórumokat, azokból sem lettem okosabb, volt akinek az oldotta meg a gondját, hogy vissza tette a Win 7-et a 10-es helyett. Na én ezt tuti, hogy nem teszem meg semmi pénzért! Inkább játszom így akkor. Bár egy próbát megérne azért, de nincs semmi hangulatom emiatt most rendszert telepíteni, aztán meg vissza később.. :(
    A 3. résszel sose volt ilyen gond, pedig abból a GOTY kiadás volt fenn, igaz abból a virágbolti, mert még anno nem volt meg véve, mikor játszottam vele. Persze azóta már azt is megvettem, viszont azt a verziót meg nem próbáltam. :)

  • AthlonXP

    őstag

    válasz bitpork #6988 üzenetére

    Sokaknál fennálló probléma ez és a kezdetektől fogva, ahogy olvasom a különféle fórumokat. Steam fórumon is sokan panaszkodtak erre. De nincs rá egységes megoldás, kinél mi vált be.. :(

  • AthlonXP

    őstag

    válasz Desy #6991 üzenetére

    Az komoly! Az ideg szétvetett volna, ha nálam ilyet csinál...

    Amúgy már az első, publikus béta óta használom a Win 10-et, komolyabb gondjaim nem voltak vele sosem, na jó, egyszer azért mégis....

    Talán, amikor tavaly megjött az az őszi összegző frissítés, akkor volt vele olyan bajom, hogy nem tudtam játszani vele. Addig okés volt, de a frissítés után, azok a játékok, amikben auto save funkció van ( ma már szinte mind ilyen sajnos ), nem működtek. Ugyanis amikor a játék menteni akart, akkor egyszerűen kilépett az asztalra a rendszer, a játék bezáródott és kész. Semmi hiba üzenet, vagy bármi egyéb. :U
    Ha kikapcsolható volt az auto save és lehetett kézi mentést csinálni, akkor aránylag még ment is a dolog, bár néha azért akkor is előjött a hiba.
    Ez után vissza tettem a korábban használt, szintén eredeti, vásárolt Win 8.1-et, amivel ugye nem volt gond és azt használtam jó 2-3 hónapig.
    Persze aztán, ahogy jöttek a frissítések a Win 10-re, visszatértem rá és azóta is csak az megy, gond nélkül szerencsére. :)

    Amúgy sztm, nem sok köze van a gép árához annak, hogy mennyire stabil, vagy nem rajta a rendszer.
    Egy aránylag alsó kategóriás gépen is ugyan úgy hibátlan lehet minden, mint egy több százezres gépen rossz.

    Pl. ott van az én cuccom, amit 2015-ben, mikor megjelent a Haswell proci az inteltől
    , akkor újítottam a mostani szintre és az akkori árakkal a konfigom elérte a 250-et értékben. Igaz VGA-t akkor nem vettem, mert megvolt már ez a jelenleg is használt, de CPU, alaplap, memória, HDD, SSD, stb, akkor lett véve bele. Csak a proci volt bele 80 pl.
    De nem is ez a lényeg, hanem azt akarom eből kihozni, egy drága gépen is csinálhat hülyeséget a rendszer és az teljesen független attól, hogy most az eredeti, vagy crackelt, vagy mit tudom én...

    A másik példa, meg tesóm régi kis netbookja ( J&W MINIX 1100 ), amit már vagy 6-7 éve vettünk neki, akkor 50 volt az ára és egy Atom 1.6Ghz-es proci van benne, 2Gb memória, 250-es vinyóval.
    Tökéletesen fut rajta a Win 10 annyi a hibája neki, hogy bődületesen lassú vele, kb 2-3 perc a boot idő pl, de hát a kis atom ennyit tud. De ha van türelme az embernek, akkor egész jól el lehet vele bohóckodni a mai napig is, netezni, zenét hallgatni, filmezni simán jó, csak türelem kell hozzá. :)
    Ez a kis gép a maga idejében azzal hívta fel a figyelmet magára, hogy nagyon olcsó, a társaihoz képest, viszont cserébe elég jól felszerelt.
    Szóval egy olcsó kis gép, mégis jól megy rajta a friss rendszer.

    Ezért mondom, hogy sztm nem sok köze van itt az árnak a stabilitáshoz, vagy a hibákhoz. Én úgy veszem észre, hogy ez inkább szerencse kérdése. Menyire passzolnak egymáshoz az adott hardverek a gépben, hogy vannak beállítva, stb. Sokszor az adott gyártó termékei sem szeretik egymást, mert ott van pl. a Sony DVD íróm, ami bármilyen lemezt elfogad, csak a Sony-t nem! Megírja, de főleg az újra írhatóval eléggé megszenved, sokszor be sem tudja olvasni azt, újkora óta ilyen, fogalmam sincs miért. :(

  • AthlonXP

    őstag

    válasz micafighter #6999 üzenetére

    Nekem pl. az intézetben járkálva 20-30 FPS, kint a szabad területen, vagy az épületek közt 30-40FPS van.

    FHD, 8x AF, FXAA élsimítás, közepes grafikai beállítások mellett.
    Ennyit tud egy jó 5-6 éves VGA. 60+ FPS csak a menüben van..
    Mégis lehet vele játszani, gond nélkül!

    Nem tudom megérteni azokat, akik sírnak, ha már véletlenül bemegy 60 alá az FPS játék közben egy kicsit! :U
    Igaz, én nem multizom, mert nem szeretem, de eddig még egyetlen játék sem volt nálam, amiben zavart volna, ha nincs meg a 60 FPS! Pedig nagyon sokféle játékot próbáltam már. Nekem, ha a 30-40 megvan, akkor az már bőven elég!
    Sajnos ma már egyre több játék esetében csak úgy van meg ennyi, ha felbontást csökkentek, mondjuk 720p-re, és visszaveszem a grafikai beállításokat pl. low-ra.
    Mondjuk a Battlefield 1 FHD-ban ment low-on, de meg volt a 30-40 FPS. és nagyon jól játszható volt, kétszer is végig vittem. Mondjuk az is igaz, hogy a játék ilyen beállítások mellett is úgy nézett ki, mint sok más játék high beállítások mellett, brutális! Nagyon kíváncsi vagyok milyen lehet maxon...

    Ha sikerül összeszedni egy kis pénzt év végére, vagy január-február környékére, akkor egy GTX1070-et tervezek venni a mostani helyett. Nagyon ráférne már, évek óta halogatom, mert mindig van valami, amire elmegy a pénz, de már nem szeretném tovább húzni.

Új hozzászólás Aktív témák