Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Neoteric

    addikt

    válasz attiati #8005 üzenetére

    "Ha itt csak ennyi lenne a mondat: Emlékszem, hogy gyorsan futott. Akkor hogy fejezik a mellékmondat múlt idejűségét ezzel a szerkezettel?"

    Sztem csak annyi, hogy: I remember, he was running fast.

    "Illetve ha az ige -inges mellékmondatot "vonz", de a mellékmondat igéje nem kerülhet inges alakba, azt hogy oldják meg? I look forward to ...-ing. Hirtelen egy ilyen igét se tudok"

    ilyen pl a know

    Akkor én úgy írnám, hogy I'm looking forward to know sth about this.

    1. Fish- hal, Fish- halak, Fishes- több halfajta

    2. Tempereatures, azaz több, nem 1db, azért van többesbe.

    3. Sztem mert nem általános dolog, hogy a gyerek mindig jobban érzi magát, hanem egyszeri alkalom, ami eltér a megszokottól.

    Azért bíráljatok felül engem is nyugodtan, mert 2év óta csak felejtek az angolomból.. lehet gyakrabban visszanézek ide, hogy azér valamilyen szinten megállítsam a leépülést :))

    (#7999) dabadab : sir yes sir :DDD :(

    [ Szerkesztve ]

    PSN: ne0teric_sAN

  • VOid

    tag

    válasz attiati #8005 üzenetére

    A "feel" nél azért nem jó a simple igeidő mert akkor megváltozna a jelentése, még ha itt nem is olyan nagy az átfedés a jelentések között, de van.

    Viszont simán tudok olyan igét mondani ahol pl egyértelműbb a dolog:

    These flowers smell good.
    XY is smelling the flowers.

    I remember my first teacher. Do you remember yours?
    Aunt Sara is looking through an old picture album. She is remembering(itt is nem emlékszik a jelentés hanem inkább "felidéz") the wonderful days of her childhood.

    The cat's fur feels soft. puhának "hat"...kb
    I'm not feeling well today. itt meg ugye egyértelmű:)

    Ott a Think is: ha simple-be mondod a jelentése kb "úgy hiszem, úgy gondolom", ha folyamatosban mondod akkor ugye gondolkozol xy dolgon:D

    Érdemes ezekre is odafigyelni:) van jópár ilyen ige és ha próbálod kitalálni milyen igeidőben legyél ezt is figyelembe kell venni.

Új hozzászólás Aktív témák