Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hallgat

    csendes tag

    válasz Delila_1 #13834 üzenetére

    Köszönöm!

    Látszik, hogy láma vagyok, még a kérdést sem tudom rendesen megfogalmazni. :(((

    A Munka2 L oszlopának második sorától az utolsó adatot tartalmazó sorig (a táblában, nem L oszlopban vannak adatok más oszlopokban) szeretném bemásolni transzponálva Munka1 B1:T1 értékeit.
    Munka2 L oszlopa üres, az A oszlop az, ami üres sor nélkül folyamatosan adatokat tartalmaz az utolsó sorig. Ezért gondoltam, hogy az usort onnan definiálom.
    Ha A oszlop az 500. sorig tartalmaz adatot, akkor L oszlopba is az 500. sorig kellenének transzponáltan másolva az adatok Munka1 Bi:T1-ből.

    Tehát usorként nem L oszlop utolsó sora az érték, hanem A oszlop utolsó sora és L-ben is eddig kellenek az adatok.

    Bocsánat, a pontatlanságomért (és csak remélem, hogy most jól írtam le.)

    Köszi!! :R

    Office 2010 Attól, hogy a verebek alakzatba állnak, az még nem SAS!

  • hallgat

    csendes tag

    válasz Delila_1 #13834 üzenetére

    Szia!

    A segítséget még egyszer köszönöm!

    Végül ez lett a nyerő kód, bár fogalmam sincs, hogy miért nem működött addig, míg Nem a munkalap azonosítókkal együtt jelölgettem ki a területeket :(

    A lényeg, hogy működik:

    Sheets("Munka1").Range("B1:T1").Copy
    Sheets("Munka2").Range("L2").PasteSpecial Paste:=xlPasteValues, Operation:=xlNone, SkipBlanks _
    :=False, Transpose:=True


    usor = Sheets("Munka2").Range("A1").End(xlDown).Row

    Sheets("Munka2").Activate
    Sheets("Munka2").Range("L2:L20").Copy
    Sheets("Munka2").Range("L21:" & "L" & usor).Select
    ActiveSheet.Paste

    Application.CutCopyMode = False
    Selection.AutoFilter Field:=14, Criteria1:="=", Operator:=xlOr, Criteria2:="<1"

    Hátha valakinek még jól jön... :U

    Office 2010 Attól, hogy a verebek alakzatba állnak, az még nem SAS!

Új hozzászólás Aktív témák