Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dilikutya

    félisten

    válasz reelc #118360 üzenetére

    Azért az egyszer fizetős Office is megmaradt. Az EA is csinál ilyet az Access-el. Tisztán erre a modellre átállni zsákutca szerintem. Én pl. elég rapszodikusan játszom. Van, amikor sokat, van, amikor keveset, de sose tudom előre, mi lesz. Ennek pont megfelel, hogy ott van, kifizettem egyszer, játszhatok vele bármikor.

    Az előfizetéses Office amúgy nem is rossz, folyamatosan az aktuális verziók közül választhatsz, és ha a 2016 után kijön mondjuk a 2018, akkor válthatsz rá. Ha lejár a diáklicencem, én is agyalok egy ilyenen, már csak az Outlook miatt is.
    Viszont a Microsoft elsősorban üzleti ügyfelekből él, és nem csak a bérbe adott szoftverekből. Az EA sem véletlenül nem rakja az Access-be a premierjátékait, ők ugyanis az első pár hónapok vásárlóiból tartják el magukat.

    [ Szerkesztve ]

    Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

  • FunPro

    senior tag

    válasz reelc #118360 üzenetére

    Van ezzel több probléma is.

    Először is, ez az Office bérlés jól hangzik, de valóban megéri?
    Mármint, a MS-nek biztos, de a felhasználónak is?
    Kiadási ciklust tekintve 3 évente jön új Office. Az éves előfizetés 21 ezer forint. Röpke matekkal számolva 3 év alatt kifizetsz 63 ezer forintot, ami úgy durván a teljes verziós Office ára megjelenéskor.
    Ha nem az MS-től veszed, a három év alatt lehet spórolsz 10 ezer forintot, DE, a bérelt verziót nem használhatod addig, ameddig akarod.
    Magyarul, egyáltalán nem jártál jól a bérléssel, kivéve, hogyha mondjuk 1 évig kell neked az Office.
    Az pedig külön megjegyzem, hogy az MS duplán jól jár, mert 2 egymást követő Office verzió között minimális különbségek szoktak lenni. Én 1 hónapja váltottam 13-ról 16-ra, eddig nem hogy fejlődést, visszalépést tapasztaltam. De lehet csak nem mélyedtem bele eléggé, majd egy év után megmondom. . . :D

    Másodszor (és ez a nagyobb baj), az Office Microsoft termék. Nem sápol senki, nem szól bele senki, a profit 100%-os. Játékokat tekintve, ezt az EA is könnyen megcsinálta, mert Origin-en az ő cuccaik vannak, azokkal megint csak ő rendelkezik. De mi a helyzet mondjuk a steam-el? Hány Valve játék van rajta? Portal, CS, L4D, TF2, Garry's Mod, Dota. . . és ennyi.
    Innentől minden más címen oszlik a haszon. Szóval, ha bérletet kéne váltani, akkor:
    - vagy egy olyan nagy összeg lenne havonta, amit nem érné meg fizetni (révén minden új AAA benne van)
    - vagy a bérletben nem lenne benne minden (mint mondjuk az XBOX gold esetében)
    - vagy pakkokba kéne bérleteket venni (pl.: Rockstar bérlet, Konami bérlet, Capcom bérlet, 2K bérlet. . .)

    Véleményem szerint egyik sem járható út, de nálam vannak okosabbak is a szakmában. . . :K

    I'll try my best, and that's the best anyone can do.

Új hozzászólás Aktív témák