Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • reelc

    veterán

    válasz reelc #116315 üzenetére

    Mielőtt valaki félreértené: nem az a bajom, hogy reflektál az életbeli dolgokra a képregény. Előfordult már nem egyszer. Hanem ahogy csinálják.

    Sajnos volt szerencsém látni anno a WTC eset kapcsán kiadott Marvel képregényt, a 2001 decemberi Pókember. Doctor Doom sír. Csak azt a szupergonoszos oldalt kellett volna kihagyniuk.

  • arty

    veterán

    válasz reelc #116315 üzenetére

    tehát a marvel univerzum azért lett sikeres, mert fehér férfiak alkották?
    najó, ezt csak provokációnak szántam, tökéletesen értelek!

    nyilván te is tisztában vagy vele, hogy amikor ezek (a képregények) készültek/kezdtek készülni, akkor nem pécéség nem volt, hanem a társadalom annyira rasszista volt, hogy fekete főhőssel nemigazán lehetett eladni a fehér többségnek "semmit" (ma sem egyszerű, de az elfogadottsághoz PONT a fekete pókember kell. tudod, az a nézhetetlen pg-13-as szemét, amit nagyrészt fiatalok néznek (odaát, ahol/ahova elsősorban készül)).

    mára a világ változott, már nem akkora gáz, ha egy mexikói karakter mexikói, vagy egy fekete fekete.
    node ezekbe nem írtak anno mexikóit! ;)

    oké, én is forgattam a szemem a női szellemirtóktól, ahogyan egy rajongónak/képregényismerőnek a fekete marvel hősök is minimum furák (de méginkább hiteltelenek) lehetnek, megértem sokak csalódottságát. ebben sose lesz jó döntés, a "történelmi" háttér miatt. (nem, a csupa fehér hős sem az, miközben amerika lassan már csak fele fehér - a buta, massza tömegnek kell a "nevelés" (is), mert ha pedro örökre a füvet nyírhatja csak, az polgárháborús feszültségekig is elmehet)

    "ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

Új hozzászólás Aktív témák