Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • graviti

    csendes tag

    Sziasztok!

    Egy RX-585-öm van amit vagy 6 hónapig nem nagyon használtam. Most szerettem volna, de a fúvóka teszt gyalázatos eredménnyel zárult, voltak színek melyeknek közel fele - a fúvókáknak - nem működöt!
    Vettem - v6 - önreszetelős patronokat mikbe az első töltéskor tettem 5-6 csepp "gyári" tisztító folyadékot, majd meg kezdődőt a tisztítási művelet, ami 6-7 napig tartót. Naponta csak 1 max 2 szoftveres tisztítás, majd pihi, másnap megint.
    A 6-dik nap környékére az összes fúvóka működöt! Éljen!!
    Viszont most meg a teszt nyomaton keveri a színeket, eleinte szinte az összes színt egymásba keverte!
    A cyan a legmakacsabb, azt egy szoft. tísz. útán 5 perccel már belekeveri a magentába - az utolsó patront az utolsó előttibe - ha jól mondom a színeket!
    Van erre valami megoldás?
    Talán a rengeteg tisztítástól óda is tinta került ahova nem kellet volna?

  • graviti

    csendes tag

    válasz lamiki #3081 üzenetére

    Szia!

    Köszönöm a válaszod!
    A tisztító folyadékot a festékkel együtt vettem. Csináltam egy olyan tisztítást hogy átlátszó gumi cső a nyomtató csonkjára és 1ml tisztító folyadékot nyomtam - óda-vissza - a csonkba de kb 1ml/30 másodperc sebességgel!
    Ha mégis tönkre vágtam a fejet, lehetséges a javítása nem hivatalos úton, gondolok arra, hogy nem szervizben horribilis áron.
    Nem nagyon akarok meg válni tőle - 99%-ban fotó nyomtatásra használom - mert minden eszközöm megvan hozzá, hogy gond nélkül nyomtassak. Gondolok arra, megbízható patronok, festék, színbeállítások ... stb.
    Ha találtam volna új készüléket vennék is egyet!
    Ha mégsem érné meg a javítás akkor ebben az árkategóriában - 30ft - melyik többfunkciós nyomtatót érdemes megvenni amelyikbe ezek a patronok valók - v6 autoreset, t0801 ... t0806-ig?

  • graviti

    csendes tag

    Sziasztok!

    Epson px-660-on kilehet valahogy kapcsolni a tinta szint figyelést, úgyis észre veszem ha kiürül.
    Autó resetes patronjaim vannak és mikor jelez hogy üres a patron akkor általában még több mint félig van.
    Ha kilehetne kapcsolni a figyelést akkor meg spórolhatnám a a fejfeltöltésből adódó tinta pazarlást - jól gondolom?

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák