Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • TomiFiu

    tag

    Sziasztok!

    A múlt héten vettem egy DX7400-as mulitnyomit. A hozzá kapot patronokkal 28db A4-es fotót/DVD borítót nyomtattam ki. Amig a gyári patronok voltak addig minden oké volt. Aztán beleraktam utángyártottat és az első tapasztalat az volt hogy hiányzott a magenta és a sárga. Aztán néhány fejtisztítás után elkezdett csíkosan nyomtatni. Ez után még néhány tiszítítás és akkor meg beszólt hogy kevés a tinta. Erre kivettem és még javába lötyögött a patronokban egy jókora mennyiségű tinta. Majd vissza raktam és most meg azt mondja, hogy nem kompatibilis a patron. A gyáriakkal miket már le sztornózott azokra nem háklis.

    Szóval ma veszek 3-4x-es áron gyári patronokat és ha nem lesz jó akkor gariba beadom. A lexmarkot meg elvadászom. (csak előbb össze kell raknom)

    Viszont azért elszomorít, hogy az utángyártottak ilyen sz**ok. Persze a nyomi se egy hűha.

    Amúgy amíg szépen dolgozott akkor még gyorsabb is volt mint a Lexmark-om. Az igaz, hogy a lexmark-ba meg csak egyszerüen belefecskendeztem a tartályba egy kis tintát és mehetett a print tovább.
    Ha itt is működne a dolog még ha ki chippelős módszerrel akkor ez is jó lenne.

    Szóval ha valaki bármi buhert tud a DX7400-hoz akkor feltétlen írja be ide.
    Köszönettel előre is!
    Tamás

  • TomiFiu

    tag

    válasz RoyalFlush #164 üzenetére

    Nem értem hozzá emlékeim szerint. Viszont ezek az után gyártott patronok nekem feketék és ha nem figyelek akkor a sárgát akár a cián helyére is be tudnám rakni. Ezzel szemben a gyáriak ugye drappok és nem lehet fel cserélni a színeket.
    Szóval most azt szeretném elérni hogy valahol egy chipelő okosságot beszereznék és akkor magam tölteném.

    Amúgy vettem gyári patronokat 8000-ert és azokkal minden rendben van.

    Lenne még egy kérdésem.
    Ha most kiveszem a gyári patronokat és kisérletezek az utángyártottakkal akkor nem cseszi el nekem a gyáriakat? (kevesebb tintát mutat esetleg mikor vissza rakom)

  • TomiFiu

    tag

    No! A helyzet az hogy a nyomtassolcson.hu-n kicserélték a patronokat és bár elsőre ez sem ment és csak lassan kezdett el mindegyik szín nyomtatni, végső soron elkezdett nyomtatni rendesen.
    Szóval most jó utángyártottal is!!!

    Viszont érdekes, hogy pik-pak leapadt a szineseknek a színtje 1/4-re a fekete meg csak 3/4-re. (2-3 fejtisztítás és 2db A4-es fotó után)
    És ennek ellenére most már nyomtattam nem is keveset és úgy látom az 1/4-énél nem megy egyenlőre lejebb.

    Szóval remélem jó lesz....
    És remélem az eredeti patronok amibe tinta még van, majd a későbbiekben felhasználhatók lesznek. Mindenesetre celluxal jó erősen lezártam a tinta nyílást és a másikat amelyiken a letépendő sárga matrica volt. Így talán nem szárad be.

  • TomiFiu

    tag

    Sziasztok!

    Epson DX7400 tapasztalatok következnek itten! :)

    Nos annak idején 2008 január-február tájékán panaszoltam el itt a fórumon, hogy nem akar működni a nyomtató utángyártott patronnal. Nos akkor ha jól emlékszem V3.0-ás chippel volt ellátva az utángyártott patron. A gyártójára nem emlékszem.

    Aztán mint írtam még vettem egy csomag gyári patront jó drágáért és elhasználtam, aztán fogtam a nyomtatót és félreraktam, nem használtam. Ez jó két éve volt ugyebár.

    Aztán 1 hete úgy döntöttem, hogy veszek egy csomag "ezprint" nevű V6.0-ás chippel szerelt utángyártottat elvégre csak 1590HuF a 4db szín.
    Úgy voltam vele, hogy ha beszáradt a jó két év alatt a fej akkor ez az 1590HuF nem egy nagy bukás, ha meg megy akkor vigyor lesz az arcomon.

    Nos vigyor lett az arcomon, ugyanis tökéletesen működik ezekkel a nyomtató!
    Tehát akinek ilyen nyomtatója van az vegye az Ezprint márkájú patront.

  • TomiFiu

    tag

    Itt még egy kis megjegyzés...

    A Tesco-ban van egy nyomtatós pult. Ott a muki próbált rávenni,hogy vegyek valami 5000 forintért utángyártottat, mire rákérdeztem, hogy nincs ennél olcsóbb? Arra azt mondta hogy van de azzal nem fog menni ez a nyomtató. Ez az olcsóbb is Ezprint lett volna. Szóval elbizonytalanított. Aztán meg jött azzal hogy ha meg már 1 éve nem használtam a nyomtatót akkor felejtsem is el vagy vigyem szervizbe mert tuti beszáradt a feje ennyi idő alatt.

    Szóval ez 2-3 hónapja lehetett... na mindegy. Az a muki is csak a zsetonra megy. Nem csipázom.

    Én ahol régen a rossz utángyártott V3.0-ás chippel szerelt patronokat vettem, ott vettem most is a V6.0-sakat. Ez a www.nyomtassolcson.hu a Bakáts tér 8. szám alatt.

  • TomiFiu

    tag

    Sziasztok!

    Az az érdekes, hogy én ezprint márkájú patronokat használok és tökéletesen működik a DX7400-amban, de persze a gyári CD-n lévő drivert használom a winxp alatt, miközben ahol vettem a patront (nyomtassolcson.hu) ott azt mondják, hogy a legfrissebb driverrel érem el a legjobb eredményt. Hát azért ezt a tanácsot nem fogadtam meg mert többek közt ugyebár itt is azt mondják,hogy a régi a nyerő.
    Mind emellett én Ubuntu-t is használok és ott nem tudom milyen driver van, de működik a dolog. Az igaz, hogy ez Ubi-s driver és nem lehet úl jól konfigolni a nyomi minőséget. Amúgy csak a szkenner részét telepítettem ill. tudtam telepíteni, mert a nyominál valami függőségi hibákat írt amit nem tudtam orvosolni.

    Amúgy én fotókat is nyomtatok vele jó minőségben! Most van-volt akció és a 10x15cm-s Epson fotópapír 1-et fizet 2-t kap akcióba vettem. Így 15Ft egy kép + tinta.

    [ Szerkesztve ]

  • TomiFiu

    tag

    Sziasztok!

    Az a problémám van, hogy van egy DX7400-asom aminek a szkennere csíkosan skennel. Ez egész pontosan úgy néz ki, hogy teljes széltibe-hosszába szkennerel, de lapközép felett kicsivel és a felső szélen világosabban szkennerel 1-1 sávban teljes hosszban. Tehát a világosabb résznél is olvasható, de olyan mintha túl lenne világosítva.
    Ez mitől lehet?

    Annyit lehet tudni, hogy egyszer érte egy olyan baleset, hogy ráfolyt folyadék a masinára és akkor letakarítottam. A nyomtató tökéletesen működött/ik viszont a szkennerrel nem foglalkoztam így nem tudom, hogy akkor lett valami baja vagy később.

    Érdekelne, hogy mennyire nehéz szétszedni? Illetve mennyibe kerülhet egy ilyen szkenner fej, ha egyáltalán kapni.

    Ui.: nagyon szeretem ezt a nyomtatót, mert után gyártott tintával is tökéletes fotókat nyomtat. Nem száradt be a fej még jó két évi állás alatt sem ill. most sem amikor heti 1x ha nyomtatok. Jó lenne ha a szkennere is újra hibátlan lenne...

Új hozzászólás Aktív témák