Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kastner

    csendes tag

    válasz epzon #2699 üzenetére

    A márkás papírok tartósságáról ebben a cikkben lehet olvasni!
    Hát bizony érdekes! [link]

    Ezek után - véleményem szerint - érdemes elgondolkodni azon, hogy milyen esetben használjunk utángyártott papírt, és milyen esetben gyárit. Nem véletlen az, hogy üveg mögötti, vagy mappában történő tárolást javasolnak egyes gyártók. Egy biztos, a márkás papírok magas árai nem tükröznek túlságosan magas minőséget. Úgy tűnik a hagyományos fotópapír (fotólaborban készült fénykép) jobban bírja a strapát!

    [ Szerkesztve ]

  • kastner

    csendes tag

    válasz epzon #2702 üzenetére

    A fotólaboros 20-30 milliós géppel készült képet azért merem összevetni a 20-30 ezres kategóriájú nyomtatóval, mivel a nyomtatók gyártói 100 éves időtartamot emlegetnek. Ez egyszerűen nem igaz, a gyanútlan ember pedig elrakja a nyomtatóval készült fényképét, azután pedig meglepődik, hogy mi történt vele. Emlékként szeretné elrakni, nem pedig 1-2 éven belül elhalálozó valaminek. Egyébként kb. 1/2 éve lehetett olvasni, hogy valamelyik Epson tintával baj van, mivel a gyakorlatban a városi ózondús levegőben a nyomatok igen hamar (néhány hét!!!, nem vicc, nem elírás) megadták magukat. Ez pedig a steril labor körülmények között nem jött ki. Ennyit a modern kor teszteléséről, volt ám fejvakarászás rendesen. A cikkben HP Vivera tinta is szerepel, a HP jelenleg is ezt rakja a ma használatos nyomtatói patronjaiba, ennyit a fejlődésről. A régi fénykép-technológiák magasabb áruk mellett legalább több évig megmaradnak, nincs reklám, csak felismerhető fényképek. 50-60 éves fényképeim vannak, és elfogadhatóan tartják magukat, jobban néznek ki, mint a hivatkozott teszt fotói. A következő probléma az, hogy az utángyártott papírok ára kb. 1/3-a a nevesebb gyártók papírjainak, ugyanakkor a rájuk készült nyomatok minősége nem 1/3-a a nevesebb gyártók papírjainak, hanem annál sokkal jobb (feltéve, ha az ember gondosan utána jár a dolgoknak). Azaz az ár-érték arányuk jobb, mint a nevesebb gyártók papírjaié. Ezért ha nem kifejezetten a minőség a szempont, nyugodtan lehet utángyártott papírrra nyomtatni, (pl. próbanyomat, sok nyomat nem túl igényes közegnek, stb). Itt egy újabb tanulságos link. [link]

    [ Szerkesztve ]

  • kastner

    csendes tag

    válasz epzon #2705 üzenetére

    És odáig is el kéne jutni Magyarországon, hogy az ember a szemének higgyen (nem véletlenül linkeltem) és ne a reklámnak. Másrészt a különféle képkereteket fénykép esetében az asztalitól (kis méretű) a fali méretűig - szakmailag magukra valamit is adó képkeretező helyeken - üvegezni szokták, emiatt említik a gyártók az üveg alatti tárolást is, nem csak az albumban történőt. 100 évet említve 1-2 év alatt szabadon tárolva gyökeresen kifakuló fotók esete pedig lehúzás. Pláne akkor, ha kisbetűs részek említik a tárolás mikéntjét. És hogy említsek még egy lehúzást, Kínában az Epson az európai ár 30%-áért árulja a patronjait, mivel így is megéri neki. Ennek oka az, hogy Kínában sok az utángyártott patron, ami belekényszeritette ebbe az árleszállításba. Minőségbeli különbség valóban van a neves gyártók és az utángyártó cégek paparjai között, azonban nem annyi, ami a neves gyártók papírjainak az utángyártott papírokhoz viszonyított átlag háromszoros árát indokolná. Tapasztalatból beszélek (ezt nem kell elhinni) de egyes utángyártó cégek 1/3 áron forgalmazó papírjai esetenként elérik a neves gyártók papírjai minőségének 90%-át. Nem mindegyik, de gondos válogatás után meglepően jó utángyártott papírokat is ki lehet fogni. Arról most ne is beszéljünk, hogy általában a neves cégek nagy része szinte mindent a távol-keleten gyártat, mert ott jóval olcsóbbak az előállítási költségek.

    [ Szerkesztve ]

  • kastner

    csendes tag

    válasz zka67 #2707 üzenetére

    Ez az a jó kérdés, amiben a válasz és a megoldás is benne van.

  • kastner

    csendes tag

    válasz epzon #2709 üzenetére

    Epzon úrnak!

    Nem részben, hanem nagy részben van igazam. Tapasztalataim szerint az árak miatt igen sok ember keress olcsóbb és elfogadható minőségű nyomtatást, és ezért bizony kísérletezni kezdenek (kényszerülnek). A magasabb gyári patron ár bizony lehúzás, ezért engedték le az eredeti Epson tintapatronok árát Kínában 1/3-ra. Az utángyártott patronok minőségével valóban vannak bajok, ennek ellenére az Epson Kínában mégis engedményre kényszerült, tehát mégdem annyira rosszak.E fórumból kiderül az is, hogy van akinek az Epson eredeti gyári patronját nem ismeri fel a nyomtató, én meg személyesen is találkoztam olyan emberrel aki így járt. A nyomtatóárakról annyit, hogy a világban általában egyforma szinten mozognak, nem valószínű, hogy Kínában drágábbak lennének, ráadásul Japánhoz közelebb van, mit Európa, ezért a szállítási költség is kisebb. És ha még a nem túl magas átlag kínai fizetését is figyelembe vesszük, alacsony szintjük miatt nem véletlenül gyártat a világ nyugati fele Kínában, akkor igen kicsi a valószínűsége annak, hogy a nyomtató árak színvonala magasabb lenne Kínában, mint Európában. A patron ára valóban számos költséget tartalmaz, melyet most nem részletezek, de a kínaiaknak a patronok lemásolása sem két fillér, mivel néha több, mint 1 év is eltelik, mire sikerül lemásolniuk, azaz dolgoznak rajta rendesen ők is. Az Epson S22-höz jelenleg sincs autoreset chip-es utántölthető tintapatron, holott kb. 1/2 éve van piacon. Azaz náluk is van hosszantartó, viszonylag költséges fejlesztés. Való igaz, náluk marketing nincs, nincs is rá szükség, az ár elvégzi maga, azonban mostanában egyik neves gyártót sem látom intenzíven reklámozni. A nyomtatófejlesztésről annyit, hogy pl. az Epson, HP, Canon egyes évenként újként bemutatott modelljei alig térnek el az előző évitől, azaz sok esetben csiszolnak rajtuk valamit, azután jöhet az új modellszám, ez bizony nem nagy fejlesztési költség.

    [ Szerkesztve ]

  • kastner

    csendes tag

    válasz epzon #2718 üzenetére

    Epzon úrnak!

    S22-höz még nem lehet kapni utángyártott patront. Ez pedig nem azért van, mert nincs telepített bázisuk, hanem azért, mivel először meg kell ismerniük az chip-et. Ez pedig idő. Utána ki kell fejleszteni a sajátjukat, ez újabb idő, plusz tesztelés ez újabb idő, a gyártás beüzemelése pl. gépsor kifejlesztése, nullszéria, stb. újabb idő . A neten ezért nem találni még hozzá patront, a kínai oldalakon is éppen hogy van valami róluk. Megjegyzem a kínai is profitra tör (mint köztudott a kínai gazdaság jelenleg felülmúlja az amerikait), nem csak az amerikai vagy európai, ennek keretében kínában letörte az Epson árait, ennyit a kereslet-kínálatról, és a profitról. És még néhány apróság az Epson nyomtatókról. Az SX210-215 alig tér el egymástól. valaki majdnem vett SX218-at, ezt a multifunkciósat nem láttam remélenm nem lódított, de azt mondta kiköpött SX215, amit azért vett meg SX218 helyett, mert kifutó típusként le volt árazva. Az S21-S22 szintén alig tér el egymástól, meg kell nézni a prospektusaikat. Régebben a Hp Puerto Rico-ban gyártott patront, azután az olcsó előállítás után jó drágán eladta, de gyártatott a Fülöp- szigeteken is alacsony előállításai költséggel, nem pedig az USA-ban jó magas munkabérért. A tinta és a patron messze nem kerül annyiba, mint amennyiért árulják, meg kell nézni a drágább utántöltő tinták árat, azon is van profit, azután némi kalkulációval kiszámíthatjuk azt, hogy bizony az eredeti patron baromi drága. Pl. egy Epson T1281 tintapatron 5,9 ml tartalommal 2680 Ft. Hogy ez hány oldalra elég, azt ne is firtassuk. Ha az üres patron árát figyelmen kívül hagyjuk 454 Ft 1 ml tinta. 2-3ml árából van, ahol 100ml utángyártott tintát veszel, magasabb minőség esetén 1 eredeti patron árából veszel gyárihoz erősen közelítő jó minőségű tintát 100ml-es kiszerelésben. Pl. a jó minőségű pigment tintából némi keresgélés után 100ml-t kapsz 2680Ft körüli áron Ekkora különbség tinta és tinta között nincs, jó vegyészek mindenütt vannak. Nem véletlen az, hogy Kína, Korea ráállt az utángyártott és utántöltő termékekre. Érdekes, de az ő áraik igen sok esetben alacsonyabbak, bár most már van olyan utángyártott termékük is, melyhez nyomtatónként külön saját színprofilt is adnak, azaz nem hurkatöltögető szinten űzik az ipart, és mégis jóval alacsonyabbak az áraik. A lopás sem egyszerű vagy olcsó dolog, mivel tanulmányozni kell a patron és a festék milyenségét, plusz kifejleszteni a saját terméküket, különben gáz lesz a nyomtatás körül.

  • kastner

    csendes tag

    válasz epzon #2724 üzenetére

    Epzon úrnak!

    A kis kínaiak a 6.0 chip körül tartanak megismerésben, előtte számos verziószám létezett p. 5.0, 3.0, 3.1, stb., azaz néhány év kellett ahhoz, hogy kismerjék a chip-et. Ha elolvasol néhány bejegyzést ebben a fórumban, akkor erről megbizonyosodhatsz, plusz arról is, hogy ez a kényszerű fejlődés nem volt problémamentes. Az SX215 és SX218 erős hasonlóságára szerinted mi a magyarázat, ez is helyettesítés csupán? A chip másolásról is még annyit, hogy a Canon Pixma sorozat IP4200-4700 különféle utángyártott chip-jeire is várni kellett legalább fél évet, nyilván azért kellett várni, mert könnyű volt lemásolni, betették a csodagépbe és már jött is a "copy". Igaz mindenki kérdezte a patront árusítókat, hogy mikor lesz akkora volt rá az igény, ennek ellenére várni kellett, én is vártam. A kínaiak meg csak vártak és vártak, hogy megteljen a hajó. Igaz a cégek egyedileg rendelnek, és nem várják meg míg megtelik a hajó egyfajta termékkel, hanem igyekeznek minél hamarabb beszerezni a kívánt terméket. Egy kínai hajó nem csak számítástechnikai eszközöket szállít, hanem mást is. A szállításra most nem térnék ki részletesebben. A HP - állításod szerint - szinte minden nyomtatójához külön patront készít az utángyártás megnehezítése végett. Ezek szerint mégsem könnyű patront másolni, ha nehezítésről írsz. Ez viszont ellentmond a beírásod előbbi részében leírtaknak. Most könnyű vagy nem könnyű? Szívesen hallgatok vagy olvasok ész érveket, de szeretem ha azok egymást követően nem mondanak egymásnak ellent. A számolgatásról annyit, hogy szerintem a matematika egzakt dolog, ezért szoktam számolgatni, még akkor is, ha az egyeseknek parttalanak tűnik is. Úgy tűnik sokan mások is számolgatnak, mivel utángyártottat vesznek, virul az utángyártott termékek piaca, még akkor is ha a garancia elvész. Mert számolnak, és nem tudnak nyomtatónyi összeget költeni egy garnitúra patronra, melyeket néhány óra alatt kinyomtatnak. Átlag egy 9000 Ft körüli nyomtatóba majdnem ugyanannyi a következő garnitúra patron, vagy több. Van aki olyan nyomtatókat vesz amelyeket az első patrongarnitúra kinyomtatása után eladnak, mert nem tudják üzemeltetni. Utángyártottból meg a töredéke az üzemeltetési költség garanciaidő alatt is. Kicsit kockáztatnak, és nyomtatnak utángyártottal, ha a nyomtató nem ájul el 1 éven belül, akkor nyertek, ha pedig sokat nyomtatnak akkor is nyernek, ha a nyomtató 1 éven belül elájul, vesznek egy újat fillérekért. És elég sokan nyernek, mivel egyre többen így gondolkodnak, hiszen a havi bérükből nem telik nyomtató áraba kerülő tintapatrongarnitúrára. Ezért virul egyre jobban az utángyártott patronok piaca.

  • kastner

    csendes tag

    válasz epzon #2733 üzenetére

    Epzon úrnak!

    Ha figyelmesen elolvasod a beírásokat, akkor észreveheted, hogy nem kritizáltuk különösebben az Epsont legfeljebb az árképzését, de azért kitértünk más gyártókra is, akik nem különbek e témában. A példáknál valóban ez a cég szerepel a legtöbbet, de a többi cég sem a pozitív oldalaról lett bemutatva. Maradjunk lehetőleg a leírtaknál!

Új hozzászólás Aktív témák