Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • trikó

    csendes tag

    válasz lamiki #2808 üzenetére

    Ment a privát.

    Az a büdös a dologban, hogy egy gyári szettel lett nálam telepítve, és azonnal elküldött a p....
    Aztán próbáltam négy új utángyártottal is hiába.... resetelő is lett, de az már úgy tűnik, halottnak a csók.

    Mondjuk a négy gyári az úgy áll össze, hogy a színesek made in China, a fekete made in Indonesia felirattal hirdetik a kétségbevonhatatlan eredeti Epsonságukat :))) A fekete régebbi is, mint a többi három.

    Tudod küldeni valami fájlküldővel a szoftot, vagy adjak FTP-t?

    Az az én nagy bajom, hogy hajdanán Epsonokkal kezdtem a nyomtatózást, és a munkámból kifolyólag rengetegszer találkozom még ma is az Epson ipari nyomdatechnikáival, függetlenül attól, hogy nálam perpill csak Canon üzemel. Megvan bennük persze az újító szándék amihez pénz kell. Megcsinálták a Durabrite tintát és most benne voltak egy vízbázisú kültéri tinta fejlesztésében is, ami óriási dolog a rengeteg káros oldószer kiszorításában. De nem vagyok benne biztos, hogy ennek a fejlesztési anyagi háttere az kell legyen, hogy a kisjúzerrel kiheréltetjük és cseréltetjük a gépet, mert bizony aki utánakérdez, az már nem másik Epsont fog venni, hanem olyan nyomtatót, amelyik nem hisztizik.

    Ez az utángyártás-ellenes piacpolitika kb. olyan, mintha az autógyárak saját chipelt kannáikban árulnák az üzemanyagot a kocsijaikba, ráadásul típusonként másmilyenben, az utángyártott alkatrészeket pedig kivetné magából az autó menet közben.
    Az autók 200.000km-nél elpusztítanák magukat, függetlenül attól, hogy hogyan voltak karbantartva.
    Került már ki a kezem alól 3x resetelt (waste ink) Canon IP3000-es úgy, hogy a nyomaton nem lehetett látni, hogy mennyit futott a gép. Hogy üzemidő szerint öngyilkos lesz egy nyomtató, az egyszerű környezetszennyzés a profit érdekében. Mellébeszélés ,hogy azért történik, hogy Te jól járjál, mert így mindig szép és jó nyomtatód van. A régi nyomtatód meg veszélyes hulladékká válik...

    A piaci igény utántermelését szolgálja a dolog és azt, hogy szétválasszák a profi piacot a home és kisirodai piactól. Ha nem ölnék meg magukat a nyomtatók, kevesebb digitális nyomdagép fogyna, mert megérné jó minőségű CISS-ről üzemeltetett kisnyomtatókkal ellátni pl. a vállalati nyomdákat. De láttam már DVD sokszorosító üzemet is, ahol egy rakat IP4500-as nyomta a kész DVD-ket. :)))) Ez mondjuk beteges, de mégis jelent valamit. Egyszerűen minden gyártónál van valamilyen mesterséges szakadék a professzionális és a kisipari, vagy home felhasználók termékei közt, ami szerintem butaság. Nyugodtan lehetne köztes termékeket is gyártani, mint sok más iparágban. És köztes termék a alatt nem feltétlenül a szekrényméretű irodai multifunkciós gépeket értem.
    Ha pedig erre nem hajlandó a nagyérdemű gyártóközösség, hanem mindnáron az újabb nyomtatókat és a drága segédanyagokat akarja a júzer torkán ledugni, akkor ne csodálkozzon a kínaiak dömpingszerű, olcsó CISS, nagyobb űrtartalmú patron és egyéb segédanyaggyártásán.

    Nahh... eleget rizsáztam :))))

    [ Szerkesztve ]

    Lehetetlen nincs, csak tehetetlen...

Új hozzászólás Aktív témák