Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mr_ricsi

    veterán

    válasz lamiki #837 üzenetére

    Ezeket a beetető patronokat csak a köz hiszi, de még sosem bizonyosodott be a létezésük, különben már per lenne a gyártó ellen.
    Vegyük a témához a porral működő nyomtatókat is, mert azoknál ugyanez a közhiedelem.

    Én próbáltam ennek utánajárni, tehát a céges büfében :) volt már a mérlegen a vadi új nyomtatóhoz mellékelt, és az általunk beszerzett azonos típusszámú toner és nyomtatópatron is, de még nem sikerült megbuktatnom egyik multit sem.

    De mivel a próbálkozásaim száma oly kicsi mintát ad, írnék néhány észérvet is:
    - a mellékelt és a gyári cucc dobozán nem találtam semmi eltérő cikkszámot, márpedig a számítógépes raktározás korában valamivel jelölni kell, nehogy összekeveredjenek.
    - a gyártó a honlapján feltünteti a patron számát és a beletöltött tintamennyiséget. Ha a nyomtatóhoz adott patronba kevesebbet tesznek, ezt bármelyik fogyvédő szervezet észreveheti, és megbüntetnék a gyártót

    Ez a beetető patron legenda onnan eredhet, hogy legelső alkalommal akár tintával, akár porral fel kell tölteni a nyomtató belsejét (bizonyos típusoknál), vagy ahol többféle kapacitású patron is létezik, ott a gyártó mindig a legkisebbet csomagolja a gép mellé. (Néhány példa: HP-nál a normál és a nagy kapacitású tintapatronok, Lexmarknál a 16-17 és a 26-27 patronok, Xeroxnál a 013R00601 és a 013R00606 tonerek.)
    Te pedig azért tapasztaltad ezt, mert a gyári patronoknál csak a 711 fekete van 7,4ml tintával megtöltve, a 3 színes darabonként csak 5,5ml tintát tartalmaz. (Utángyártottban a G&G egységesen 9ml-t, a piroska pedig 13-at. Nem a reklám helye, de ezeket használtam már.)

    "akkor tisztítás és feltöltés után is majdnem telének kb 98%-osnak látja, de nyomtatol 2-3 A4-es fotót és lemegy a tintaszint 75 %-ra. Szerintem ez csak úgy lehetséges, ha kevesebb tinta van a patronban"

    A fúvókákon kinyomott tinta mennyiségét számolja a nyomtató, patronon belül nem képes érzékelni a tintamennyiséget. Ha 98% után 75%-ot jelez ki, akkor 5.5ml x 23%= 1,26ml tintát kinyomtattál valahova.

    "Persze az is lehet, hogy az utángyártott patronon lévő chip ugyan úgy 7,4 ml-ig számol mint a gyári, és utánna a tinta egy rész benne marad, ezt nem tudom."

    Szerintem a nyomtató számol, nem a chip, de ezen nem veszünk össze. Ez a kérdés már bennem is megfogalmazódott, hogy a 13ml mind kijön-e belőle, és hogy amikor üreset jelez a nyomtató, nem kellene-e egy patroncserét végigcsinálni, anélkül, hogy valóban kicserélném.

    Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

Új hozzászólás Aktív témák