Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • €uro

    őstag

    Sziasztok!

    Egy EPSON SX535WD nyomtatót szeretnék wifi-n keresztül telepíteni a helyi hálózatra. Ebben kérem a segítségeteket.

    Kezdem rögtön azzal, hogy wifi-n keresztül korábban sem tudtam beállítani a nyomtatót. Eddig USB porton keresztül használtam. De a napokban lecseréltem a számítógépemet - teljesen új PC-t használok. Próbálkoztam ismét a wifi-s beállítással - egyelőre sikertelenül.

    Miután új számítógépet, új Windows 7 operációs rendszert használok, és a hibajelenség ugyanaz, mint korábban volt, ezért arra gyanakszom, hogy a routerem nincs megfelelően beállítva.

    A nyomtatót a hozzá kapott telepítő CD-ről installálom. USB kábelen keresztül történő wifi-s beállítással próbálkozok. Odáig eljutottam, hogy a telepítő lemez az IP cím beállításainál van. Itt két lehetőség közül választhatok:

    1. IP-cím automatikus lekérdezése DHCP útján
    2. IP-cím manuális beállítása

    Mindkét opcióval próbálkoztam már többször. A telepítő kiírja, hogy: "Erősítse meg a kapcsolatot. Epson Stylus SX535WD MAC-cím: 0026AB6E6A5C A nyomtató megfelelő (hálózati) csatlakoztatásának megerősítése. Kérem várjon. Ez akár 5 percig is eltarthat."

    Ezt követően valóban kb. öt percig tart, mire az alábbi hibaüzenetet kapom:

    "Hiba történt a beállítás közben.
    Nézze meg a hibajelentést, és a 'Vissza' gombra kattintva próbálja meg újból. Ha a 'Vissza' gomb le van tiltva, zárja be a telepítőt, és próbálja meg újból elindítani.
    A beállítás befejezéséhez bezáráshoz kattintson a 'Vége' gombra.

    Hibajelentés:

    A beállítás még nincs kész.
    Ellenőrizze a számítógép és egyéb eszközök kapcsolódását és hálózati beállításait.
    A kapcsolódás az EpsonNet Setup használatával elérhető.
    A kapcsolódás nem sikerült.
    1. Ellenőrizze az alábbiakat:
    - A nyomtató be van-e kapcsolva
    - A számítógép tud-e kommunikálni a routerrel/hozzáférési ponttal
    - A számítógép ugyanahhoz a hálózathoz kapcsolódik-e mint a nyomtató
    2. Csatlakoztassa a nyomtatót a számítógéphez egy USB-kábellel.
    3. Kattintson a "Vissza" gombra.
    4. Kövesse a képernyőn megjelenő utasításokat és küldje el újra a beállítási információkat."

    A routerem egy TP-LINK TL-WR2543ND.
    Kizárólag MAC cím szűrés alapján védem a wifi-s hálózatot. A nyomtató MAC címe természetesen engedélyezve van. De próbálkoztam már azzal is, hogy kikapcsoltam a szűrést. A hibajelenség ugyanaz.
    Titkosítást sem használok. De a nyomtató miatt kipróbáltam már, hogy beállítok WEP vagy WPA/WPA2 védelmet. Hibajelenség ugyanaz.

    A router admin oldalán egyébként a Wireless/Wireless Statistic oldalon látom a nyomtató MAC címét. Ergo a készülékek kommunikálnak egymással.

    Na ezen a problémán gondolkodjatok el! Ismételten felhívom a figyelmet arra, hogy új PC-n történő telepítés közben is ugyanaz a hibajelenség. Csak a router a fix pont. (Vagy egy hibás nyomtató.)

    Kíváncsi vagyok, hogy tud-e valaki segíteni.

Új hozzászólás Aktív témák