Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Krampesz

    tag

    válasz zolaas #18988 üzenetére

    nem akarlak elkeseríteni, de az xbmc win alatt is xbmc marad, az openelec csak egy oprencer :D

  • zsigus

    őstag

    válasz zolaas #18988 üzenetére

    Az iMon-hoz kiegészítőt kell telepíteni. Ha belemész a beállítások -> Kiegészítők -> Kiegészítő letöltése -> Minden kiegészítő menüpontba, ott ha jól emlékszem a szolgáltatásoknál lesz az imon addon, majd újraindítás kell ha beállítottad (ha egyáltalán lehet konfigurálni, mert nem minden kiegészítőt lehet).

    A kijelzőt pedig a beállításokban lehet belőni, bár nem használok iMon-t, szóval lehet, hogy nem is kell, és elég a kiegészítő.

    Fogalmam sincs, hogy nálatok mi lehet a gond, én már több mint egy éve használok OpenELEC-et, és legelőször sem kellett semmit bonyolítani. Az, hogy nincs médiatár pedig nem az OpenELEC baja, mert ahhoz az op. rendszernek semmi köze. Ez csak az XBMC-n múlik.

    Nem is lehet az op. rendszerbe belenyúlni, mert zárt, és külön Linux-os programokat nem is lehet telepíteni pl. Szóval nem tudom, hogy hová kell a programozói szint.

    "Pl.: ilyenek, hogy nyomtam egy space-t azt azóta nem megy a bill..."

    Milyen verziót telepítettél? Nem egy fejlesztői bétát pl.? Mert azoknál még ezt talán el tudom képzelni.

    "nem megy a média tár. csak file módban használható. Stb....."

    Ezt szintén nem értem... Megjelennek a merevlemezek a fájl módban? Vagy ha hálózatról szeretnél valamit felvenni, akkor rajta van a gép a hálón?

    De ha elmondod, hogy eddig hogy és mit csináltál akkor talán segíthetek.

    TCr: "na de pl. mondjuk DTS hangot kicsalni az erősítő felé, hogy az dekódolja..."

    Ehhez szerintem csak be kell állítani a Beállítások -> Rendszer -> Hangkimenetben, hogy HDMI kimenet, DTS/DD képes erősítő. Vagy így nem működött?

    Teljesen egyszerű beállítani az OE-t, mindent grafikus felületen lehet megcsinálni, az XBMC-s felületen.

    Nyilván meg kell szokni mert más mint a Win, de nem értem, hogy ez miért ilyen bonyolult. Bár én nem használok erősítőt, szóval a hangsávokat illetően nincs konkrét tapasztalatom.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák