Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Black_Sheep

    tag

    Sziasztok,
    én is elkezdtem a játékot, és lenne néhány kérdésem.
    Jelenleg összeszedtem az infó- és gyógyszerszállítási küldetésekből egy fullosan felszerelt Cobra MkIII-at, és kb. 2 millát. A középtávú cél egy FAS lenne, de a pénzt egy Vulture-rel tervezném összeszedni.
    1.Mennyire ajánlott ez a hajó? Érdemesebb inkább egy többcélú hajót vennem? Így az elején még nem emberkednék HazRes-ekben, de a kalózvadászat pörgése jobban vonz, mint a lélektelen bányászgrind.
    2. A kettős csillagú rendszereknél hiába jelölöm ki a "B" csillag bolygójánál levő célállomást, az ugrásnál az "A" csillaghoz ugrik, és 5-8 perc, mire elvánszorog a célállomásig. Rosszul csinálok valamit, vagy ez ilyen időrablónak van tervezve?
    3. A rail gun mennyire ajánlott a Cobrára?
    Előre is köszönöm a válaszokat.

  • Black_Sheep

    tag

    válasz gentlelynx #42584 üzenetére

    Köszi a választ!
    A Python még nagyon messze van, egyelőre 5-8 milla környékéig nyújtózhatok, + az a tizensok milla a fejlesztésre...
    Még egy kérdésem lenne: ha egy célpont menekül előlem, hogyan tudom kirántani supercruise-ból?

    @Duvi: :) Tudom, már dolgozom a rankgyűjtésen. A mérnökök feloldását még nem kezdtem el, de a tanácsod alapján ez lesz az első lépés.

    [ Szerkesztve ]

  • Black_Sheep

    tag

    8 napja játszom az Elite-tel, röviden leírnám a véleményem: nem értem, hogy miért rontanak el egy ekkora potenciállal rendelkező játékot.
    Mi kellene ahhoz, hogy egy átlagembert beszippantson az Elite? A játékmechanika, a grafika, a lehetőségek, a sokféle űrhajó, stb... De az egyik legfontosabb dolog szerintem a motiváció fenntartása.

    Az első napokban 10-20k kredites küldetésekkel rohangáltam, amíg megvehettem a Cobrát. A felszerelése is sokba került, toltam tovább a vidd el, lődd le küldiket. Kezdhettem nagyobbat álmodni, a Vulture 5 milliós ára soknak tűnt, főleg a ráköltendő 25 millió fejlesztés. De volt egy cél, amit el akartam érni, amiért a napi 2-3 órát érdemes volt beletenni a játékba.

    Aztán olvastam a bányászatról, mint könnyű pénzkereseti forrásról. Kíváncsiságból a Cobrát átalakítottam bányászatra ( :Y ), szerencsétlenkedtem egy sort, és két fordulóval, 0 tapasztalattal megvettem a haszonból a Krait Mk II-t...

    Most, 5 nappal és kb. 15 órányi játékkal később egy fullos Phytonban ülök, 883.000.000 kredit pislog a számlán. Elite rangom van a trade-ből, a bányászat már brutál gyorsan megy, a FC is pár napi grinddel elérhetővé vált.
    Mégsem örülök. Noobként egy profiknak szánt end game tartalom? Ez mi? Bármilyen, nem ranghoz kötött hajót meg tudok venni, a mérnökölt cuccokon kívül maxra tudom fejleszteni, mindezt úgy, hogy a játékról a leghalványabb fogalmam sincs, tapasztalatom gyakorlatilag 0, az SRV-t még ki sem próbáltam. Ez szerintem iszonyat nagy hibája az Elite-nek.

    A játékban gazdasági egyensúly nem létezik az LTD és a VO bányászata miatt. Ebben a baromi jó játékban a mining gyakorlatilag elveszi a motivációt, mert minek szaladgáljak küldetésekkel, ha nem éri meg? Ha csak reputáció építésére kell? Ha nincs tétje, mert ha bukom is a küldit és a hajómat kilövik a seggem alól, röhögve kifizetem a biztosítást akár százszor is?
    Persze felmerülhet a kérdés, hogy minek bányászik az, aki kihívást keres a játékban? Nyilván ha nincsenek korlátok, akkor senki sem fogja szo*atni magát azzal, hogy frissen vett fejlesztetlen hajókkal emberkedjen a többi játékos kimaxolt hajója ellen. Ti hogy látjátok?

  • Black_Sheep

    tag

    válasz duvi #42634 üzenetére

    A fórumos rinya miatt herélték ki a játékot??? OMG!
    Remélem a Star Citizen más utat választ, amikor végre megjelenik.

  • Black_Sheep

    tag

    válasz 42861 #42636 üzenetére

    Lehet, hogy nem a legjobb példa, de a WoT fejlesztőit kevéssé hatotta meg a sírás. Egy T10-es tank grindje (kredit + XP) elég hosszú idő, főleg kezdőként. Mégis rengetegen játszottak vele, mert volt egy nehezen elérhető cél, amiért hajtani kellett, évekig megmaradt a motiváció.

    A player kikapcsolódni akar, felhőtlenül szórakozni. Ha kezdéskor odaadod neki szinte a teljes tartalmat, vagy legalább könnyű és rövid utat biztosítasz neki a csúcsig, akkor hamar odébbáll, nem fogja hosszú távon lekötni. Ha viszont rögös úton, nehezen, hosszabb idő alatt grindelheti ki a csúcskategóriás cuccokat, akkor a játékhoz tudod láncolni, ha eléri a célt, akkor büszke lehet a teljesítményére, és élvezheti a befektetett "munka" gyümölcsét.

  • Black_Sheep

    tag

    válasz oke #42640 üzenetére

    Passzolom, már régen abbahagytam, de szomorú, ha így van.

    [Deaxus] : valóban nem teljesen hasonlítható, inkább koncepcionális szinten maradnék. A WoT évekre függővé tudta tenni az embert, az Elite viszont - a benne rejlő potenciál ellenére - közel sem. Túl könnyű előrelépni, nem motivál eléggé.
    Számomra akkor lenne ideális ez a játék, ha küzdeni kellene a fejlődésért, szinteket lépni, hogy értékelhessem az újabb és újabb eredményeimet mind tapasztalatban, mind gazdaságilag.
    A WoT-ban az volt a problémám, hogy 2018-ra a T10 is játszhatatlanná kezdett válni a gyenge képességű játékosok hordája miatt. Hiába lőttem lilára magam a körben, ha esélyt sem adtak a győzelemre a basecamperek és a suicide rusholók.

    [Balcsix] : 8k csata kellett az elsőhöz, 28k csata a 27. T10-hez. Mindez 6,5 év alatt. Ez napi átlag 12 csata, ami brutálisan sok, de volt motiváció, pont ez az, ami az Elite-ből hiányzik.

  • Black_Sheep

    tag

    válasz oke #42651 üzenetére

    A lézeres bányászattal LTD tripla hotspotnál sokat kereshetsz nagyon gyorsan.
    Néhány tipp egy kezdőtől:
    1. Vegyél egy Keelback-et, ha kevés a kredited. Regisztrálj és keress az Inarán a közeledben 15%-os leértékelést a gépre.
    2. Szereld fel így:

    Nincs helye pajzsnak, de ha jól csinálod, nem is kell.
    3. Ha belefér a keretbe, a core modulokat (FSD, Thrusters, PP és PD) fejleszd fel maxra.
    4. Üresen repülj el a Borann rendszerbe.
    5. Szállj le a Garay works álllomáson, és tankolj fel limpetekkel fullra.
    6. Irány a Borann A2, amint megérkeztél, a gyűrűbe még SC-ból lőjj egy érzékelőt a DSS-ből.
    7. 3 egybemosódó LTD hotspotot fogsz látni, repülj be kb. a metszéspontjukba
    8. Amint kijössz SC-ból, egy kalóz leszkennel, de nem bánt, mert nincs értékes rakományod.
    9. Repülj be az aszteroida mezőbe, de legyen kijelölve az egyik hotspot (így nem tévedsz el)
    10. Válts át P limpetre, célozd be az egyik közeli, lassan forgó vagy mozdulatlan sziklát és lődd meg.
    11. Keress mellette egy másikat, azt is lődd meg. Az első limpetet célozd be, kiírja, hogy mit tartalmaz a szikla. Ha semmi érdekeset, vagy 20% alatti az LTD, akkor célozz be egy következő aszteroidát a P limpettel.
    12. Amelyik szikla nagy arányban tartalmaz LTD-t, ahhoz repülj közel, nyisd ki a cargo ajtaját, ereszd ki a collector limpeteket (ugyebár az elején beállítottad a fire groupban), és lőheted mining lézerrel a sziklát. Idővel a collectorok megsemmisülnek (idő vagy ütközés miatt), ilyenkor lőj ki helyettük, mindig legyen 3 db, amelyik gyűjt. Figyelj rá, hogy lehetőleg ne legyen a hajód alatt szikla, mert neki fognak menni a limpetjeid, és hamar kifogysz.
    13. Amint leválik 10-12 db, irány az oldalsó panel, a targeting fülön zárd ki az összes ásványt az LTD kivételével. Amit addig behoztak értéktelen cuccot, azt dobd ki a raktérből.
    14. Ha megtelik a cargo és a refinery, akkor 2-3 limpetet dobj ki.
    15. Haladj a kijelölt hotspot pont felé, nehogy ugyanazt a sziklát lövöldözd P limpettel.
    16. Amint megtelt a cargo és a refinery (tehát nem maradt limpeted), zárd be a cargo ajtaját, és nézd meg inarán vagy eddb-n, hogy hol éri meg eladni az LTD-t. 1,6 millió / db felett már jó vagy, tervezd meg az utat, de első körben repülj vissza a Garay állomásra.
    17. A collector limpetek helyére vegyél pajzsot, a mining lézerek helyére fegyvert.
    18. Irány a kijelölt piac. Sok ugrás lesz, a fuel scoop-pal tudsz tankolni, mindig töltsd fel, amennyire lehet, mert 2-3-4 alkalommal az NPC-k meg fognak támadni, akkor nem lesz időd ezzel foglalkozni. Nyilván menekülsz majd, ugorj, amint lehet.
    19. Amikor megérkezel, dokkolj, majd a sell fülön add el az egészet. 64 tonna kapacitással 1,6 milliós árral 102,4 millió lesz a hasznod ezzel az egy körrel.

    Fontos lehet, hogy ne hagyd abba a bányászást, ha elkezded, mert ha kilépsz, és visszalépsz, akkor kalózok fognak megjelenni a hajódnál, pajzs és tapasztalat nélkül halott vagy.

    Remélem tudtam segíteni, és nem írtam túl nagy baromságot. :)

  • Black_Sheep

    tag

    válasz duvi #42649 üzenetére

    Egyelőre nem adom fel, mert a kihagyott ziccerek ellenére is szórakoztat. Köszönöm a videókat, combatra készülve egy magyar csávó videóit néztem meg (ezért is lett célom egy FAS), biztos nem ismered: valamilyen Orientxy vagy xz vagy xc, szereti a testi kontaktust rammingnak álcázni. :P

    Szeretnék még építeni egy explorert, de csak fullra mérnökölve és jumponiummal feltöltve + neutroncsillagos ugrásokat begyakorolva fedeznék fel még feltáratlan világokat.

    A powerplay még homályzóna, nem tudom, mire való és mit kell csinálni, szóval pár száz óra még beleölhető.

    @Orientcx: háromszor vettem-adtam el C64-et, ebből az egyik vásárlás az Elite és a Laser Squad miatt volt. :)
    Céljaim vannak (lásd fent), remélem, hogy kitart a lelkesedés.

    [ Szerkesztve ]

  • Black_Sheep

    tag

    válasz duvi #42655 üzenetére

    Igen, igen, a birodalmi kémre, de psszt, ne szólj neki, hogy lebukott...

  • Black_Sheep

    tag

    válasz pcnet #42657 üzenetére

    Örülök, ha segíthetek. :) Legutóbb a Col 285 Sector HU-K b23-7 -ben jártam bányászni, itt még biztosan él a tripla, gyakran dobott 30% körüli sziklákat.

  • Black_Sheep

    tag

    válasz oke #42659 üzenetére

    A Cobrát így szerelném fel:

    Ne felejtsd el a bányászat végén átszerelni (mining laser helyett beam v. pulse, collector helyére pajzs), mielőtt elvinnéd a piacra.
    A 30% az adott aszteroida nyersanyag koncentrációja. Ez az arány 0%-tól 37%-ig (?) bármi lehet, pl. egy 34%-os sziklánál 3 db forgácsból tudsz 1 t gyémántot előállítani. Egy 1%-os sziklánál már 100 db forgács kell az 1 tonnához. Épp ezért kell 20% feletti aszteroidákat keresni, mert sokkal gyorsabb a bányászat. A fenti képen levő összeállítással 67.200.000 kreditet tudsz nyerni kis szerencsével.

  • Black_Sheep

    tag

    Mivel még mindig várok OrientMZ/X birodalmi herceg beígért Kraitos videóira, de hiába frissítgetem az oldalt percenként már hetek óta, ezért búskomorságba estem. Ilyenkor az ember nem figyel kellőképp, így eshetett, hogy egy Logi X56-os véletlenül megrendelődött és kiszállítódott. Annak ellenére, hogy ez a színtiszta igazság, asszony nem hitte el, így a szokásosnál több időm maradt a beállításokra. Sajnos azonban nem találtam megfelelő profilt, amelyiket letöltöttem és belenyúltam, azon nem menti el a változtatásokat. Tudna segíteni valaki egy átgondolt X56 binding-gel, esetleg egy infóval, hogyan tudom elmenteni a változtatott profilt?

    Tegnap este kb. 300 ly-re a kezdő rendszertől találtam egy felfedezetlen csillagot és kísérő bolygóit, meglepődtem, hogy ilyen közel is akad ismeretlen rendszer. :D

  • Black_Sheep

    tag

    válasz Submarine #42694 üzenetére

    A változtatás után apply, el is fogadja, de amikor újra visszalépek egy másik opciót megváltoztatni, elfelejti az addigi változtatásokat, kezdhetem előről. Nem értem.

    Köszönöm, összehasonlíthatatlan a játékélmény a korábbi Saitek Cyborg Evo-hoz képest.
    Úgy gondolom, hogy a hobbira költeni kell. Jobb esetben egy csomó időt töltesz vele, így nem mindegy, hogy ezt milyen körülmények között teszed. Asszonynál is támogatom a hobbijait, költök a minőségre, de cserében én is megveszem, amit szeretnék. Nem állítom, hogy egyszerű volt megértetnem ezt otthon, de megérte a belefeccölt időt és energiát. :)

  • Black_Sheep

    tag

    válasz Peppo #42696 üzenetére

    Sajnos nem menti el. Nálam nincs save lehetőség, csak apply. Így néz ki:

    Ha játék közben macerálom a beállításokat, akkor engedi használni az új kiosztást, de ha visszalépek a controls menübe, vagy kilépek a játékból, elfelejti. Jogosultság nem lehet gond, mert a binds kiterjesztésű file módosul az időadatok alapján. Ez így eléggé frusztráló, hogy minden játék elején szöszölnöm kell a megfelelő beállításokkal. Persze elfelejtek valamit, akkor kezdhetem előről. Nincs valami ötletetek?

    Valóban impozáns, nálam még nem nyikorog, csak néha random bedob a galaxis térképre, pedig nem nyomtam semmit. Ettől eltekintve jó vétel volt.

  • Black_Sheep

    tag

    válasz orientcx #42699 üzenetére

    Bizony, remélem már kezded érezni a felelősséged! Mivel nem fogadtál szót Győrffy Palinak, mert nem maradtál otthon, büntetésül a lelkeden fog száradni, ha az Emperor helyett ebbe dőlnek le bánatukban a kollégák:
    [link] :Y

    [ Szerkesztve ]

  • Black_Sheep

    tag

    válasz Raymond #42705 üzenetére

    Igazad van, Google a barátnőm, nem is gondoltam rá.

    @Buke: köszi az infót, sajnos nekem már ez sem működik. Újratelepítettem a játékot, így most már a joystick és custom opció sincs, csak empty és keyboard egérrel. Hiába másolom vissza a bindings mappa tartalmát, nincs változás, a bindings könyvtárba generál egy txt file-t, ami panaszkodik, hogy nincs telepítve az X56. Újratelepítettem, semmi. Visszadugtam a régi joyt, semmi. Nyitottam egy ticketet, remélem, találnak valami megoldást. Még a clean delete és install is megfordult a fejemben, de nem tudom, eredményre vezetne-e, cserébe buknám a mentésem, ez pedig olyan ár, amit nem szeretnék megfizetni.
    Kínomban a Star Citizent is megnéztem, hogy addig kipróbálnám, amíg a support sorra kerít, de nem vett meg. :(

  • Black_Sheep

    tag

    Megoldódott az irányítási gondom, a support nem sokat segített, a netről kellett tanácsokat vadászni. Az X56 nagyon jó, bár nincs összehasonlítási alapom más hotas-sal, mindent ki lehet tenni a gombokra.
    Kipróbáltam a harcot is, a kezdeti sikerek után nagyon elkenték a számat. :D
    Összeraktam egy FDL-t, de még nincs mérnökölve, inkább nem erőltetem a fullos fejlesztésig a PvP-t. Utána is vágóállat szerepét fogom betölteni egy darabig biztosan, mert a shield booster helyett a silent running kapcsolóját nyomogatni nem a hosszú élet záloga. :O

  • Black_Sheep

    tag

    válasz duvi #42736 üzenetére

    :)
    Elég sok gyakorlásra lesz szükségem, mert még nem látom át, hogyan tud rommá lőni az ellenfél, ha elvileg fordulékonyabb és gyorsabb vagyok nála. Mondjuk a thrustereket nem használtam, csak a joy-gázkar kombót, lerammolni sem sikerül, mert elrántja az utolsó pillanatban. A gimballed fegyverek emberi ellenfél ellen használhatatlanok, mert chaffol ellene. A PP management sem megy gördülékenyen, de lehet, hogy veszek egy Vulture-t gyakorolni, akkor nem bukom annyit, ha sokszor kilövik alólam.

Új hozzászólás Aktív témák