Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • riel75

    csendes tag

    válasz duvi #24793 üzenetére

    Megfotál :)
    Jelenleg egyetlen hajót nyúzok 90%ban, és az a courier. Ha szállítani kell, vagy messzebb menni, átülök az anakondába, esetleg asp-be, de minden mást a birodalmi kis izében csinálok. Viszont nagy kedvenc a fordulékonysága és sebessége miatt az assault ship is, szal az elvesztése érzékenyen érintene.

  • grHawk

    aktív tag

    válasz duvi #24793 üzenetére

    Federation!

    Egyébként szerintem van arany közép út:

    Tegyük fel (és innentől az összes mondatom elé képzeljük ezt oda), hogy szétválasztjuk a két frakciót. Jelenleg a játékosok mindkét (három) ágon rendelkeznek reputációval. Mivel ezek fix értékek, ezért úgy működne, hogy a játék közvetlen a patch után feltesz egy kérdést, miszerint választanunk kell mely frakció repuját tartjuk meg és melyiket nem. A másik két frakció reputáció számértékének a fele hozzá adódik a választott frakcióhoz. Példa fiktív számokkal;
    Ahogy áltam:...
    - Alliance 2. szint
    - Imperial 4. szint
    - Federation 6. szint
    Én a Fedet választom így az Alli és az Imp fele-fele hozzá adódik a Fedhez. De mivel azok jelentősen alacsonyabbak ezért alig húzna 10-20%-ot. Ezzel amolyan kárpótolva lennél. Lore szempontjából magyarázhatjuk ezt kémkedésért járó elismerésnek.

    A két másik frakcióval nem lennél instant ellenség. Egészen 7. rangig (Fed esetében az Ensign, és valójában innentől igazi katonai rang a dolog, innentől férünk hozzá komolyabb hajóhoz) csak egyszerűen neutral lennél velük, ami rosszabb küldetéseket és drágább árakat jelent az ő területeiken. De ha a választott frakciód területén vagy rangodtól függően jobb küldetéseket kapsz, hasonlóan a mostaniakhoz. Amennyiben megtámadsz Fedesként (mondjuk ezt választottam) egy Imperial konvojt (akár ártatlanokat is) csak az Imperial területeken, valamint fennhatóságuk alatti rendszerekben kapnál wanted státuszt. Föderációs, illetve 7. rang alatti - akár nem föderációs - játékosoknak nem lennél wanted, scan után sem. Csak az Imperiáloknak és 7. rang fölötti szintén Imp. játékosoknak. Sőt a föderáció kérésére akár kifejezetten imperiál vadász missionöket is kapnál.

    Na oké, ez eddig szép és jó, de mi van a frakció speciális hajókkal? Baromi egyszerű...
    Illegális kereskedők. A valóságban is van/volt ilyen, most mért ne lehetne? Annyi megkülönböztetés lenne, hogy a neve elé odakerülne egy szó, ami arra utal, hogy nem hithű imperialista, hanem főderációs, imperialista hajóban. Pl.: Untagged Imperial Courier. És azok, akik a patch előtt már birtokoltak ilyen hajót, egyszerűen átíródna a nevük. Ennyi. Az illegális kereskedők ritkábbak lennének, pár naponként változtatva helyüket. Nem beszerezhetetlenül, de azért nem is tolná az orrunk elé.

    Hogy miért lenne ez jó nekünk?
    Morális szempontból azért, mert értékessé tenné a magas rangot, értelmessé.
    Lehetőséget adna frakció specifikus modulok bevezetésére.
    Rengeteg lehetőséget adna PvE és PvP szempontjából.

    Jelenleg csak humor szinten van meg az ellentét, de ha ezt megspékeljük egy kis céltudatossággal, egy-kettőre izgalmasabbá tennénk az egész játékot. Wowoztam egy pár évet és megtapasztaltam azt az egészséges Alli'-Horda versenyszellemet, ellentétet, szikrát, ami összehozza a játékosokat a közös célokért. Más dolog párhuzamosan játszani egy célért, vagy együtt.

    Szerintem.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák