Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kernel

    nagyúr

    válasz snipr #39723 üzenetére

    Akit esetleg érdekel, 3 AA fejlámpa átalakítása Li-po akkura. Régi lámpa, nem is nagy teljesítményű, de házi szerelésekhez nekem teljesen megfelel. Korábban már tettem bele egy kis telefonakkut, de az nem bírta túl sokáig.

    Elemtartó könnyen kiszerelhető:

    Akkut ócskapiacon kaptam véletlenül, tablet, GPS vagy ilyesmi bontásból származnak, védelemmel ellátva:

    A pozitív és negatív szálakat egyszerűen összesodortam, forrasztottam, zsugorcsővel elláttam.

    TP4056 USB töltőmodul:

    Használat közben gyakran előfordult, hogy amikor odatéved a kezem, véletlenül egyszerre nyomom meg a két gombot, a nyilak irányában. Egyik kikapcsol, másik be, zavaró:

    Mivel a gyengébbik, energiatakarékos LED-re szükség sincs általában (nem szoktam barlangba szorulni, ahol esetleg spórolni kell a maradék töltéssel), inkább kivettem:

    Igaz, dísznek vissza lehetne rakni, de bekötés nélkül. A nagyobbik LED-et pedig STARS-922 szilikonos hővezető ragasztóval rögzítettem a belső alutalphoz, a jobb hűtés érdekében.

    Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

Új hozzászólás Aktív témák