Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • FBLLMAG

    senior tag

    válasz kner #39170 üzenetére

    Ezek szerint nem figyeltél amikor szóltam, hogy utasszállító repülőgép zuhant le a Li-Ion akkumulátorok végett (kigyulladt). National Geographic TV műsorában volt 1 órás bemutató róla. Az autó nyáron szintén fel tud melegedni annyira, hogy a Li-Ion már veszélyes lehet. A víz sem tesz jót a sérült Li-Ion akkumulátornak.

    A kirándulásra ezért AA -s lámpákat hordok, amúgy sem kell a nagy fényáram, de az egyéb tulajdonságaik viszont jól jönnek.

    Egyébként ki kellett dobnod a Li-Ion akkumulátorokat?

    Többen jeleztük, hogy a "világ végén", ha természetbe megyünk, az utolsó újságosbódéban már nem lehet kapni CR123 elemeket, míg AA elemeket igen, és az akkumulátorok feltöltése sem mindig megoldható.

    Néha, a munkámból kifolyólag, ki kell mennem az ügyfelekhez (nem tudom tervezni, mennyi ideig, milyen fényerőn fogom a lámpát használni, pláne ha ez az első alkalom), a benzinkúton a legtöbb esetben csak AA / AAA elemek kaphatók.

    Abban igazatok van, hogy a Li-Ion akkumulátorok nagyobb kapacitásúak, ezt az akkumulátort használó lámpák erősebbek, hosszabb üzemidőre képesek azonos fényáramon.

    Ezért írtam, hogy vannak helyzetek, amikor jó ha van az embernek AA -s lámpája is.

    És vannak helyzetek, amikor a FIX tükrös lámpák nem használhatók, ekkor meg ott van a LL. ;)

Új hozzászólás Aktív témák