Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Joshi

    titán

    válasz istnag #34494 üzenetére

    Na akkor leírom a saját tapasztalatomat éjjeli horgászat során. A fejlámpa tökmindegy hogy milyen, az biztosan mindenkit zavarni fog, ugyanis az a fejeden van és ide-oda cikázik a fény mivel forgatod a fejed. Múltkor inkább az S2 lámpát használtam állandó fénynek a székem mellé rakva, mert az minimum fényerőn pont elegendő volt megvilágításnak. A fejlámpát inkább csak az alkalmi használatra kapcsoltam be.
    Az UV fény max 5-10 méterig úgy lenne célszerű, ha azt letenném a földre egy fix irányba és kész. Ezzel a funkcióját teljes mértékben ellátja és tök fölösleges a fejeden.

    Annyi, hogy az UV fény kevésbé erős, tehát az nyilván nem zavar másokat. Természetesen nem akarlak befolyásolni hogy mit hogyan kellene használni, de ha a haverod lámpája bejött neked, akkor még mindig nem értem hogy miért nem vettél egyet. Ja és még mindig nem tudjuk annak a lámpának a típusát, csak hogy össze tudjuk mérni hogy van annál jobb megoldás vagy sem.

    [ Szerkesztve ]

  • jozsi252

    veterán

    válasz istnag #34494 üzenetére

    Zoomos lámpákat, főleg fejlámpába nem nagyon szoktuk ajánlani. Egyszerűen ha össze van szűkítve a spot olyan kis területet világít be amire sokra nem mész.
    Én már használtam Xtar Warboy H3, Skilhunt H03, most meg Olight H2R fejlámpát használok. És mind egytől egyik tökéletesen megfelelt éjszakai horgászathoz! Soha nem volt gondom hogy a damilt ne láttam volna, elég erős a fényük, illetve elég nagy területet világítanak be.
    Én csak annak nem látom értelmét hogy UV lámpával 5 métert világítasz be. Azzal nem nagyon mész semmire sem az az igazság.
    Az egy dolog hogy közelről a damilt látod, de utána kivenni a horgot, felszerelni vissza, el nem tudnám képzelni uv fényben.
    Soha nem szóltak hogy erős lenne a fénye a lámpának, pedig a H2R 2300 lument is tud, és azzal sem volt gond.

    De ha mindenképp kitartasz az UV mellett, akkor kell venni egy sima fejlámpát, és 1-2 lámpához lehet venni kis szűrőt, amit a lámpára rá kell pattintani és úgy világít ahogy te akarod. Piros zöld kék stb.. Sajnos hirtelen nem ugrik be hogy melyik lámpa most ez, de ha ráakadok belinkelem.

    [ Szerkesztve ]

    iPhone 13 Pro Max

Új hozzászólás Aktív témák