Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • FBLLMAG

    senior tag

    válasz ZozzV6 #49109 üzenetére

    Már Te is az 1° felé közelítő, szűk fénycsóvájú Microfire útjára léptél. Már csak az aszférikus lencse használata hiányzik. ;]

    Ne feledd, az ember szeme nagyobb távon kb 2,5° -ban képes fókuszálni, 100 - 200 m távon meg már az 5° -ban is jól látunk. 50 - 100 m távra 10° -ban, 10 - 50 m -en 20 - 25° -ban, 10 m alatt már akár 60° -ban is élesen látunk. A mozgást rövidebb távon, pár m távon akár 180° -ban is látjuk, 10 - 20 m -en kb 120°, 20 - 50 m -en 90°, 50 - 100 m -en 60°, 100 m feletti távon olyan 40° -ban érzékeljük a mozgást. Nagyobb távon még jobban szűkül a látóterünk. A széleken nagyon összpontosítva látunk csak. Pár gyártó, ez szerint gyártja lámpáit. Ezért is számít, hogy milyen távra készült, ill. milyen távra szeretnénk használni.

    Ezt én is figyelembe vettem. Ezért is tetszenek rövidebb távra az Olight S2A, vagy az Armytek Prine A2 PRO lámpáim (ezeket 30 m -ig használom), vagy ezek Li-Ion -os megfelelői. De akár azok a több ledes TIR optikás lámpák is, amiket Nálad is láttam. Ezek a cipőm orrától világítják meg a tájat. Nekem 30 - 50 m távra kisebb, 50 - 100 m távra már kissé nagyobb lámpákat használok. És persze a 100 m feletti távra is hasonló méretű, de szűkebben (5°) világító lámpáim vannak.

    Viszont, nekem is tetszenek a kezed közül kikerülő lámpák. ;)

Új hozzászólás Aktív témák