Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • pityutool

    tag

    Sziasztok! Egy kis élménybeszámoló, hátha valaki talál benne számára hasznos információt. Március 5-én megrendeltem Banggoodról az ajánlott convoy s8 (xml2) lámpát 2.100mA-es driverrel, 2 db 2600mAh-s védett Sanyo battery-t és egy olcsó töltőt. Március 20-án érkezett meg a lámpa+töltő, az akksi Április 2-án (3.79V-os feszültséggel). Korrekt... Van még 4 darab bontott Samsung 18650-em, néhány hónapja még működő laptop-akksiból bontva. A legkisebb feszültségű amit még feltöltöttem 1.5V-os volt, az is jól üzemel. Az ettől gyengébbekkel inkább nem is próbálkoztam. A töltő végzi a dolgát, bár kb 4.23V-ig tölt, ami még nem vészes, de nem tesz jót az akksik élettartamának, így multiméterrel figyelve töltöm őket, úgy hogy az üresjáratban mért feszültség ne haladja meg a 4.2V-ot. Egyszóval valóban érdemes odafigyelni a minőségi töltőre, bár az említett kompromisszumokkal (enyhe túltöltés és/vagy töltés felügyelése) ez is használható. 4.2V környékén a piros állapotjelző kezd halványulni, és lassan zöldesre vált, szóval kis odafigyeléssel műszer nélkül is időben ki lehet kapcsolni a töltőt. Szintén macerás dolog, ellenben bagóért árulják a töltőt. A védett cellák is beleférnek. A lámpa valóban megéri az árát. Nem sok "komolyabb" lámpával volt még dolgom, de nagyon elégedett vagyok a minőségével. Ellenben 2.100 mA-es driverrel is melegszik. Asztalon hagyva eléggé gyorsan, kézben tartva viszont relatíve hosszabb ideig használható. Egy darab 7135-öt leforrasztottam, így most max. fokozaton 1750mA-en kiválóan üzemel, fényerőben nem vettem észre különösebb eltérést, a túlhevüléstől sem kell tartani (esetleg ha huzamosabb ideig letámasztva használjuk). Köszönöm mégegyszer a segítséget Mogyinak és s többieknek...

    Topi

Új hozzászólás Aktív témák