Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Agostino

    addikt

    válasz Batka72 #22 üzenetére

    Üdv.

    Ez alapvetően egy tök jó kérdés és a kritika részével is egyet kell értsek. Amennyiben valakit érdekel a dolog elmondom hogyan készítettem ezt a képet, plusz pár infót. Akit érdekel annak jó olvasgatást, aki nem az ugorja át. Innentől szubjektív vélemények következnek részemről, adott esetben sajátos módszerek.

    A dolog nyitja a jó kivágás. Én általában lasso toollal vágok, a végén pedig radírral igazítom el a problémás részeket, de ez csak a nyers kép lesz, sokszor kell módosítani rajta akkor, amikor a következő képre rákerül. Szóval megvan a körbevágás, ctrl+j az új alapképen, plusz egy new layer, amire rárakom a kivágott részt, ebből is lekérek kettőt. Itt az első lépés az volt, hogy nyomtam egy ctrl+shift+u-t, amivel az egész b&w lett. A dolog nyitja itt a fényerőben rejlik. Meg kell figyelni, hogy a kép amire ráillesztünk milyen fényviszonyokkal bír, ezeket kell nagyon eltalálni és figyelni kell az árnyékokra, meg kell nézni az eredeti képen honnan érkezik a fő fényforrás illetve hasonlók. Most az ugró fickó első másolatán dolgozunk. Amikor ráraktam a partraszállásos képre (y kép) az ugró fickót (x kép) elsőként raktam rá egy adag blurt. Ez elmos mindent és jobban belesimul a x y-ba. Ha ez megvan érdemes szórni rá egy nagyon kevés noiset is. A következő fázisban x második másolata jön kezelésbe. Igazság szerint egyetlen layeren is dolgozhatunk de ha később módosítani akarunk akkor gázos lehet. Ez az én alapelvem is: sok réteg mappákba rendezve. Visszatérve, hogy mit is akarok a másolattal. Látni az eredeti képek, hogy javarészt vízszintes "karcos" vonalak úsznak rajta. Ezeket érdemes reprodukálni még a x képen. Annyi csak a dolgunk, hogy katt filter, artistic, underpaiting. Itt be kell állítani a csúszkákat. További előnye annak hogy második rétegen dolgozunk, hogy az átláthatóság variálásával ezeket a lekért vonalakat de egyébként minden mást is lehet finomhangolni. Remélem valamilyen szinten érteni lehet amiket leírtam és talán hasznos info is volt benne. Ez persze nem egy profi módszer, a kép sem az igazi még, de ehhez kicsit több idő kell. : ))

    Mod: elírtam valamit.

    [ Szerkesztve ]

                              hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

Új hozzászólás Aktív témák