Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vaakuum

    addikt

    sziasztok!

    Régi Logitech egér, 2 gomb+görgő, és a laptopokra csatlakoztatva már rendszeresen megakad, közben az usb le/felcsatolás hang tilinkózik. Kontakt hibának gondolnám... Jó a tippem?

    "Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

  • vaakuum

    addikt

    help pls. Logi 600-as az alany. Makrót szeretnék rá készíteni, ami az egyik oldalsó gombra csinálna egy balgombos kattintást és utána egy y (yes) billentyűt nyomna, majd egy ESC billentyűt. A probléma, hogy a makróba hiába rakom be a kattintás a bal gombbal műveletet, nem csinálja. Bármi mást végrehajt, de a balgombos kattintást kihagyja. Ha a középső gombra akarom megcsinálni, akkor sem működik. A "profil tesztelése" felületen sem csinálja meg, és program alatt sem működik. Mi lehet az oka?

    "Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

  • vaakuum

    addikt

    válasz Whysperer #5226 üzenetére

    Mit tekintesz logitech drivernak? Mert én is a múlt héten szembesültem vele, hogy az eddig használt Gaming Softvert lecserélték egy G Hub nevű szutyokra. Lényeg a lényeg, a Ghub még rosszabb, mint a 2 éves Gaming Softver az én logi 600-as egerem szempontjából, így ment vissza a régi. Már előre tartok tőle, hogy eljön az idő, amikor kénytelen leszek a ghubot felrakni. Egy átláthatatlan, szétcseszett szeméthalmaz, sokkal kevésbé felhasználóbarát, mint a GS. Ja, és a firmware updaterük sem ismeri fel a g600-as egeremet, btw. Kíváncsi leszek, erre mit fognak válaszolni a hivatalos csatornán a supportosok :U , de hogy mostanában nem tesztelik rendesen a szoftvereket a kicsit is régebbi hardverekre, az is biztos.

    szerk: egyébként pont két hónapja akartam venni én is egy g13-at, de ezek szerint a razer tartarus v2-vel egy hajszállal jobban jártam. Bár azért razeren is lenne mit javítani...

    [ Szerkesztve ]

    "Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

  • vaakuum

    addikt

    Logitech g604, a régi Logitech gaming softver kezelte (már nem lehet frissíteni egy ideje, de korábban azzal lett beállítva az egér teljesen, tehát működött vele... de most már úgy indul a program, hogy nem talál logihardvert. Nem tudom mióta van ez az állapot, a fiam gépén futottam bele. Neki fel sem tűnt semmi. Az egér egyébként rendesen működik az egérbe lementett beállításokkal. Sajnos az újabb logi program (G-hub) botrányos, jó lenne, ha nem kellene felrakni.
    Talákoztatok már hasonlóval?

    szerk: az én gépemen is megnéztem, itt is csak a g600-at ismeri fel. Elképzelhető, hogy valamelyik Win frissítés nyírta ki a támogatását?

    [ Szerkesztve ]

    "Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

  • vaakuum

    addikt

    Délután szereltünk egy logi g604 egeret, duplaklikkelt mindkét főgombján. Mindkét főgomb alatt kínI OMRON VOLT.
    Volt idehaza egy 0 kattintásos japán omron, az ment a balklikkre. Valamikor régen itt vettem a fórumon egy kollégától néhány párat, ez volt belőle az utolsó. Úgy rémlik, már korábban is feltűnt, hogy sokkal lágyabb, mint a többi egérgomb. A jobb főgombra meg egy keveset használt donoregér Kailh típpusú bal mikrokapcsolóját raktuk be. Már szerelés előtt fura volt, hogy az omron rugója sokkal gyengébbnek tűnt.
    A logi 604 egérnek elvileg van egy kis rugója belül, aminek a feladata, hogy a bal főgombot feszesen tartsa a mikrokapcsolón, hogy az ne lötyögjön felfelé sem.
    A tapasztalat az, hogy a japán omron így nem tudja teljesen feltolni a főgombot, lenyomás után nem tud oldani, emiatt abban a formában gyakorlatilag használhatatlan. Egyszerűen a főgomb műanyag súlyát meg ezt a kis stabilizáló rugót nem tudja leküzdeni.
    Miután ezt a stabilizáló rugót kikukáztam belőle, már az omronos balklikk is használható, de érzetre sokkal gyengébb még vadi újonnan is, mint a használt Kailh.

    Az összefoglalóban is említve van, hogy a japán omron lágyabb, de hogy ennyire?
    Vagy csak kifoghattam egy gyenge darabot?

    "Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

  • vaakuum

    addikt

    válasz FireKeeper #6708 üzenetére

    37 csavart kellett kitekerni, meg kb 8 különböző darabra szétszedni, mire hozzáfértünk a nyákhoz. A burkolatát képező gumi is erősen mállik már. Ha ismét megadja magát, elektronikai hulladéká minősítő műveletben fog részt venni. Akartam venni a gyereknek egy tartalékot karácsonyra, de már sehol sem elérhető.
    Viszont az általad írt ajánlott kapcsolókat nem láttam az összefoglalóban, új infó, köszönöm! Esetleg az illetékesek beszerkeszthetnék, hogy másoknak is könnyen elérhető legyen... vagy később is.

    "Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

  • vaakuum

    addikt

    válasz RAMyMamy #6710 üzenetére

    Semmi okát nem látom, miét ne tehetnék eltérő gombokat alá. Ha jól rémlik, a g600-ak három felső főgombja alatt sem egyforma kapcsolók voltak soha gyárilag egyik egérben sem. Az egyik gomb úgyis mindig többet van használva. Látva, hogy mostanra a csúszótalpon kívül semmilyen alkatrészt nem találok a 604-hez (az egyik oldalgomja egy filléres műanyag csatlakozósáv miatt már egy éve kitört a helyéről, de még gumiborítást sem lehet már hozzá találni) annyira nem fogom siratni. A következő beszerzésnél majd ismét veszek valami jó fogású, viszont lényegesen olcsóbb, könnyebben szerelhető egeret, meg külön hozzájuk nagy mennyiségben egyforma mikrokapcsolókat, de most ez volt kéznél, ezzel kellett főzni.
    Az ujjaimmal sem egyforma nyomóerővel dolgozok, tehát egy okkal több, hogy ne nagyon számítson. Közben megtaláltam, hogy a japán omron 0.1 mm-el magasabb, ami okozhatta ezt a jelenséget, de inkább a rugó ment a kukába, mint hogy a műanyag nyomófelületet polírozzam, aminél a kis előfeszítő rugó ugyan abból a pozícióból, ugyan akkora erővel tolta volna a kapcsolót, tehát nem oldotta volna meg a problémát. Tanultam belőle, legközelebb nem japán omronokat veszek tartaléknak.

    "Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

  • vaakuum

    addikt

    válasz RAMyMamy #6712 üzenetére

    "Beletettél egy magasabb japán Omront egy használt Kailh mellé... már éppen elég kókánynak hangzik ez."

    Akkor idézek magamtól is:
    #6707 "ez volt belőle az utolsó."
    #6711 "nagy mennyiségben egyforma mikrokapcsolókat, de most ez volt kéznél, ezzel kellett főzni."

    "úgyhogy simán be tudsz szerezni kb. bármit."

    Igen ez a terv, mert a korábbi készlet elfogyott.

    "miatt kell cserélni őket párban"
    Leírtam, a g600-nak 3 főgombja van, így azokat hármasával cseréltem, ezért maradt a 10 kapcsolómból mostanra sajnos 1. (3*3+1)

    Részemről lezártam, több időt pocsékoltam a témára, mint amit ér.

    "Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

  • vaakuum

    addikt

    válasz RAMyMamy #6714 üzenetére

    Ismered a G-600-ast? [három] főgombja van/volt, plusz a kattintható görgő...
    Köszönöm, hogy próbálsz segíteni, csak épp ott, ahol most értelmetlen. Inkább küldj tippet meg árat privátban, kár itt folytatni. Úgyis vennem kell új kapcsolókat, mert kifogytam.

    "Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

Új hozzászólás Aktív témák