Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • d.sophie

    csendes tag

    Sziasztok!

    Egy gyors kérdésem lenne.

    Fekete-piros áruházláncban kapható - 30e forintnál nem drágább - olvasók közül melyik a legjobb vétel?

    ([link]

    Amazon,ebay, használt nem játszik, ugyanis vásárlási utalványt használnánk el, így le vagyunk szűkítve a westendre.

    köszi a segítséget!

    [ Szerkesztve ]

  • d.sophie

    csendes tag

    Sziasztok!

    Olvasgatok visszafelé, meg olvasgatom azt a néhány tesztet ami e-könyv olvasókról készült.
    Nagyon megtetszett a Kobo Aura ONE, de azért az ára... Szerintetek megéri ez az ár? Ha jól tudom kb. csak az az újítás benne, hogy változó fényű (meleg-hideg) a háttérvilágítás benne...

    Első olvasóm lenne egyébként, eddig telefonon olvastam, főként utazás közben, de romlik a szemem tőle, szóval tényleg rá kell szánnom magam egy szemkímélőbb olvasóra. :))
    Heti 2-3 könyvet fogyasztok, folyamatosan hordozva lenne táskában, így az sem baj ha itthon is kapható tok rá, mert anélkül nem hiszem, hogy használni fogom.
    Ami fontos lenne még, hogy háttérvilágítást mindenképp szeretnék bele, illetve minél "zökkenőmentesebb" szótárazó funkciót.
    A magyar nyelvnek örülnék,de nem feltétel.
    Wifihez nem ragaszkodom, az érintőképernyőhöz viszont a szótárazás miatt igen.

    Max. 60 körül szánnék rá egyébként - bár nagyon erős és megfelelő érvekkel a One-ra is rábeszélhető vagyok. :U

    Valahol ki lehet próbálni egyébként az újabb modelleket? A Media Marktban nincs kint minden, és azok is kipróbálhatatlanok nagyrészt.

    Köszi, ha valaki segít :)

    [ Szerkesztve ]

  • d.sophie

    csendes tag

    Sziasztok! Pocketbook touch lux 3 olvasóm sajnos becsíkozódott - és a szervíz árajánlata alapján egy új árába kerülne a kijelző csere... Így inkább másikat veszek. Ha lehet más márkát is, mert ettől elment a bizalmam. ( Vagy mindnél ez a divat, hogy új gép árában javítják? Ez is épp csíkos, inkább esztétikailag gáz, mert "jó" helyen van)

    Viszont ütésállót keresnék, vagy olyant, amihez atombiztos ütésálló tokot kapni. Egy éves gyerekkel a háztartásban sajnos muszáj, mindenteldobálós korszakban van, ezt is ő ejtette le :))
    Ami még fontos, hogy dropbox vagy drive szinkronizáció menjen, illetve háttérvilágításos legyen. Azt se bánnám, ha hajszállal nagyobb lenne ( mondjuk 7-es) mert csak itthon használom.

    Van erre ötletetek?

  • d.sophie

    csendes tag

    válasz szkaroly #19071 üzenetére

    Ezzel most azt javaslod inkább ne is vegyek semmit és ne olvassak? :F Ez is kibírta azért négy évig, pedig leesett párszor. Feltételezem, hogy ezekre is van megfelelő tok, mint ahogy telefonra is... Hisz használjuk, leesik, előfordul mindennel és mindenkivel.
    (Drágább alkatrész, oké, de nem ennyivel, hogy egy anno 30e -res olvasó kijelző cseréje most szintén ~30e forint. Pláne, hogy látom mennyi egy kijelző ára külföldről. Arról nem is beszélve, hogy egy telefon kijelző cseréje kerül ennyibe, ami aztán tényleg százszor bonyolultabb kategória. Na de nem is ez a lényeg... Mivel csak esztétikai hiba és nem zavarja az olvasást, végképp nem akarom egy új készülék árát költeni rá, ezt tudja használni más a családban. )

  • d.sophie

    csendes tag

    Sziasztok!
    Kérném a tanácsotokat. :)
    Egy PB Touch HD 3 tulajdonosa vagyok pár éve. Lassan érik a gondolat, hogy váltanék ( ilyenkor a régit mindig megkapja anyukám :D )

    A kérdésem arra vonatkozna, hogy szerintetek mi az ami érdemi váltást jelenthet? Örülnék, akinek van tapasztalata az említett olvasókkal - de minden tanácsot elfogadok.
    Méretben 8 colosra ( azaz a 7.8-asokra ) gondoltam, a 10 már hatalmas, a jelenlegi 6-ot már kicsinek érzem.
    Nincs különleges elvárásom, de a leírások alapján biztonytalan vagyok, hogy a PB Inkpad 4 vagy 3Pro egyáltalán jelentene-e bármi fejlődést, vagy tök ugyanolyan, esetleg nem is olyan jó a képe, csak hajszállal nagyobb? Kindle-t nem akarok, de ha van más márka aminél elérhető pl. az emailes vagy felhő tárhelyes könyvküldés, akkor átgondolom a márkaváltást is.

  • d.sophie

    csendes tag

    válasz bwoay #24426 üzenetére

    Megindoklod miért, mivel adna nekem többet?
    Nézegetem azóta is, illetve a Sage is szemet szúrt, ott mi a különbség, a vízállóság? ( Közben látom, a méret, az adatkommunikáció, hamarabb írtam mint gondolkodtam. :) )

    Nem nagyon jobbkézspecifikusak vagy ezeket lehet ide oda forgatni?
    A könyvátvitel a koboknál hogyan működik? Mármint a valóságban, nem papír szerint.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák