Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • LittleBiG007

    Topikgazda

    válasz tt124307 #15114 üzenetére

    Úgy tűnik, csak én értem egyedül, mit akar mondani Ajándékok kolléga. Amit leírtál (és amit Degeczi kolléga is mond), egy percig sem vitatható, és szerintem is egy nagyon jó, minden-egyben eszköz a Calibre. De igaza van Ajándékoknak abban, hogy elég macerás a könyveid rendezése vele. Csak egy példa, mert a cimkéket említetted. Amikor automatikusan letöltöm a metaadatokat, van, hogy csak két-három címkét kapok, meg van, hogy egy ménkű hosszú listát (amit utálok, mert elrondítja a metaadatokat). Eleinte átnéztem egyenként, és próbáltam a lényegeseket meghagyni. Aztán változtattam, kitaláltam pár fő, egységesített kategória cimkét, mint mystery, science-fiction satöbbi, és azokat használtam. Ma meg? Inkább nem is használok cimkéket. Úgyis ismerem az írókat, tudom, milyen témájú könyveket írnak és az esetek 99 százalékában név alapján böngészek. Sokkal életszerűbb számomra, hogy szeretnék valamit olvasni Asimovtól, vagy a Jo Nesbo Harry Hole sorozatának következő könyvét szeretném olvasni, mint az, hogy mondjuk szeretnék egy olyan tudományos-fantasztikus könyvet, amely robotokról szól és a Szukits kiadónál jelent meg magyar fordításban. (Habár a Calibre rögtön listázná nekem, ez nem kétséges.)

    Szerintem egyébként a legtöbbet olvasóknak van a legrosszabbul katalogizált könyvtára, ha van nekik olyan egyáltalán.

    Nova 3 - Oasis 3 Smart - Kindle 4 - PRS350 PRS+ - Mini

Új hozzászólás Aktív témák