Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • exacum

    tag

    Talán még aktuális :)

    NÉPÍTÉLET

    Cím Kindle Voyage

    Rövid szöveges ítélet: Második olvasóm. A Pw1-gyel is nagyon meg voltam elégedve, a jobb kijelző és a lapozó gomb miatt váltottam.
    Hibalista -
    Ide hordtam szervizbe -
    Szerviz értékelése:-

    Kijelző 10/10 nagyon szép, éles, mangára is jó (erről igazán tapasztalatom nincs, de a könyvborítók nagyon szépek)
    Zavaró tükröződés: 9/10 csak ha valaki mellettem olvasólámpát használ ;)
    Megvilágítás: 10/10
    Fényerő: 1-24 között változtatható, van auto brightness, ami kikapcsolható
    Homogenitás:10/10
    Érintésérzékenység:10/10 nagyon jól reagál az érintésre,szótárazásnál a szavak kijelölése pontos, még kis betűméretnél is
    Méret 6"
    Felbontás 1448x1072 300dpi

    Hardver
    Ergonómia: nagyon könnyű (180g), vékony (7,6mm), órákon át fáradtság nélkül kézben tartható. Nagyon tetszik az origami tok, bár nekem csak egy "ebay"-es van, mert az eredeti nagyon drága. Ez viszont kb fél év alatt "tönkrement" :(
    Gombok: mindkét oldalon vannak beállítható nyomásérzékelő(?)lapozó gombok. Nekem nem igazán jött be. A visszagomb nagyon kicsi és teljesen belesimul a keretbe, idegesít, hogy sötétben csak többedszerre találom el jól, így nem is használom. A bekapcsoló gombot a hátára rakták, nekem jobban tetszett amikor az alján volt, bár most könnyebb hozzáférni.
    Anyaghasználat: 9/10 nagyon jól összerakott, nem recseg, minőségi benyomást tesz ,de gyűjti az ujjlenyomatot. A kijelző egysíkban van a kerettel, könnyen tisztítható.
    Forma: 10/10
    Szín: fekete
    Bővíthetőség: nem, de a 4GB több, mint elég
    Méret: Az oldalak aránya tetszik. Kicsi, tökéletesen elfér, tokostól, egy női táskában, vagy átlagos kabátzsebben.
    Akkumulátor 10/10 Napi több óra használat mellett is hetekig kibírja

    Szoftver
    Formátumok 9/10 mobi, azw3, prc, txt, html. Illetve Calibrevel konvertálva csaknem bármi. Fektetve az átlag pdf is olvasható, de nem kényelmes, nem igazán jó rá.
    Elválasztás azw3-nál szerintem működik, de eddig nem tudtam kipróbálni, mert a megvásárolt könyveimben sincs elválasztás. A legkisebb betűmérettel használom, a sorkizárás sem zavaró.
    Nyelv: magyar nincs, angol
    Szótárak: 10/10 működik a saját oxford szótára, az angol-magyar (Nagygabe :R készítette és az angol-magyar e-szótár is), német-magyar és az értelmező szótár is. Könnyű a kijelölés és a váltás a szótárak között. Lehet "tanítani".
    Használhatóság: ebook olvasásra tökéletes, megbízható, gyors, könnyű, tetszetős. A fényerő, betűtipus, -méret, margó beállítása, a szótárazás egyszerű. Lehet rá könyvet küldetni egyenesen az "áruházból", vagy emailen, wifin, USB-n. A collection kezelése némi gyakorlást (és internetes karbantartást) igényel az Amazon cloud miatt. (a régi jobb volt). Az Amazon egyéb szolgáltatásait (highlite, translate, note, share, X-ray, wikipedia, browser stb ) ritkán (szinte soha) használom.

    Évjárat 2015
    Beszerzési ár 190 euro
    Beszerzési forrás német Amazon
    Megbízhatóság (beszerzési forrás): kolléga :)
    Garancia: nem volt rá szükség
    Szervíztapasztalatod: -
    Össz használt idő több, mint fél év
    Átlagos (napi) használati idő:1- 3 óra
    Megbízhatóság (olvasó): tökéletesen megbízható, még nem fagyott le, WiFi-n frissíti magát
    Előző olvasód : Paperwhite 1
    Következő olvasód: Paperwhite X (csak ha tönkremegy :K )
    Mennyire szeret(t)ed: imádom :))
    Megérte a pénzét?: összehasonlítva a Pw3-mal talán nem, de nem bántam meg
    Olvasási élmény: 10/10
    Összegzés: 9/10 az ára miatt. Nagyon szeretem, rendszeresen használom. Aki szép, magasfelbontású kijelzőjű, jól beállítható, megbízható ebook olvasót keres és megengedheti magának a magas árat, gondoljon erre is :))

Új hozzászólás Aktív témák