Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • szajmon

    csendes tag

    válasz gaboone #148 üzenetére

    Egy ideje nem néztem be ide. Most látom, hogy vannak új esetek.

    Sikerült már megoldani?

    Ez a HDMI meg HDMI nélküli változat nagy szívatás :(. Biztos, hogy van különbség a kettő között. Nem kizárt, hogy azért nem tud bebootolni, mert olyan eszközt keres (HDMI), ami nincs a készülékben és onnan nem megy tovább. Azaz: nem a te készülékedhez való boot.img-t tettél fel. Valószínű, elveszett a gyári boot.img.
    Két lehetőség van:
    1. Bízzunk abban, hogy csak a HDMI a különbség. Megtaláltam azt a részt, ahol a HDMI drivert tölti be. Ezt ki tudom kommentezni és tudok csinálni neked egy HDMI nélküli boot.img-t, amivel - ha más különbség nincs - beindul.
    2. Keresni kell olyat, akinek HDMI nélküli változata van, és a következő adb parancs futtatásával elkérni az eredeti boot.img-t. Neki ez semmilyen kockázattal nem jár, mert az ő készülékéről csak olvasás történik.
    PC-ről:

    adb shell "cat /dev/block/nandc > /mnt/extsd/boot_nohdmi.img"
    adb pull /mnt/extsd/boot_nohdmi.img C:\boot_nohdmi.img

    Ha az illető készülékébe nincs bedugva külső mikroSD kártya, akkor ez fog működni:

    adb shell "cat /dev/block/nandc > /mnt/sdcard/boot_nohdmi.img"
    adb pull /mnt/sdcard/boot_nohdmi.img C:\boot_nohdmi.img

    Ezt a C:\boot_nohdmi.img-t kellene elküldetni/feltölteni valahova és megosztani.

    Mindkét esetben meg kell oldani, hogy a bootloader menüjéből visszatölthető legyen. Ez elvileg egyszerű.
    A fastboot paranccsal:

    fastboot flash boot boot.img

    Értelemszerűen a boot.img helyett a saját fájl nevét kell megadni.

    A fastboot letöltéséhez és leírásához a link: [link]

    Kérdés, hogy mindezt meg lehet-e tenni ebben a butácskának tűnő bootloader-ben??? Vagy meg kell oldani azzal a sideload-dal. Ennek utána kell járnom.

    Egyébként most indítom el a garanciális javíttatását a kütyümnek. Mint írtam, kimozdult a mikroUSB csati. Megérdeklődöm a szerviznél, van-e eredeti, gyári ROM-juk.

    Ha a hardveraprón PÜ-t küldesz, ird bele, hogy melyik hirdetésre vonatkozik! Kösz.

Új hozzászólás Aktív témák