Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • webcamboy

    újonc

    Sziasztok!

    Két hete vásároltam én is egy D-Link DNS-320-as NAS-t.
    Úgy gondoltam, hogy amire nekem kell, arra megfelelő lesz.

    Az alap installálással semmi gond nem volt, a winchestereket tökéletesen felismerte. Múlt hét péntektől fórumokat bújva megpróbáltam én is egy 24/7-ben működő torrent klienst varázsolni belőle. Minden elképzelhető hibaüzenetbe belefutottam, amit csak el lehet képzelni. Mindenre megtaláltam a megoldást, de egyetlen problémára nem, aminek megoldására tapasztalattal rendelkező megbízható szakembert keresnék, mert én már feladtam és legszívesebben a baltát vágnám bele.

    Szóval a teljes installt már 30 perc alatt lenyomom fejből, felkerül a Transmission is. A jelenség az, hogy ha Transmissionba feltöltök egy torrent fájlt, azt letölti a megfelelő helyre a beállított sebességhatárokkal. Ha becsukom a böngészőt és 5-10 perc, vagy még később rá szeretnék nézni, hogy éppen hogy áll a letöltés, sem a webes, sem nem a grafikus Transmission nem megy, minden torrentet érintő funkció elérhetetlenné válik. Fogalmam sincs mi lehet a hiba, minden ilyen jelenséggel foglalkozó tippet, tanácsot kipróbáltam.

    Aztán tegnap feltelepítettem az eredetileg 1.0 firmware -re az 1.02 -t, amelynek dátuma 2014.04.23
    Ismét nekifutottam a telepítésnek és a beállításoknak. A helyzet ugyanaz: torrent letöltés működik pár percig, aztán teljesen elérhetetlenné válik a Transmission.
    Megjegyzem, a NAS összes applikációja megfelelően működik, gyors, kényelmes, semmi gond vele.

    Mivel sem időm, sem energiám nincs arra, hogy ezzel tovább foglalkozzak, így egy megbízható lelkes amatőr, vagy lelkes profi segítségét szeretném kérni, az alábbiakra:
    - teljes install, ahogy a nagy könyvben meg van írva
    - transmission beállítása
    - a NAS tartalmának elérése belső és külső (internet) hálózatról
    - a teljes telepítés, beállítás dokumentálása lépésről lépésre.

    Lényegében célom lenne egy olyan NAS, ami a filmek, képek, zenék tárolásán és megosztásán kívül megoldaná azt is, hogy internet felől elérjem a rajta tárolt esetleg fontos, szükséges dokumentumaimat is, miközben a nyugalmas időszakában a torrent kliens is fut.

    A jelentkezőtől persze nem várom el, hogy ingyen megcsinálja, de ha szeretnéd kipróbálni magad, nem leszek az akadálya. A munkálatokat Teamviewer-en keresztül tudjuk megoldani, minden szükséges adatot megadok a munkához, ami kell.
    Vállalkozók jelentkezését üzenetben várom, illetve kérdés esetén is írjatok!

    Köszönöm szépen, hogy elolvastad!

Új hozzászólás Aktív témák