Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • torpejeti

    újonc

    Sziasztok!

    Már több, mint 2 éve van egy DNS-320-om. Eddig hellyel-közzel meg is voltam vele elégedve, de az utóbbi időben egyre többet rakoncátlankodik. Sajnos én nem igazán vagyok profi az ilyen dolgok megoldásában, így egy kis segítséget szeretnék kérni tőletek.Megpróbálom a lehető legrövidebben, de mégis részletesen leírni a hálózatot, illetve a problémát.

    A hálózat:
    Router: Linksys E-1200
    NAS: DNS-320
    Lejátszó: DUNE BD Prime 3.0

    Sokáig a 2.02-es firmware volt fent a NAS-on. A beépített torrentkliensét használtam a fájlok letöltésére. A dolog működött is, bár letöltés közben sokszor előfordult, hogy szaggatott a filmek lejátszása (720p) egy-egy pillanatra. Az utóbbi hónapban egyre többször fordult elő az a hiba, hogy a NAS-ban lévő megosztott vinyó eltűnt a hálózati meghajtók listájáról. Ilyenkor csak az segített, ha áramtalanítottam a NAS-t. Újraindulása után minden újra rendben volt. Az elmúlt egy hétben ez a hiba már naponta többször is előfordult. A beépített torrent kliens működése is leállt, sőt a NAS újraindulása után sem kezdett el újra működni. Reseteltem a NAS-t, de nem segített. Gondoltam talán a beépített torrent kliens okozza a problémát, így kiiktattam. Helyette tettem fel Transmissiont (2.82). Először úgy nézett ki, hogy ez megoldotta a gondot, de később rá kellett jönnöm, hogy tévedtem. A Transmission ugyan elindul és van hogy pár percig, van, hogy 2 óráig üzemel folyamatosan, de aztán leáll, és a NAS is elérhetetlenné válik, nem látszik a hálózati meghajtók között és az adminisztációs felülete sem elérhető. Azóta már átdugtam a NAS hálókábelét a router másik portjába, feltettem a 2.03b firmware-t a NAS-ra, de a hiba nem oldódik meg.
    Amikor a NAS megy, és éppen folyik a letöltés Transmissionnal, akkor a winchester hőmérséklete 38-43 fok között ingadozik. Tehát nem okozhatja a leállást a magas hőmérséklet sem.

    Mi lehet a hiba oka, és hogyan lehetne megszüntetni?

Új hozzászólás Aktív témák