Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Haugland

    aktív tag

    Sziasztok,
    Ha megkérlek nem tudna valamelyikőtök linkelni nekem egy transmission letöltési helyet?
    Ha így keresek rá hogy "DNS320 transmission" akkor csupa olyan weboldalra jutok, ahol a lin kmár nem él :( :(
    Sajna baromira láma vagyok mindenféle IT dologhoz, és 2 éve, mikor egyszer sikeresn beállítottam a NAS-on a transmission-t akkro marha büszke voltam magamra! De aztán a vinyóm megdöglött ("természetesen" nem NAS-ba vaó vinyót használok) és most cseréltem és próbálnám újra beálítani a dolgokat...

    A fun_plug -ot sikeresen feltettem (mert az szinte magától felmegy :) ) de a többivel úgy megálltam mint a szög...
    Mindenesetre a transmission fájl hiányában amúgy se tudnék továbbmenni egy szinten túl, úgyhogy megköszönném, ha valaki tudna linkelni egyet :R

  • Haugland

    aktív tag

    Sziasztok Urak!
    A véleményetekre lennék kíváncsi / tanácsotokra lenne szükségem.
    Egy Asus-N66U routert és D-link DNS320 nas-t állítok otthon hadrendbe és azt szeretném megkérdezni, hogy Ti hogyan állítanátok be a transmission alkalmazást vagyis inkább, hogy melyik eszközön? (kapacitás és megbízhatóság szempontjából érdekelne a dolog..)

    egy multicégnél szerintetek milyen IT embert keressek meg aki tudna ilyenekben tanácsot adni, mint pl.: 1, melyik megoldás javasolt a transmission-re -> router vagy NAS -on futtatni?
    2, szeretnék a NAS-on belül másolni nagyobb sebességgel (volume_1 dedikálva lenne a torrentezésre Volume_2 pedig lenne a családi archív ahová a fényképeket, doksikat és olyan filmeket másolnék át amiket nem osztanék meg a torrenttel
    3, szeretném mindkét tárhelyemet és a transmission felületét is elérni külső hálózatról (transmission web felület, többinél pedig ftp vagy más megoldás is szóba jöhet) biztonságosan (pl.: vpn-vel)

    Ezekre a kérdésekre nem tőletek várom a választ, inkább csak szerettem volna bemutatni, hogy milyen kérdéseim lennének amikhez keresnék egy olyan embert aki irányelveket ad mert van tapasztalata. Azt, hogy hogyan kell mindezeket majd megcsinálni azt kitúrom majd valahogy a netről és megcsinálom én, csak próbálnék elsőre jót csinálni :)

  • Haugland

    aktív tag

    Valaki próbálta már ezt a megoldást, hogyaz L1 -re forrasztott ellenállást átteszi L2 -re és így elvileg (ha jól értem) a NAS képes meghajtani a 12V-os ventillátorokat is?
    Ha működik, akkor szerintetek mire kell figyelni a 12V-os venti kiválasztásánál? Milyen áramerősségűt kellene választani?

    Itt van egy fórumban megemlítve és képekkel is illusztrálva:
    [link]

  • Haugland

    aktív tag

    Ha nagyon szépen megkérek valakit, akkor nem tudna valamelyikőtök feltölteni valahová a DNS320 (nem L verzióhoz szükséges fájlokat, hogy a NAS-ra telepíthessem a transmission-t?
    Ezernyi leírás van, többezernyi linkkel amik közül egyikben sem talaláltam olyat ami teljesen működne :(
    Nagyon sokszor kezdtem elölről mindent (nas újrakonfig, lemezek formázása, funplug install, stb... De valahol mindig megakadok... Vagy a láthatatlan jelszavak módosításával, vagy a nem telepíthető alkalmazások telepítésével vagy valami mással)

    Hülye is vagyok hozzá, de akkor is szeretném megcsinálni (vagy találni egy hozzáértőt aki megcsinálja ésszerű összegért), hogy tudjam használni ezt a nast transmission-vel torrentezésre.

Új hozzászólás Aktív témák