Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MrCsiT

    addikt

    Én délután f7 körül kaptam a Westend Digi ponton simeket 105xxxx-es számokkal. Az ügyintéző hölgy nagyon kedves volt, és bár elmondta, hogy többen adják ki a számokat náluk(épp kb. 3 ügyfélnek adtak ki egyszerre, de nagy sor nem volt) mégis, volt olyan kedves, hogy utolsó 2 számjegyre keresett olyanokat amit szerettem volna - csillagos ötös :)

    A hangszolgáltatás szerintem lassabban épül fel, mint a Tkomnál, de árban sem ugyanaz, ez még bőven belefér. Beltérben mértem 9,3/3,5 Mbps-t Speedtest-el egy Note9-en. Odakint - Bp. IV. kerület - nem mértem, de próbáltam Clash of Clans-t, az tökéletesen ment.

    Bár arra kíváncsi leszek, hogy
    A, meddig tart a teszt?
    B, azt követően, vajon hogyan változik a szolgáltatás díja?
    C, lesz-e mobilappjuk esetleg a mobil simek tulajdonságaihoz(pl. forgalmazott adatmennyiség megnézése) vagy akár a webes felületen lesz-e lehetőség követni, mennyit forgalmaztunk már?

    összességében szerintem ez egész sikeres kezdés.

    A metrót írták fentebb, hogy ott nincs net, ezt holnap majd kipróbálom, de ha valóban nincs, akkor remélem, azt hamarosan pótolni fogják, mert "Pöstinek" KÖLL' a net a metróba'! :)

    "Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

  • MrCsiT

    addikt

    válasz ollie #10218 üzenetére

    Nem tudok egyetérteni: a 4. kerületben és a WestEndben, és a telefonos ügyfélszolgálattal kapcsolatban is, mikor 1:42-kor felhívtam őket, hogy "gyerekeeeek, elfogyott a netem, TV az van, hát miezmi?!" mindig azonnal és készségesen reagáltak, szívélyesek voltak, segítőkészek. És jellemzően fél órán belül megoldották a problémát. Én ezt nem tudom rossz szolgáltatásnak nevezni.

    Én inkább azt mondom, hogy az panaszkodik egy-egy ügyfélszolgálatra, aki beleszaladt valami hiba kapcsán a "2 hét alatt képtelenek megoldani" eseménybe, ami azért valahol jogosan veri le a lécet. Az új vezetékes előfizetések bekötése, a "Nálunk mikor lesz Digi?" és a "Már fél éve ott a doboz, de szolgáltatás mikor lesz, tessék mondani?" kérdések tulajait megértem, ha elégedetlenek.

    Nálad mi volt a probléma velük, és mikor? Mostanában, vagy esetleg még régen? :F

    ON: Remélem, a metróbeli "eléréssel" csinálnak majd valamit, mert a többieknél már olyan jól megszoktuk, hogy a metróban is van net, hogy itt az a fura, hogy nincs.. :)

    "Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

  • MrCsiT

    addikt

    válasz mzso #11442 üzenetére

    "Akkor 2016 Doogee-n nem fog hasítani a VoLTE?" - hát, 1-en még talán, elhasogat. na de KÉTEZERTIZENHATON?! :Y :N :DDD

    "Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

  • MrCsiT

    addikt

    válasz bzoley #13710 üzenetére

    "kb 1500-ért tudok elképzelni egy csomagot, amiben van némi lebeszélhetőség és néhány GB mobilnet."
    Ez (nagyságrendileg) eddig is megvolt a többi szolgáltatónál,"

    Ez szerintem konkrétan nem igaz: ha igaz volna akkor nem Domino Fix-em lenne, de ahogy tudom, olyan csomag, hogy mondjuk 30 perc beszélgetés és 1-2 GB net, publikusban 1500 Ft-ért jelenleg nincs.

    Ha te tudsz ilyet, linkeld be kérlek, mert biztosan nem én vagyok az egyetlen, aki nem találkozott vele és érdekelné.

    Alapvetően egyetértek dethroner-el: remélem, hogy nem csak a full korlátlant tolják majd magas áron, de azt hiszem, a Digi figyelni fog erre, és ahogyan eddig is, megtesznek mindent azért, hogy Ügyfeleik elégedettek lehessenek :)
    Hozzáteszem, aki azt elemezte, hogy egy újabb 5000 Ft körüli csomag (ha csak az volna) nem kavarná fel túlságosan az állóvizet - figyelembe véve a sok felhasználót, aki hozzám hasonlóan nem akar 5000-et fizetni havonta a szolgáltatásért (pláne nem 8-10.000-et, vagy még többet, mint a T-nél meg a Vodánál láttam?!) - azzal szintén egyetértek.

    Digihez: én elégedetten használom Bp-n a digis simet, igaz, metróban nem járok csak felszínen, így pl. a 2-es vonal - amin még a Digi simek megjelenésekor jártam, és akkoriban 0 térerő volt - lefedettségéről nem tudok és itt sem olvastam infót, de remélem, előbb-utóbb ott is menni fog.
    Én szurkolok nekik, mert eddig amit nyújtottak az számomra rendben volt.

    [ Szerkesztve ]

    "Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

  • MrCsiT

    addikt

    válasz #29810560 #13795 üzenetére

    De a kedvességen kívül, a mikor menj vissza? -kérdésre mit mond? :)

    . vagy, ezt nem is kérdezed, napi program lett? Lassan majd kávéval vár akkor?! ;)

    [ Szerkesztve ]

    "Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

  • MrCsiT

    addikt

    válasz #20749568 #15164 üzenetére

    ..és az, aki a naptárat nem ismeri, az micsoda? :DDD

    "A DIGI mobiltelefon és mobilnet szolgáltatása tesztüzemben 2019. május 27-én délután elindult."
    Két hete, mi? :D

    "Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

  • MrCsiT

    addikt

    Nem tudom, hogy esetleg a már kiadott sim-ek növekedésével vagy mivel függ össze, de ami tény, mert tapasztalat:
    Rákospalotáról Nyugatiba vonatozás, illetve a Nyugatitól Blaha felé haladva most néha "gondolkodik" az internet kapcsolat, érezhetően lassult, és néha sajnos a mobil a wifi-jelet is felvillantja, azaz "elfogy" a szolgáltatás. Amikor a sim-eket - még elsők közt - átvettem, teljesen jó volt a térerő a vázolt útvonalon, semmilyen kihagyást nem tapasztaltam, csak az utóbbi 1-1,5 hétben. A bejárt útvonal és a használt eszköz és alkalmazás nem változott, tehát egy paraméter ami gyengült: az internet szolgáltatás.

    Ha ez a sokak által huhogóknak tartottakat igazolja - azaz, hogy lesz az a felhasználószám, amikor gond lesz majd a hálózattal - akkor eléggé kérdéses számomra, hogy hogyan lesz ebből nem-teszt szolgáltatás, mert ugye az első és legfontosabb elvárás egy szolgáltatással kapcsolatban, hogy legyen stabil. Nos, ez kezd nem az lenni. :(

    radio100jozs,(#15710): ezek szerint, nem csak én érzékelek problémákat.

    [ Szerkesztve ]

    "Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

  • MrCsiT

    addikt

    válasz #72445440 #15717 üzenetére

    Persze, bejelentettem az űrlapon, de ahogy látom, nem vagyok egyedül a lassú/elmenő net problémával. Nem kellett semmit becsatolnom: az, hogy a mobil szerint el-elmegy a net, az appok/weboldalak pedig nem/csiga lassan töltődnek be, az egyértelmű egyéb mérés nélkül is.
    Remélem, hamarosan megoldják.
    Kíváncsi leszek, mit írnak vissza - már, ha lesz visszajelzés a részükről. :U

    "Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

  • MrCsiT

    addikt

    válasz mokus18 #16915 üzenetére

    Hogyne, de sajnos csak az alábbi két módon múlik el a hiba teljesen bizonyosan:

    - vagy veszel egy Redmi Note 6 Pro-t, mert azzal rendben működik a Digis sim(tapasztalat);
    - vagy veszel egy "túlárazott"-nak mondott, ám furcsa mód, mindenféle érdekes anomáliáktól mentes Samsung márkájú 4G képes mobilt. (szintén tapasztalat.)

    A tiéddel ahogy tudom, sajnos bizonytalan a dolog.

    "Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

  • MrCsiT

    addikt

    válasz sfdrakex #17064 üzenetére

    akkor, írják oda AZT: hogy "SMS díj" és hogy "Hívásdíj" :K

    Jó hogy már nem gépi kódot nyomtatnak a usernek, hiszen az még rendszerközelibb?! :N

    DonMaster(17020): "orszagunkban evi 2 garantalt macera van" (a feltöltőssel) - az egyik, az adategyeztetés, de mi a másik? :F

    zichie(17019): "A havidíjas előfizetésnél minden hónapban kell fizetni, ami legegyszerűbben online (bankkártyával) történik" - Nem: legegyszerűbben felső korlát limites csoportos beszedési megbízással történik a havidíj kiegyenlítése a szolgáltató felé. Konrétan: semmi teendő nincs vele, csak legyen a megadott számlán zseton, amiből levonják a havidíjat.
    A nagyobb probléma, hogy az 5e Ft alatti előfizetéses csomagoknál a havi adatkeret lejárta után pl. Voda a saját ASZF-je szerint 0/0-ra "lassít" (ezért a megfogalmazásért az NMHH azért egy méretesebb bírsággal igazán megkínálhatná őket véleményem, szerint, mert ha vonattal utazik 0 Km/h-s sebességgel akkor aligha ér oda, így a lassítás kifejezés használata konkrétan hazugság, hiszen a szolgáltatás ellehetetlenül.)

    Feltöltős annak éri meg - pl. Tkomnál a Domino Fix (Domino Most opcióval 9/19 Ft percdíjjal) Domino Maraton adatkerettel ami nem jár le hónap végén, addig él, amíg a SIM érvényes, de ha feltöltöd akkor ez újabb évekkel is kitolható - aki inkább app-okon keresztül kommunikál, és a beszélgetés marginális nála.
    Erre a helyzetre építhet magának előfizetői bázist a Digi, egy vagy több, helyesen árazott díjcsomaggal majd.

    [ Szerkesztve ]

    "Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

  • MrCsiT

    addikt

    válasz sfdrakex #17067 üzenetére

    persze, és köszi, te jó fej vagy, ám a Szolgáltató részéről ez még nincs rendben. :N

    "Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

  • MrCsiT

    addikt

    válasz DonMaster #17078 üzenetére

    "Felevente kell egy ev 12honap az 2 felbol all" VS "A hatályos jogszabályi előírások értelmében a Domino SIM-kártyák (hang szolgáltatás esetén) kapcsán évenkénti adategyeztetés szükséges." (forrás: Telekom website )

    Adategyeztetés évente kell, de látom, megelőztek. :)

    Feltöltéssel vacakolni: ugyanúgy vacakolhat aki havonta befizeti a számlát egy csoportos beszedés helyett. (minősített esete a postai befizetés :D )

    Csak azért, mert havi 60 perc vagy kevesebb beszélgetéssel használ valaki egy mobilt, ugyan miért lenne tök mindegy, hogy kinél van és az, hogy így ott mennyi a percdíj? Nem látok összefüggést: aki keveset beszél, a költség annak is költség, tehát minimalizálásra törekszik.

    Az üzleti szemponttal majd foglalkozik a Digi, az előfizetőt épp nem érinti. Ám, én sem gondolom, hogy feltöltőkártyás konstrukcióval foglalkozniuk kellene, helyette legyen egy szemérmetlenül olcsó csomagdíj, ahol a tv+net+telefon mellé kapcsolódik a mobil - mint a Magentás kedvezmény a T-nél - és akkor rendben is lesz ez a dolog :)

    más:

    A metróvonalakból még mindig csak a 3-as az, amin elérhető a mobil internet szolgáltatás? Vagy 2 hete Deák térnél is "elfogyott" a netem, ahogy a 2-es vonalhoz átmentem. :F update: a földalattin nem néztem, ott rendben van? :F

    [ Szerkesztve ]

    "Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

  • MrCsiT

    addikt

    válasz trebrona #18866 üzenetére

    A Samsungnál megnézheted, hogy milyen eszközre milyen gyakorisággal adnak ki frissítést.
    A havi gyakoriság nem egyértelmű, hanem az újabb, felső kategóriás eszközök kiváltsága - egy ideig. (pl. S6 Edge+ vagy a Note 5 már az égvilágon semmiféle frissítést nem kap.)

    [ Szerkesztve ]

    "Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

  • MrCsiT

    addikt

    válasz st3v3np3t3r #18873 üzenetére

    "ezen nincs mit nézni..." - Nem véleményt fogalmaztam meg a gyártók frissítési metódusával kapcsolatban. wwenigma(18860)-ban kérdezte, arra volt csak segítség, hogy tisztábban lássa a tényeket.

    Nálam, Digi mobilnet használatával jelenleg megáll a Samsung "frissítések keresése"-részen, míg - nem Digi által szolgáltatott wifi kapcsolaton azonnal működik.

    Figyelembe véve, hogy korábban is volt ilyen hiba már, és fentebb írta valaki, hogy akkoriban bejelentette a Digi felé és megjavult a dolog, most pedig ismét rossz, azért erősen vélhető, hogy a Digi-nél - vagy nála is - lehet valami gond.
    Remélem, hamarosan elhárítják.

    DrBubo77: (#18883): jó kérdés. Talán az eladott darabszámot és a termékek árazását együtt nézik? :F

    "Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

  • MrCsiT

    addikt

    válasz #71835392 #19215 üzenetére

    Igazad van, az 1,4Mb/s valóban nem sok.
    De ne feledd: a 0-hoz viszonyíts, mert annyi volt előtte a fórumtársnak.
    Onnan pedig, egy lassú, de már használható szolgáltatás jelentős előrelépés.
    Nekem volt szerencsém nyaraláson olyan helyi wifihez (és a TV is rossz volt) hogy a Digi netjén keresztül lehetett bármilyen weboldalt megnézni - ingyen. Ugyanez a T-nél sokkal drágább lett volna.

    Én kb. az indulástól használom a Digi-s sim-eket, és mint másoknak, nekem is megtakarított jópár ezer forintot, holott előtte is Domino Fix (Most opcióval) és Maraton Net volt mellé (amivel a kevés beszéd miatt eleve kb. 1000 Ft volt a havi mobilköltségem), mert számomra 2019-ben nevetséges, hogy milyen publikus árakat tolnak le a vásárlók torkán a többiek, holott köztudott, hogy ha a mobilszolgáltatóknak valami combosabb flotta alá kell beállniuk, akkor nem ritka a 0-5-10 Ft/perc díj sem. Publikusba pedig a 35-45 Ft/perc. Lol.
    (A Telekom domino-s sebesség korlátozását meg ne is említsem, az is milyen már? Ha nem vagy havidíjas előfizető, akkor nyilván másfajta pénzt fizetsz nekik, így jogos a korlátozás.. oh, wait.)

    Amerre járok, akár Telekomot, akár Vodát nézek, nem egy esetben megszakadt az internet szolgáltatás amíg hazaértem. A Diginél meg tudom számolni 1 kezemen, hogy az indulás óta hányszor volt ugyanazon az útvonalon szolgáltatás kiesés.
    Én ezért szeretem a Digit, és mert valóban félhetnek tőle a nagyok, hogy letöri az árakat.

    Te, a hozzászólásaid alapján úgy érzem, tökéletesen tisztában vagy vele, hogy a Digi a jelenlegi technikai feltételeivel csak korlátosan tud szolgáltatást nyújtani. Ezt a tényt azonban folyamatosan ignorálod a hozzászólásaidban, azért lesz fikázás jellege annak amit írsz - gondold át. :)

    A Digivel szebb az élet (már, ahol van lefedettsége), és még a nap is szebben süt! :DD :K

    Ha meg van 1,4 Mbit/s-em, és spórolok ezzel pénzt, azt el tudom hasznosabban is költeni, így jó nézni ezt az értéket szerintem.

    Más: tudom, már volt kérdés, de van valakinek aktuális tapasztalata arról, hogy műholdas TV szolgáltatásra, HA közben a lefedettségi térképen nincs kiírva a település neve, végül igényelhető Digi-s sim, vagy elutasítják az igénylőt? :F

    [ Szerkesztve ]

    "Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

  • MrCsiT

    addikt

    Ha Digi-s is olvassa ezt - régebben követték a fórumot - nem értem, miért épp azok a csak iszonyat buta alap készülékek vannak az akciósan megvehetők közt, amiket az akciós listán látok?
    Megértem - ha mint írták itt régebben - esetleg ki akarják futtatni a beragadt készleteket, de akkor is:
    - a Samsung telók ősöreg procival, már vélhetően nem is igazán frissülő rendszerekkel vannak a listában, gyenge üzemidővel;
    - a Huawei-nél a "top" P20 topicjában az első 3 hsz amibe beleakadtam, a "forced" Pie frissítésről írt, ami után a teló már 3 appot sem tart memóriában, használhatatlan az eszköz, emiatt (is) több tulaj eladta;
    - a Nokiák valakinek jók lehetnek, de azok nem igazán a 2019-ben okostelefont keresőknek való eszközök, bár nyilván azért hívást kezelni csak tudnak, gondolom..

    ..tehát, minden, a listán lévő mobillal, kb. csak gondja lesz a leendő tulajnak, még alacsony elvárások mellett is.
    Ez, inkább adja rossz hírét a Diginek, mint jót. Kár lenne, ha a "Digi = ótvar" jelző terjedne el. :(

    "Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

  • MrCsiT

    addikt

    válasz fornettisuti #19819 üzenetére

    Ez milyen egy stílus már? "ez honnan böffent fel Neked" :Y Majd, egyszer, talán, őrzünk együtt libát, nem kell aggódni. :N

    1., A Digi hírét rontják.
    2. Hű de okosat mondtál, ám, a Digi reklámanyagban ajánlja ezeket, tehát, szerintük jó az ajánlatuk.
    3. lsd. 2.

    greggae: elfogadom, hogy gyalog is el lehet jutni Kínába, de ma azért már inkább repülővel mennek oda az emberek. Ez ugyanilyen. Amúgy meg, ha anno' vettél egy Westel simhez egy Ericsson mobilt, annak az ára közel volt a legalább félhavi fizudhoz. Nos, akkor most miért probléma fél havi fizut kifizetni egy gyorsabb eszközért sokaknak, azt nem értem? De komolyan: az egyetlen dolog, amit semmivel nem tudsz visszapótolni, az elvesztegetett idő amit teljesen feleslegesen vársz ki egy buta eszköz miatt. (az esetleges funkcionális problémákból adódó bosszankodást ne is vegyük ide..)
    ui: én is másoltam két kazettás magnóval ( persze, saját xD ) C64-es játékot, de azért a Steam vagy a BattleNet egy más érzés :)

    "Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

  • MrCsiT

    addikt

    válasz this is life #41360 üzenetére

    Vedd fel/nézd vissza az M4 Sport adást Tkom IP boxon.. oh, wait.. nem lehet. (pénzért sem.)
    A box random megdöglik, rohadt lassú; Ha van saját routered nethez, akkor az újabban kiadott IPTV kapcsolatoknál és boxoknál nincs olyan, hogy majd 2x felépítem a PPPOE-t, mert a Tkom hálózati eszköze szépen lebontja a csatlakozást, ha a routerrel is betárcsáztál ( - olvasd: TV OFF onnantól); Tehát, vagy tud a routered IPTV-t (is) szolgáltatni, vagy a saját router koncepció nem fog működni. Kb. nincs olyan, hogy egy TV adást pár másodperces megállások nélkül meg tudj nézni ilyen módon.
    Valós Tkom net+IP TV előfizető vagyok, nem légből kapottak fentiek.. (sajnos.)

    Lackooo84: Ha ez nem tart vissza, akkor semmi. ;)

    [ Szerkesztve ]

    "Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

  • MrCsiT

    addikt

    Több, nem annyira félreeső helyen (4-6-os vonala Blaha-Oktogon között, illetve a másik iránynál Rákóczi tér-32-esek tere-Corvin negyed) elfogy akár 0-ra(elmegy a 4G jelzés) a Digi mobil net, ami korábban stabilan megvolt.

    De mondhatnám vonatnál a Rákospalota-Nyugati viszonylatot ugyanezzel a.gonddal.. :((

    Ez a szolgáltatás egyre romlik? (úgy mellesleg, ha már drágul is mellé, ugye..)
    Ha egy böngésző képtelen menni vele, off lesz ez az előfizu, az tuti..

    [ Szerkesztve ]

    "Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

  • MrCsiT

    addikt

    válasz djsunstealer #41665 üzenetére

    na jó, de pontosan mi is a tapasztalat? Azt nem írtad le.. "van" és ennyi? :D

    "Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

Új hozzászólás Aktív témák