Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dh66e

    veterán

    válasz Boond #43405 üzenetére

    Gondolom a srácok Magyarország viszonylatában gondolnak a felesleges hiper felbontású tévékre,bár ha körbenézek a nagyvilágban nem sok 4k-s tv adás van azok is felkonvertált anyagokkal kápráztatják el a nézőket.
    Továbbá barátomnak van egy két éves sony 4k tévéje,de natív 4k filmet még nem látott rajta.Szóval egy picit fordítva ülnek a gyártók a lovon.A tartalom és tv szolgáltatók meg nem törik magukat sehol a világon még a 1080i csatornákért sem,nemhogy a sávszél gyilkos 4k-ban sugárzó adókért.Persze vannak prémium szolgáltatások világszerte olyan áron hogy csak pislog az ember.Lassú dolog lesz ez.

  • Flashget

    félisten

    válasz Boond #43405 üzenetére

    Mint írtam a Sharp vagy 2 éve már előállt a 8K tv-vel, mikor 4K-t még csak éppen elkezdték gyártani. Az, hogy japánba mit és mikent tesznek a mi szempontunkból édes mindegy addig, amíg alig van értelmes HD csatorna.
    Meg vannak a Echo-hoz hasonló felbontásúak.
    Igen volt az angoloknál 4K adás be is szüntették, mert túl drága volt az előállítása, fenn tartása a kereslethez képest.
    3D-ben néztem a 2012-es EB döntőt, Londoni olimpia megnyitó és záró műsorát valamint egyéb stúdió műsorokat M3d-n. Fele felkonvertált műsor volt inkább átkapcsoltam 2D-re.
    Csak az volt jó ami eleve 3D-ben rögzítették. persze, hogy bukásra volt ítélve.

    Itt ha valami új lesz és elterjed az hasonló elven fog működni szerintem. majd 20-30 év múlva egy messzi, messzi galaxisban. :)

    Realme GT Master Edition

Új hozzászólás Aktív témák