Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zhagyma

    őstag

    válasz attilav2 #5079 üzenetére

    A 121 MHz szabványos frekvencia kábeltv hálózatoknál (S3 a jelzése).

    " ... Öcsém szobájába vmi nagyon régi kábel megy, lehet ezt is le kellene cserélni árnyékoltra ? ..."

    Ebben az esetben nem az árnyékolás hiánya a probléma, hanem a frekvenciafüggő kábelcsillapítás okozhat alacsony frekvencián nagy jelszintcsökkenés. Hasonlóan a magas frekvenciákon jelentkező hibák esetén érdemes átnézni a csatlakozókat, osztókat (árnyékolás rézszál hozzáér a melegérhez, lötyög a csatlakozó, stb ..) Próbáld meg lehúzni az öcséd kábelét az osztóról, hátha megjavul ...

    " ... Egyébként átvittem a gépet a nappaliba és megnéztem az ottani kábelen, ott is akadozik a 121mhz. Ugyanazon a kábelen Settopbox gyögyönrű képet ad 121mhz-n 100% jelszinttel. ..."

    Egy STB-ben lehet jobb tunert is építeni (van hely a kiegészító alkatrészeknek) mint egy PC kártyán. Ezért lehet, hogy az STB gyengébb jelalak mellet is elboldogul ...

    Nem győzőm hangsúlyozni:

    Valószínűsíthető koax gond esetén az ugyanazon a frekvencián (multiplexen) lévő egyéb digitális adók is ugyanúgy viselkednek.

    Nézd meg TSReaderLite (free) programmal a DVB-C frekvenciát. Jó közelítéssel:
    TEI error / Continuity error szinkronban növekednek a képhibával = koax hiba.

    TEI nem változik és Continiuty error növekszik a képhibával: DIGI sara, ami nem koax probléma.

    UI: Most láttam megkerestél. Most itt válaszolok, ha már így esett.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák