Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Billy76

    csendes tag

    válasz frovery #11738 üzenetére

    Nem csépelni akarom a szavakat,de...

    Igen, én is Astráztam a 80-as évektől, és anno az offset tükröt jobban szerettem...

    Igen állítottam be és láttam, hogy állít be szaki tükröt és olvastam szakirodalmat...

    Természetesen a nagyobb antenna is jelent nagyobb tartalékot, de mint te is tudod, az Intelsat holdjának vétele országrészenként eltérő, mert a 80-as tükörrel vehető sáv szélén helyezkedünk el (keleti országrész), míg az általad említett Astra műholdak modernebbek (az általad réginek nevezettek is, hisz az Intelsat műhold korúakat már rég máshova irányították, új műholdat állítva a helyükre) és a vételi tartomány közepén vagyunk, ahova 40-60-as tükör is elég. Így mivel kisebb antenna is elegendő, a most általában használt 80-as antennáknak megnő az időjárási tartalékja, tehát új hold, nagyobb időjárási tartalék...

    A 0,2 fok azért okozhat gondot, mert ha nem a gyengébb hold a középpont, akkor lehet akkora eltérés, ami olyan esetben, amikor szükség van az időjárási tartalékra, már nem elég. Ezt ugye nem megfelelő beállítással, szereléssel lehet elkövetni. Kíváncsiságból anno az én antennám szerelésénél megnéztük mennyit jelent, tiszta időben nincs jelentősége, de ha gond van, akkor az a 5-10 % is hiányozhat...

    Tekintve, hogy a modernebb műhold érkezésével, nő a vételi jel ereje kisebb tükrökkel is, így tovább (nagyobb) lesz időjárási tartalék.

    Megnyugtatlak, hogy nekem megfelelően van beállítva a tükör, de nyilván van az a felhő-zivatar cella, ami a tükör és a műhold közt elhelyezkedve 0 % jelet okoz...

    De nem szándékozom meggyőzni, csak az én véleményemet hangoztatom, és részemről lezárva a téma... :DD :C

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák