Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • flintnovik

    csendes tag

    válasz vizimento #75143 üzenetére

    Biosban próbáld meg kikapcsolni a turbo boostot - nekem is 7490-em van, észrevehetetlen a különbség sebességben, viszont akkuidőben igen, a kikapcsolt turbo javára, plusz teljesen passzív hűtéssel működik a gép - a BIOS be sem kapcsolja a ventillátort, ha csak netezek, youtube videót nézek, stb.

    Ha 100%-on hajtom az összes magot (pl. Chromium fordítása), akkor egy alig észrevehető ventillátor hangot produkál. Az RPM-et sajnos nem írja megbízhatóan Linuxon, de 2000 alatt lehet, aludni lehet vele egy szobában.

    Sajnos valami baja lehet az enyémen vagy az EC-nek vagy magának a ventillátornak, mert ha a BIOS vezérli a ventillátort, és melegszik kb. 70-80 fok fölé, elkezdi rángatni a sebességet, mintha egy kocsi motorját túráztatná üresben.

    Ezzel egyébként ki lehet kapcsolni a BIOS ventilátor-vezérlését, és pwmconfig segítségével be lehet állítani egy hőmérséklet-RPM görbét, de így sem tökéletes.

    Megvettem az új ventillátort bordával együtt, de nem cserélem ki, amíg a turbo boost kikapcsolásával a zajtól magamat és az akkut is kímélem.

    Más: a gyári akkum 30% körüli, max. 1-2 órát bír netezéssel Linuxon. Vettem új, utángyártott akkut iFixittől, jó nagy felárral, ami nagyon úgy néz ki, mint egy aliexpresses generic 60Wh akku - F3YGT. Vszin. a beszállítójuknak nem ők az egyetlen ügyfelük. Egyébként nem néz ki kirívóan rossz minőségűnek a felirata, nyomtatása alapján.

    A gépbe ugyan belemegy az akku, de mivel a kábele nem fekszik bele rendesen a két fél közötti árokba, az akku megemelkedik, amitől lehetetlen a hátlapot visszapattintani.
    Az iFixit support felajánlotta, hogy ingyen küld egy másik akkut, de én visszautasítottam - egyrészt, mert képtelen vagyok elfogadni, hogy akkora szórás van a csatornák méretében, hogy hol belefér, hol nem, másrészt, nincs kedvem hirdetgetni utángyártott akkukat, amik vszin. más gépébe se mennének bele. (A BMS szerint a cellák maguk SMP, tehát Simplo gyártmányúak, a gyári BYD-vel szemben.) Emellett e-wastet leadni sincs kedvem - olyan centerekbe, ahol csak pislogtak, amikor megkérdeztem, hogy akkor most a vékony, könnyen szakadó lítium-polymer cellákat oda a két mosógép közé fogják-e behajítani -, inkább biztosra akartam menni, és rendeltem pár másik akku kábelt (ez nem jár az akkuhoz). Két eredeti és egy utángyártott akkukábel után az eredmény változatlan.
    (A palmrest elülső élének a közepe egyébként sem pattan be a helyére tökéletesen, kicsit ropog, amikor rákönyöklök, de azért ennél jobban be szokott pattanni, és nem is kell előfeszíteni a csavarokkal.)

    Valaki járt már így a 7490-nel, van erre esetleg valami titkos tipp?

  • flintnovik

    csendes tag

    válasz Pyttawrx #75206 üzenetére

    Ami valóban kimaradt: az első képen a gyári Dell akku van, minimálisan lóg ki a kábel (azaz majdnem teljesen beleillik a síkjába - ez egyébként beszereléskor lefelé fordított, fém színű oldala, ahol a kábel fut).
    A második képen az utángyártott, tán 2-3mm-rel magasabban van.
    Próbáltam szemléletesebb képeket lőni, de nem sikerült.

Új hozzászólás Aktív témák