Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Razermazer

    őstag

    válasz soldi3r #45382 üzenetére

    Ezt én is tanúsítom, mint M4600 tulaj, igaz voltak érdekes anomáliák, de megoldottam, oldottuk somaszal.
    Thinkpadról jöttem én is át, csak én a régebbi harcosról egy T500-ról.
    Az Lg philips kijelző meg csak hab a tortán, nagyon szép színképe van és jó betekintési szögei, kiált egy kalibrálásért amit meg is teszek majd, lévén grafikára lesz használva(cad cam, 3dsmax, maya, photoshop)

    [ Szerkesztve ]

    Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

  • Razermazer

    őstag

    válasz Dhampir #45386 üzenetére

    Huhh hát hol is kezdjem.
    Oprenszer Win7 talán a legelső és egyben a legidegesítőbb az volt(múlt idő, mivel érzésem szerint sikerült ezt is megoldani) hideg indításnál windows betöltési képernyő után kékhalál és újraindulás. Ezt eljátszotta minden 4-dik 5-dik indításnál nem újraindításnál, teljes kikapcsolt állapotból való indításnál.
    Comodora gyanakodtunk, de miután a rendszer minden sallangtól megszabadult, a probléma fennállt továbbra is. A rendszer csak dell-es drivereket tartalmazott, tartalmaz most is.
    Ez a kékhalál tippem szerint, vagy hardver, vagy driver probléma lehetett. Gyakorlatilag egy hetemet rászántam a kiderítésre, végigtesztelve mindent, amit itthoni körülmények között módomban állt.
    Végeredmény nagy pontossággal, az intel hd audio és az nvidia hd audio összeakadása. Alvó állapotból még most is az nvidia high definition audio letilva marad. Egy újabb quadro driver kellene(1000m van a gépbe, később tervbe van véve a 2000-es változat) dell oldalán nincsen, nvidia oldaláról nem merném leszedni, ki tudja mit okoz megint.
    Miután a kékhalál egyenlőre elkerült, a hang zene és film alatt csúszott, ropogott, ezt szintén kiderítettem az aida 64 okozza, ha nem fut, a hang sem ropog és nem csúszik, akad.
    Bizonyos mkv konténeres full hd videóknál, azért a kép szétcsúszik kockásodik, nem mindegyiknél ez lehet a video kódolásának betudni, de lehet az intel grafikus driver is a ludas vagy az nvidia driver szintén.
    Nálam automatikus beállításon van a grafikus vezérlő választás, ki kellene tesztelni egyenként a vezérlőket.
    Nem használok codec csomagot csak vlc-t, media player classic home cinemat hozzá ac3 filtert, matroska splittert.
    Újabb intel grafikus driver telepítése után alvó állapotból nem indul el a gép, tehát ez sem éppen ildomos. Így marad a dell oldaláról való bár régi.
    A fire pro egyébként gcn-es már?AMD FirePro M5950 Mobility Pro with 1GB GDDR5 mert ha igen időtállóbb lenne, viszont ahogy alakul ez a mantle, dx12 mizéria jobb kivárni mi lesz a vége, aztán dönteni.(időközben utánanéztem nem GCN-es, csak az M4100, M400-es tudja mint utána következő firepro kártya).

    Soldi3r: Nálam egy w700 helyett lett ez a dell , a w700-at itt áruló emberke kicsit furcsa mentalítása miatt ejtettem, de nem bántam meg. Biztos jó az a beépített kalibrátor meg a prémium kijelző, ahogy w520-nál is gondolom, de ő meg ritka mint a holló egyelőre itthon pláne színkalibrátorral. Sajna money sem lett volna rá annyi, mint amibe a dell került. Monitorom megfelelő van itthon, ha komolyabb munkára kell majd, max összekötöm a lapossal és öröm és boldogság lesz. Persze a dell-t is lehetne adobe rgb100%-os panellal rendelni, de olcsóbb rákötni egy 23-24-es asztali monitorra ami szintén adobe rgb 100%-os.

    [ Szerkesztve ]

    Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

  • Razermazer

    őstag

    válasz somasz #45395 üzenetére

    Stimt igen ezt kifelejtettem, diagnosztika természetesen a dell-é és windows 7 alatt amit csak lehetett ram, proci, ssd mivel egy intel 530 120 gigás pihen a gépezetben.

    A linux mint-et szerintem kipróbálom még hétvégén érdekel :K

    Filter azért jó ha van mert a hangszóró ugye csak stereo, na mármost amilyen tartalmakat én fogyasztok azok többcsatornás hanggal rendelkeznek, az ócska kódolásokról ne is beszéljünk. Az ac3 filter ezt kétcsatornásítja és így élvezhető a laposon is bármilyen hangfolyam.
    A matroska splitter meg sokkal jobb, mint a beépített lav splitter. Én a Logouton található cikk alapján állítom be mindig a media playert (hogyan játszunk le hd tartalmat a gépünkön)

    Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

  • Razermazer

    őstag

    válasz Primary92 #45577 üzenetére

    Talán soldi3r-el kéne beszélned ez ügyben ő England-ban él és dolgozik. Hátha tud neked ebben segíteni.
    De somasznak is van E6440-e hajrá.

    Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

  • Razermazer

    őstag

    válasz Mexildos #45642 üzenetére

    1: I5 helyére lehet i7-et tenni? lehet nem csak quadot de quad extreme-t is(ha menőzni akarsz, szerintem szét is fűti a gépet, meg kb 80k-ba kerül egy extreme, egy erősebb i7 bőven elég i7-2670qm mondjuk).

    2: Igen minden 4600-as alaplapján 4 darab memória slot van, kettő a fenekén, kettő a billentyűzet alatt. A fenekén lévőhöz nagyon egyszerű hozzáférni, a billentyűzet alattihoz kicsit mókolni kell(nem lehetetlen kö9nnyen szerelhető gép)

    3: Erre rájönni az Owners Manual-ból tudsz
    technikai adatok
    Kiépítésbeli változatok

    [ Szerkesztve ]

    Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

  • Razermazer

    őstag

    Sziasztok laptortársak

    Egy kérdéssel fordulok hozzátok! adott lenne egy preci m4600-as noti (somasztól köszönöm neki :R ) amibe szeretnék tenni egy második ssd-t. Az ssd adott 2,5" kiszerelésben tehát nem msata, gondoltam beleteszem a dvd író helyére. Az ssd sata3-as egy kingston v300-as a mostani ami benne van egy intel 530-as ő a vinyó helyén van, mind a két ssd 120gb-os. Jól tudom, hogy a dvd író az csak sata 2 portot kapott ugye?(vagyis a sebesség degralálódik, ami megint nem zavarna annyira, mert még így is gyorsabb, csendesebb egy vinyónál)

    Optibay az nem probléma chasertől beszerzem, csak azt nem tudom hogy működni fog ez így? mintha olvastam volna pár oldallal odébb, hogy két ssd működése ilyen esetben problémás. Az ssd+vinyó felállás nem szokott problémát jelenteni. Utánaolvastam a raid ilyen esetben nem működik (nem mintha olyan nagyon érdekelne) csak msata és az első vinyó helyére tett ssd esetében működik.
    Vinyót már nem akarok a gépbe tenni természetesen. Esetleg msata ssdvel valakinek tapasztalata ilyen gép esetén van?

    Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

  • Razermazer

    őstag

    válasz badd #45879 üzenetére

    Szerintem igen működik és ez a határa az i5 prociknak. Arra figyelj, hogy a 16 giga csak két 8 gigás modullal fog menni. Tehát, ha van a gépedben 4 darab bővítőhely, akkor nem rakhatsz mind a négybe rammodult, hogy elérd a 16gb-ot.
    Hanem csak az egyik párba, vagy a másik párba 8-8 gigát.
    Legalábbis nálam M4600 precisionban így van, és mivel a chipset azonos, a proci is azonos ezért csodák nincsenek.
    Ramok tekintetében ha szerencséd van keverheted a modulokat gyártó szerint, én szerencsésebbnek tartom az azonos gyártót, azonos sebességűt és időzítésűt, magyarán kit-et.

    Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

  • Razermazer

    őstag

    válasz badd #45879 üzenetére

    Bocs szerkesztésből kifutottam.

    Megnéztem a gépedet és nálad nincsen 4 slot csak kettő, így tiszta sor két 8 gigás modul kell neked.
    Azért az barátok közt is 30k vagy afelett lesz, de ha megvan rá a keret akkor hajrá.
    Én azért úgy csinálnám, hogy először vennék egy 8 gigás modult és mellé tenném a mostani 4 gigát, vagy nem tudom mennyi ramod van? 2x2, 2x4?
    Egyik esetbe 10gb-od lesz másik esetbe 12gb-od, ha azzal megy akkor 16gb-al is menni fog.
    Azért írtam ezt mert a laposod specifikációjában csak 4 gigás modulokat támogat, ami szerintem hülyeség.

    Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

  • Razermazer

    őstag

    válasz badd #45884 üzenetére

    Úgy ahogy tiborandras mondja úgy cselekedjél :K egyetértek

    Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

  • Razermazer

    őstag

    válasz somasz #45890 üzenetére

    Aha, tehát a billentyűzet alattiba nem is lehet tenni akkor 2x8gigát, ha szeretném, ezt akkor csak az i7 proci oldja fel, i5-el bukó.
    Jól van ezt is megtudtam akkor, év folyamán úgyis lesz, ha minden úgy alakul, procifejlesztés i7-re, quadro fejlesztés M2000-re, és 32 giga ramra upgrade. Kell a kraft a virtuális gépeknek, meg cad, 3dsmax, maya.

    Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

  • Razermazer

    őstag

    Melegedéssel kapcsolatban én is hozzászólnék. Preci 4600 tulajként, dedikált kártyás, de én ezt is akartam.
    Már a t500-hoz is nagyon hasznos volt a laptophűtő(szintén kétkártyás). Én nem apróztam el, hanem egyből vettem egy cooler master notepal xl hűtőt,(7000ft-volt) természetesen hozzá való táskát is, hogy a lapossal együtt tudjam hurcolászni ha kell, egy régi stílusú thinkpad deluxe, van anyag benne tartós, nehéz de legalább fitten tartja az embert :DDD .
    Hőfokok: proci egyelőre csak egy i5 2520, munka alatt 65-70 fok, quadro 1000m 57-58 volt a max amit elértem hűtővel. És csak 75 foknál kapcsol be a noti hűtő, addig a laptophűtő megy így a gép néma, csak a laptophűtő zaja van, de az elhanyagolható nem zavaró. Ezek az értékek fél teljesítményű laptophűtő ventilátor sebesség mellett vannak.
    Hűtő nélkül az értékek 80 fok és a felett, a quadro pedig 65-67.
    Teljes hűtési kapacitás mellett(laptophűtő max fordulaton, kicsit morgó hangon ami teljesen vállalható, persze nem vagyunk egyformák) a processzor(ht kikapcsolva mindkét mérésnél) 58-61 fok, quadro 50-55.
    Tehát nagyon megéri egy hűtő használata(évenkénti tisztítás, pasztázás mellett), a gép hűtési tervezése persze példás, külön a procinak külön a quadrónak, ventilátor és hűtés.
    Ilyen értékekkel nem hiszem, hogy reballozni kell majd egyszer a dedikált kártyát.

    Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

  • Razermazer

    őstag

    Sziasztok

    Kérdés a következő Preci m4600-nál töltés közben világít a töltés jelző(pulzál), de ha lekerül a kábel és csak akkuról megy nem világít az akku ikon. Normális ez vagy valami beállítás függő? valami program szól közbe?
    Most tűnt csak fel és nem is emlékszem, hogy kéne e neki világítani vagy nem, mert nagyon ritkán használom csak akkumulátorról.
    Minden más kijelző rendben működik.

    Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

  • Razermazer

    őstag

    válasz Dani930312 #46226 üzenetére

    Azt a paszta csere kell ide, ventilátor kitisztítás, képeket nézegetve elég érdekes kialakítású a gép.
    Nem éppen egy hú de nagy hűtéssel van megáldva, pláne egy i7-hez[link]
    Somasszal értek egyett

    Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

  • Razermazer

    őstag

    válasz architect26 #46391 üzenetére

    Szia

    Szerintem eszközkezelő, az adott hardverre kattintás, részletek fül, ott legördülő menüben hardverazonosítók kiválasztása, a kód kimásolása, böngészőbe beillesztése és rögtön meglesznek azok a hardverelemek.

    [ Szerkesztve ]

    Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

  • Razermazer

    őstag

    válasz somasz #46513 üzenetére

    Hát ha mai versenyzőkhöz nézzük, akkor igen kb azzal azonos. Viszont a 720 kivan herélve sávszél részéről 64bit, de már gddr5 memóriát kapott(igaz van elvetemült ddr3-al is szerelve, nem gddr3 az ezért egy fokkal jobb).
    Míg a quadro 1000m gt540-gt550 között van, sajnos gddr3 memóriával, de széles adatbusszal 128bit. Amit nyerünk a réven, azt elveszítjük a vámon, ez esetben is. Még így is vállalhatóbb kártya mint a gt720.

    Somasz elültetett a fejembe, cserélhető kártyával kapcsolatos információt, mégpedig a következőt.
    Elvileg lehet másfajta quadrot is tenni a preci 4600-ba, a dell által hivatalosan megjelölteken kívűl!
    Volt valakinek esetleg dolga ilyen kártyákkal, és ezzel a géppel, mit kell mókolni hogy működésre bírja az ember fia?. Lehet egyáltalán?
    A kártya csatoló felülete mxm 3.0a ezeket a kártyákat találtam ilyen csatolófelülettel
    MXM 3.0a – 82 mm width, 70 mm length, 55 W max, 64 bit or 128 bit memory bus.
    Designed for graphics cards with 64 or 128 bit memory interface. The board measures a shorter 70 mm length although it does have the same interface as MXM 3.0b.

    NVIDIA Quadro K2100M - 576 CUDA; GPU Clock 667 MHz, VRAM Clock 3000 MHz; 55W
    NVIDIA Quadro K1100M - 384CUDA; GPU Clock 705 MHz, VRAM Clock 2800 MHz; 45W

    NVIDIA Quadro K2000M - 384CUDA; GPU Clock 745 MHz, VRAM Clock 1800 MHz; 55W
    NVIDIA Quadro K1000M - 192CUDA; MXM 3.0a; GPU Clock 850 MHz, VRAM Clock 1800 MHz; 55W

    Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

  • Razermazer

    őstag

    válasz somasz #46527 üzenetére

    Hát ezek szerint még a hűtő is jó lett, kivéve hogy a docking station kimenetét nem tudja használni, abból is csak az egyes számút magán a gépen a grafikus kimeneteket tökéletesen használja.
    Ez nekem már bőven jó, nem használok dokkolót egyébként sem.
    Egyelőre ez csak terv, ahogy az árakat nézem, van egy szép összegük.

    Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

  • Razermazer

    őstag

    válasz somasz #46607 üzenetére

    Szerintem az 1 forintos remekül megfelel e célra lehet még nem is kell belőle leszedni, csak a kitüremkedést.
    Leszedni csiszolóvászonnal, 300-tól 1000-2000 finomságig haladva, 6-8 lépcsőben.
    Vagy csiszolóvászon és polírozópaszta együttes használata, 800-as finomságtól használva a polírozópasztát kb utolsó 3 lépés.
    Érzésem szerint simán elég a vásznas eljárás, a lényeg a felület egyenessége, sokkal fontosabb mint a tükörsima felület!
    Módszer youtube:[link] kb ezek a kellékek kellenek is hozzá.
    Egyenességre a legjobb szerintem, ha vízszintesen és függőlegesen vonalakat húzol az 1 forintosra, így ahogy csiszolod látod, hogy hol szedett le többet hol kevesebbet, így korrigálhatod a nyomási erőt.

    Aztán kitartás :) mikor végeztél mindkét oldalt pasztázd be, mivel a réz szépen elkezd feketedni és zöldülni az oxidáció hatására idővel, aztán romlik a hatásfok.

    [ Szerkesztve ]

    Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

  • Razermazer

    őstag

    válasz somasz #46619 üzenetére

    Én is így gondoltam de nagyon más megoldás nincsen. Az is lehet, hogy csak minimálisat kell abból az egyforintosból leszedni az kb fél óra, aztán öröm és boldogság.
    Thinkpad topikba csodákat tett az integrált vga-val :K ők sem szórakoztak annyit vele.
    Ha nem akarsz vele pepecselni, akkor szerintem felejtős.

    [ Szerkesztve ]

    Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

  • Razermazer

    őstag

    válasz Nimda #46791 üzenetére

    Szóval annyit erről a programról mint használója, hogy nincs vele gond ha ésszel használja az ember, és tudja mit enged neki és mit nem.
    Nálam például megesett az is hogy az általa talált o2 micro sd olvasó driver ami dell certificated driverrel alvásból nem volt képes indulni, az övével tökéletesen megy azóta is.
    Intel chipset driver, intel integrált grafikus driver, quadro driver mindegyikből a legfrissebb pipa, korrektül telepítette nincs probléma (dell precision m4600).
    A sok szemét pedig az általa ajánlott programok telepítésére vonatkozik gondolom, bár nem tudom mire gondolt a fórumtárs(vagy sok hasztalan driver). Nem kötelező telepíteni ezeket, a program maga nagyon jó driver lementővel rendelkezik és visszaállítóval. Szintén ott van benne a visszaállítási pont létrehozása ha valami gebasz lenne.
    Én csak azután használtam, miután a dell command update mindent feltett, példának okáért a quadro driver éppenséggel a frissebb kellett nekem, az intel féle sem utolsósorban. Tudom ezeket le is szedheti az ember maga egyenként, de adtam a programnak egy esélyt.
    100+1 ilyen program van sőt webes driver adatbázis is, abban viszont egyetértek, hogy ha valami működik a gyári driverrel, akkor azt hagyjuk is békén. Első körben csak a problémás drivert keressük meg és telepítsük egyenként! ne halomba az összeset egyszerre, mivel utána fogalmunk se lesz, hogy melyik a hunyó ami miatt nem megy a masina.

    Utóirat: nekem helyből 33 elavult programot írt :) a komisz

    [ Szerkesztve ]

    Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

  • Razermazer

    őstag

    válasz t72killer #46793 üzenetére

    "#46792: szemét: a driverek részeként érkező ilyen-olyan "központok", szolgáltatások, stb, amit alkalmasint a driver telepítésénél kiX-elhet az ember, míg egy full automatára állított driverfrissítő pakol mindent, ha kell ha nem. (OFF)Extra bloatware (nem tom van-e ilyen a progiban, ál-vírusírtók és "rendszeroptimalizálók", toolbar-ok, stb) - na még csak ez kéne:U(/OFF)"

    Van benne a cég más termékei, de meghagyták nekünk azt a kegyet, hogy egy kipipálással elálljunk ettől a lehetőségtől.

    Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

Új hozzászólás Aktív témák