Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Bazsesz

    őstag

    Napokat!

    Kaptam egy Dell Vrosto 500-as notebook-ot (pontos paramétereit én se tudom, mert egy deka cetlit nem kaptam róla. Annyit tudok, hogy 120-as hdd, 2ghz celeron, 1 giga ram, intel wifi). A problémám a következő lenne:

    -bekapcsoláskor feszt kiírja, hogy memória olvasási/írási hiba, F5 a diagnosztikához, F2 a bioshoz, F1 a folytatáshoz (diagnosztika minden gond nélkül lefut). Ráeresztettem egy Memtest86 v2.01-et (Ubuntu 8.10 telepítő alapból ezt tartalmazza), eredmény: 50%-nál 100e feletti hibaszám. Ekkor letöltöttem a legújabbat, a v3.4a-t, végigfuttattam rajta, semmi hiba.

    És akkor most jönnek a következő dolgok:

    -Windows XP felejtős telepítésügyileg CD-ről, vagy hiányzik neki egy rakás fájl, vagy a T-39-re való ujraindításkor hiba történt.
    -Windows Vista DVD-ről felejtős, hiba történt, tegyem be a telepítő CD-t.
    -Windows Vista pendrive-ról dettó felejtős, amikor végigmegy a csík konzolos módba (preparing the files szöveggel asszem) a végén megáll, és kész.
    -(k,x,-)ubuntu 7.10, 8.04, 8.10 CD-ről és Pendrive-ról egyaránt esélytelen, betöltéskor lefagy.

    ubuntu CD-k gyári lemezek, Vista meg az XP pedig MSDN AA-ról van. Pendrive-val másik gépre ugyanúgy tudok linuxot telepíteni.

    Valakinek valami ötlet?

    Előre is köszönöm!

    Üdv: Bazsi

    ''Játék a szavakkal mintájára Dúd a betűkkel :d Előadja Bazsesz művészúr :)'' by Esmein

Új hozzászólás Aktív témák