Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dhampir

    félisten

    válasz Honda567 #75170 üzenetére

    Érdekes, amit írsz, mert a legutóbbi idők Dell Vostro 3500 notebook szériája 11. generációs processzorokkal jelent meg. Amit én láttam 2022-ben, annak a kijelzője matt volt, de a szemet kissé irritálta, ám itt az egyéni érzékenység is eltérhet.

    Ami például kellemes csalódás volt, a Dell Vostro 3520, aminek a kijelzője 120 Hz-es LG Philips LGD0738, 156WFJ típus, és egy kis színbeállítással egész kellemes látványt ad. Ehhez járul még a néma üzemmód 4K videó lejátszásakor is, ám ez a néma üzemmód a megfelelő rendszerbeállítások mellett a felhasználói szokásoktól, szoftverektől is függhet.

    A 3500 kijelzője hátul még nem emeli meg a notebook alját a sík felülettől, de 3510-től kezdődően (Inspironoknál is) már ilyen megoldású.

    Véleményem szerint érdemes minél frissebb, újabb kiadású processzorral venni ezekből a szériákból, ha sikerül megfelelő árazásút kifogni.

    Sajnos frissebb Ryzenes konfiguráció csak az Inspironok esetében jelenik meg, ami szintén korlátozott választékból eredő konfigurációkat jelent, és azokban a 3-as széria esetében, ha jól tudom nincsen billentyűzetvilágítás, RJ45 Ethernet csatlakozó, ujjlenyomat-olvasó.

    Egy nagyobbacska ugrással még jobb a legalább 5-ös számmal kezdődő Latitude széria (van 3-as is, de akkor már inkább érdemes feljebb lépni az árazások tükrében), vagy a még magasabb minőségű 7-es Latitude típusok. Érdekes lehet, hogy a legutóbb elérhető 5-ös Latitude két Thunderbolt portot is nyújt, amit furcsa módon még a magyarországi forgalmazású gamer Dell G15 5530 notebookból is kihagytak.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák