Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bexinho23

    őstag

    Először is köszönöm a sok tanácsot! Amúgy annak idején úgy választottam notebook-ot, hogy ne integrált videókártya legyen benne (asusomban az volt, 2007ben vettem), valamint az ára ne haladja meg a 160-70 ezret. Nos, akkor ezt a típust találtam, ami ár-érték arányban nagyon megfelelő volt. Igaz olvastam arról, hogy nagyon hamar melegszik, de mivel nem használtam 3d-s játékokra (xbox360 ott van arra), így nem is tudtam nagyon megizzasztani. Viszont pár játékot azért kipróbáltam (mafia 2, skyrim, gta4, most meg a max payne3), amik gyönyörűen mentek (kiv. gta4) majdnem max beállítások mellett, de a gép 30-40 perc után lekapcsolt. Nos, ezt 2x játszottam be, azután olvastam laptop hűtés után. Sokan hasztalannak mondták ezeket a kiegészítőket, sokan esküdtek néhányra. Egy itteni fórum tag tanácsára hallgatva vettem meg 4500ért postával a coolmaster notepad x1-et, ami akkora javulást hozott hűtés terén, hogy a vinyó 15 fokkal alacsonyabban üzemel (most pl 29-30, de nélküle 45-50 volt alapból), a procik és a videókártya se megy 80-85 fölé 3d játék közben. Ez hatalmas előrelépés volt, és még csak ki sem portalanítottam a laptopot (mivel 3 év garanciás, nem szedem szét, napokban tervezem kifújni magasnyomású spay-vel).

    Amúgy láttam egy összehasonlítást, hogy i3 és i5 között alig van különbség, viszont i5 és i7 között majdnem duplája a különbség teljesítményben. Ezért gondolkodtam egy i7-ben, bár nem szükséges, csak eljátszottam a gondolattal, hogy van-e lehetőség rá. Dobnék bele +4gb ram-ot, és 8-al elég jó lenne.

Új hozzászólás Aktív témák