Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Skót

    aktív tag

    Üdv emberek!

    Kérdésekkel fordulnék hozzátok telefonválasztás ügyében!

    Rendeltem én az aliexpressről egy jiayu g3t-t, ám a seller azt írta röpke 1,5 hét után, hogy bajban vannak nincs utánpótlás, és helyette tudnak küldeni egy Thl-w100s- et vagy egy Cubot One- t (1G/8G quad 1,2ghz ), esetleg ráfizetéssel jiayu g4t- t (vagy pénz vissza, de félek azon csak vesztenék az árfolyam ingadozás miatt).

    A Thl w100s nem volt szimpi, még ha egy 32gb-os kártyával is küldenék, valahogy nem tetszik.

    A juayu g4 kecsegtető, ám +32 dodó az +~7500ft és már kicsit a g3t árával is vaciláltam, hogy akarok-e rá ennyit költeni (168$ lett volna.)

    A kérdésem az, hogy mik az eddigi tapasztalatok a Cubot One-al? Látom hogy a támogatás nem akkora mint a jiayu-nál de azzal mégis mi a helyzet, mennyire gyér?

    Végigfutottam ezt a ~250db hozzászólást, de nem nagyon láttam, hogy a kamera és a hangerő le gomb hibán kívül más is előfordult volna. Ez valóban így van még mindig? Volt egy link egy videóval, de nem nagyon tűnt fel, hogy mi is a hibajelenség, valaki arról felhomályosítana?

    Gorilla glass hiánya eddig feltűnt bárkinek? Az hogy nem fém-házas, előny-hátrány-nem észrevehető? Összeszerelési minőség, hibák, kiálló szélek? Bármi változás a használat/merülés fronton? Fontos lenne a hosszú üzemidő 2-3 nap legalább bár minél több annál jobb. Ebbe lehet nagyobb kapacitású aksit rendelni (a jiayu 3000mah-s lett volna :S )? Dual sim kezelés mennyire jó? Jól láttam hogy az egyik az micro sim? Azt mennyire nehéz beszerezni?

    Igaz viszonylag keveset nyomkodom a telefonjaimat uh nehéz az összehasonlítás, meg a mostaniak nem is androidosak, egy régi sony ericcson k800i meg egy samsung star II.
    Előbbi 3-4 napig utóbbi 8-10 napig bírja.
    Ahogy általában használom a 2 telefont együtt:
    Kevés sms, viszonylag sok hívás (összesen napi 1-1,5 óra körül átlagban), heti néhány alkalommal jól jön a jó wifi és a jó böngésző (a star 2 ilyen szempontból elég vacak).
    Elsőrendű szempont, hogy jól bírja az aksija és kényelmes legyen kezelni, gördülékenyen lehessen használni. Nem vagyok teljesen naív és várom el, hogy kibírjon annyit mint a mostani telóim, de azt sem akarom amit látok a sok okostelefon tulajon, hogy folyton töltővel a kézben mászkálnak, mert egy napot nem bír ki a telefonjuk. Fontos, hogy tanulni is jó lenne néha róla. A laptopot macerás előtúrni pl a vonaton, meg az aksija sincs már a toppon, viszont rengeteg anyag ppt-ben, pdf-ben és hasonló formátumokban van kiadva. Ezekben a navigálás és ezek megjelenítése, fontos hogy jó legyen. Képmegjelenítés is fontos, hogy gyors, gördülékeny legyen kényelmesen lehessen belenagyítani ha kell. Ezen funkciók egy részét (tanulás, netezés) eddig a laptopom látta el, de egyre inkább nehézkes mindenhova azzal mozogni a telefon meg a zsebemben van mindig.

    Fentit csak bemásoltam (kis szerkesztéssel) a jiayu-s topicból hisz az elvárások ugyan azok :)

    Valakinek van esetleg hosszabb távú tapasztalata?

    Bocsánat a hosszért, csak mindenre ki akartam térni ami érdekel.

    Üdv: Skót

    "A modell alkatú nők olyanok mint egy rossz rádió: nem lehet rajtuk semmit fogni! Hát tényleg ez kell Nektek?"

  • Skót

    aktív tag

    válasz Skót #243 üzenetére

    Bocsánat, az lemaradt, hogy tud-e OTG-t? (Nem létfontosságú, csak érdekel, mert nem találtam erre vonatkozó infót eddig a neten)

    "A modell alkatú nők olyanok mint egy rossz rádió: nem lehet rajtuk semmit fogni! Hát tényleg ez kell Nektek?"

  • Skót

    aktív tag

    válasz FalconKnight #246 üzenetére

    Köszönöm a gyors és kimerítő választ!
    A micro simnek nem annyira örülök, tudom, nem nagy macera, de ha véletlenül ez tönkremenne, én meg megvágattam/kicseréltettem a sim-et akkor már nem tudom a régi telóba visszatenni.

    Az OTG-t ne próbáld ki, nehogy valami baja legyen tőle a telefonnak, annyira számomra nem is lényeges, csak gondoltam, hátha valakinek van vele tapasztalata.

    Még valami, mennyire reális/jó ár érte 168$? Nem nagyon volt időm rákeresgélni, de ahogy néztem nagyjából ilyesmi pénzért mennek. (+/- 5-7-10 dollár nem számít, no nem azért mert krőzus vagyok csak az utalgatásokkal többet vesztenék)

    Jiayu g4t-vel esetleg nincs tapasztalatod? Vagy valaki másnak aki látogatja ezt a topicot? Ha nincs akkor bekérdezek topicjába/duál androidos topicba. Igazándiból azon az aksi és a jobb support és a 2 normál sim miatt gondolkodom technikailag majdnem teljesen ugyan az. Az egyetlen kontra az ár...

    "A modell alkatú nők olyanok mint egy rossz rádió: nem lehet rajtuk semmit fogni! Hát tényleg ez kell Nektek?"

  • Skót

    aktív tag

    válasz FalconKnight #249 üzenetére

    Az ismerősöd véleményét szívesen venném. Ha ráérsz kérdezz rá nálad kérlek. :)

    "A modell alkatú nők olyanok mint egy rossz rádió: nem lehet rajtuk semmit fogni! Hát tényleg ez kell Nektek?"

  • Skót

    aktív tag

    válasz konigjanos #252 üzenetére

    Igazándiból ez számomra nem olyan érdekes, mert 23 dollár a különbség. Az a pénz amit kifizettem már ott van, mire visszaküldik, tuti bukok az árfolyamkülönbségen. Ha paypalozok, ott is vesznek le sápot, tehát mire a pénz átkerül, addigra ugyan ott vagyok, csak sok idő eltelik :)

    "A modell alkatú nők olyanok mint egy rossz rádió: nem lehet rajtuk semmit fogni! Hát tényleg ez kell Nektek?"

  • Skót

    aktív tag

    válasz FalconKnight #256 üzenetére

    Köszönöm az infót.
    Végül úgy döntöttem, hogy a cubot one-t rendelem meg.
    Igazándiból úgy jutottam el erre az elhatározásra, hogy a jiayu g3t amit rendelni akartam nem sokban különbözött ettől (jiayu vs cubot /1,5ghz helyett 1,2ghz/ 8mpx helyett 12mpx/ 4gb rom helyett 8gb /4,5" helyett 4,7" / fémváz és GG helyett műanyag/ 3000mAh helyett 2200mAh) Az is segített, hogy a simkártya kérdésében megnyugtató válaszokat kaptam :) Az aksi kapacitása kicsit aggaszt, hisz mégis egy marha nagy képernyőt, és sok-sok funkciót kell kiszolgálnia, remélem azért az én használatom mellett kibír 2-3 napot, és akkor elégedett leszek vele.

    A jiayu g4t pedig igazándiból prociban meg akksiban lett volna erősebb (1,5ghz/ram1G/rom4g/4,7" verziót ajánlották) csak ez a pár fícsör nem ér meg nekem plusz majd' 8e ft-ot.

    Plusz, találtam egy orosz ' videót-sorozatot ' amiben egy fickó kínai telefonokat tesztel, és erről is csak annyi negatívumot mondott, hogy kicsi sercegés/recsegés van az összerakásnál (megcsavargatta), egyébként minden tetszett neki (mondjuk a ~13e-re antutu pontszámra azt mondta, hogy nem jó, ehhez viszont én nem értek) :)

    "A modell alkatú nők olyanok mint egy rossz rádió: nem lehet rajtuk semmit fogni! Hát tényleg ez kell Nektek?"

  • Skót

    aktív tag

    Akinek most jött meg a telefonja, titeket megvámoltak/adóztattak?

    "A modell alkatú nők olyanok mint egy rossz rádió: nem lehet rajtuk semmit fogni! Hát tényleg ez kell Nektek?"

  • Skót

    aktív tag

    válasz mgtom #282 üzenetére

    És honnan rendelted ha szabad tudni?

    "A modell alkatú nők olyanok mint egy rossz rádió: nem lehet rajtuk semmit fogni! Hát tényleg ez kell Nektek?"

  • Skót

    aktív tag

    válasz Gino20 #552 üzenetére

    A vám teljesen a 'szerencsejáték' kategóriába tartozik az ilyen rendelésnél. Ha a csomagkövetésnél megjelenik, hogy adatbekérés a címzettől vámkezelésre, akkor már tuti, hogy megvámolnak :D Addig semmi sem biztos.
    Nekem is most érkezik a telefon lassan és engem is megfejtek. Nem is egészen vám ez (mert az a 2,5% nem zavarna) hanem ez ÁFA amit fizetünk ami ugye 27%-os. Mindez persze attól függ mennyi az ára a telónak, de ez le van írva a külföldi rendeléses topic első hozzászólásában, hogy mi-mennyi-merre-meddig. Plusz a posta még 1500ft-nyi kezelési költséget is felszámol, mert levámolták/adóztatták neked kedvesen a terméket :)

    "A modell alkatú nők olyanok mint egy rossz rádió: nem lehet rajtuk semmit fogni! Hát tényleg ez kell Nektek?"

  • Skót

    aktív tag

    Röpke 2 hónap várakozás után végre megérkezett az én COBOT One-om is :)
    Nem gondoltam, hogy ekkora és ilyen jól néz ki. Most igyekszem belakni és kiismerni. Mindenki aki látja azt hiszi HTC-m van :DDD
    Az első tapasztalatok alapján bíztató az eszköz. Nagyon szép képe van, elég gyors. Az akksi a mai előadásos napon, mérsékelt nyomogatással mostanra 79%-ra merült csak. Mindkét sim kártyát gond nélkül azonnal felismerte, mobilnet is egyből ment.

    Viszont volna egyből egy kérdésem is. Írtátok nemrég, hogy a GO launcher van rajta gyárilag és azzal kicsit akad. És tényleg mintha akadna néha-néha. Hogyan tudom lecserélni az itt ajánlott Apex launcherre? A kérdés alap és láma, de ez az első androidos telefonom és az egész rendszer elég messze áll tőlem. Ha esetleg van valakinek valahol egy összefoglalója az androiddal kapcsolatban, amiből lehet művelődni, azt szívesen fogadnám.

    "A modell alkatú nők olyanok mint egy rossz rádió: nem lehet rajtuk semmit fogni! Hát tényleg ez kell Nektek?"

  • Skót

    aktív tag

    válasz Keliontom #578 üzenetére

    A remény hal meg utoljára, meg a sejtszintű enzimműködés.:))
    Amúgy az aliexpresszről rendeltem, és először nem ezt, csak amit akartam (jiayu g3t) az elfogyott és helyette ebben a telefonban egyeztünk meg. Postára december 28.-án adták és jan 21.-én volt Magyarországon. A jan 21 és feb 11 közötti időt a magyar vámkezelés éls posta tette rá. Röviden ennyi a küldés, de valszeg pech-em volt csak, mert sokaknak tényleg 2-3 hét alatt is meg tudott érkezni.

    "A modell alkatú nők olyanok mint egy rossz rádió: nem lehet rajtuk semmit fogni! Hát tényleg ez kell Nektek?"

  • Skót

    aktív tag

    válasz Keliontom #614 üzenetére

    Szerintem is túlzó.
    A beszédhanggal pl. nekem nincs gondom.

    Az tény, hogy a bekapcsoló/képernyő aktiváló gomb ami a tetején van megszokást igényel, de egy hét után mások telefonjain is ott keresem a feloldást, úgyhogy megszokható.

    A kijelző pixelességéhez nem mondok semmit, nekem nem tűnik fel, pedig jó szemem van aki használat közben meg tudja mondani, hogy HOPP ott egy pixel az már átok számára és nem áldás :)

    A launcher tényleg akad, de az egy cserével megoldható.

    A ropogást normál használat mellett nem tapasztalom, csavargatni meg direkte nem fogom, nem estem a fejemre :D

    A kamera telefon mércével elfogadható, nem tudom a másik említett telefon milyen képeket csinál, de részemről azt mondom, hogy a fényképezéshez optika kell amit egy telefonba fizikailag nem tudnak beépíteni. Egy-egy kép elkészítésére meg ez bőven elegendő, modellek portfolióját nem ezzel fogod összerakni.

    A gombokról alkotott vélemény igaz, tényleg halovány a világításuk és nem egyenletes, de meg lehet őket azért találni.

    GPS-t még nem próbáltam, az van külön.

    Összességében, gyors, szép a képe, jó a wifi, nem akad/gondolkodik. Nekem eddig bejött, megérte az árát, ha nem romlik el a következő 2-3 évben, akkor minden igényemet kielégíti. Arra különös tekintettel, hogy 2 kártyás és nem kell végre két készülékkel vacakolni. Jegyzem meg a Haier W910 egy sim-es ha jól értelmeztem.

    "A modell alkatú nők olyanok mint egy rossz rádió: nem lehet rajtuk semmit fogni! Hát tényleg ez kell Nektek?"

  • Skót

    aktív tag

    Üdv!

    Szakértők véleményét kérem a következőben.
    A telefonom már vagy 3x csinált olyat, hogy rádugtam töltőre és kiírta, hogy ' töltőfeszültsége túl magas csatlakoztassa le a töltőt'. Lecsatlakoztattam, aztán megint vissza és voila megy tovább a töltés. Ennek ellenére zavar. Lehet ez ellen valamit tenni? Haldoklik a 2 hónapos friss új töltő?
    Ez a gyári 5v 1A-es töltőfej.

    [ Szerkesztve ]

    "A modell alkatú nők olyanok mint egy rossz rádió: nem lehet rajtuk semmit fogni! Hát tényleg ez kell Nektek?"

  • Skót

    aktív tag

    válasz Skót #820 üzenetére

    És még egy kérdés, csak lejárt a szerkesztés mire eszembe jutott.
    A neten keresgélve nem találtam hirtelen kielégítő választ (nyilván keresek majd még tovább).
    Be szeretném állítani a gps-t de nem nagyon tudom, hogy hol kezdjem. A beállításokban nincs olyan gomb, hogy gps ON vagy bármi ami arra utalna, hogy van egyáltalán a telefonban, (Cubot One) pedig elméletileg illenék neki benne lenni.
    A kérdés, hogy milyen programot kéne keresnem, illetve hol tudom beállítgatni a GPS-t mely menüpontokban. Ha valaki leírta már akkor be is linkelheti, de a fórum keresőt használva nem találtam a beállításra vonatkozó leírást.
    Elnézést a láma kérdésért, de az első androidos telefonom ez és még csak ismerkedek a rendszerrel és a lehetőségekkel (elsőre még a launcher cseréje is nehezemre esett :DDD ).

    szerk: közben rájöttem, hogy a helyhozzáférés valami gps szerű lehet, ettől függetlenül nagyon megköszönnék egy pontos leírást, hogy kinek hogy sikerült belőni, hogy wifi/ mobilnet nélkül menjen a navija :)

    [ Szerkesztve ]

    "A modell alkatú nők olyanok mint egy rossz rádió: nem lehet rajtuk semmit fogni! Hát tényleg ez kell Nektek?"

  • Skót

    aktív tag

    válasz okiszPSX #874 üzenetére

    A műanyag tokra gondolsz vagy a fekete "bőr" kicsúsztatósra?
    Műanyagból csak fehéret kaptam, azt használom amíg nem tudok jobbat a fekete "bőrt" pedig a második hét végén meg kellett varrnom mert eleresztett a varrás néhány helyen... :D Ha azt kéred, ingyen a tied lehet, csak gyere el érte. :)

    Én egy ilyet néztem ki magamnak mert nem szeretem a mindenféle flip, meg becsukós, meg egyéb tokokat: [link] Zsebben hordom, néha odakoccolom stb-stb.

    Igaz, hogy ez HTC One-ra való, de mivel a villantó kivételével az összes különbség a gumi részen van remélem, hogy egy sniccer meg némi ügyeskedés megoldja a kompatibilitási gondokat :D (meg természetesen a dremel, vagy a fogorvosi fúró :DDD)
    Amúgy meg 2200ft-ért nekem megér egy próbát.

    [ Szerkesztve ]

    "A modell alkatú nők olyanok mint egy rossz rádió: nem lehet rajtuk semmit fogni! Hát tényleg ez kell Nektek?"

  • Skót

    aktív tag

    válasz bmilan20 #877 üzenetére

    Melyikre gondolsz, amit linkeltem? Azt ott a linken, az aliexpressen meg lehet rendelni onnan rendeltem én is. Egyébként kínából érkezik ha arra gondoltál :))
    A másik fekete "bőr" tokot, a kicsúsztatósat, azt hozzá adták :)

    "A modell alkatú nők olyanok mint egy rossz rádió: nem lehet rajtuk semmit fogni! Hát tényleg ez kell Nektek?"

  • Skót

    aktív tag

    Üdv mindenkinek!

    Nos 3 hónap használat után nekem is előjött néhány bosszantó apróság amire talán van valakinek magyarázata/ötlete.

    Az első az, hogy az eddig simán futó apex launcer most kicsit döcög (hogy a go-t hogy lehet kiírta azt nem tudom, csak azt hogy ezt alapértelmezetté tettem.)

    A másik hogy a zenelejátszó egyik napról a másikra ezt csinálta közvetlen indítása után: [link]

    A harmadik, hogy elfelejtette 1-2 játékról, programról, hogy telepítve van. Kattintom az ikont és azt írja, hogy az alkalmazás nincs telepítve. Újratelepítéssel megoldódik. Mielőtt kérditek nincs a telefonban SD kártya (asszem valakinek volt itt olyan, hogy az sd miatt nem mentek programok reset után).

    Ezeken kívül patent kis eszköz, én nagyon jó elvagyok vele, mindkét kártyahelyet használom különböző szolgáltatókkal. Mobilnet-wifi jó, gyors, gondnélkül megy, gps-t is sikerült Keliontom fórumtárs segítségével beállítanom, és használni.
    Ja és még valami. Egy tok amiről ide is írtam (htc one m7-re való) megjött. Nem tökéletes, de némi átalakítással én használhatónak mondanám, itt van néhány kép róla: [link][link][link]

    "A modell alkatú nők olyanok mint egy rossz rádió: nem lehet rajtuk semmit fogni! Hát tényleg ez kell Nektek?"

  • Skót

    aktív tag

    válasz csemeteim #965 üzenetére

    Szia!

    Én ezt rendeltem: [link] De van mindenféle színkombinációban is, ha esetleg nem feketére vágynál, csak az aliexpressen rá kell keresni :)
    Mint mondtam nem tökéletesen fekszik fel, de egy kis adjusztálással az elérhető amit láttál a képeken, és ~2300ft-ot szvsz megér.

    "A modell alkatú nők olyanok mint egy rossz rádió: nem lehet rajtuk semmit fogni! Hát tényleg ez kell Nektek?"

  • Skót

    aktív tag

    válasz sirály69 #1024 üzenetére

    Nekem szétment a gyári töltőm (túl magas a fesz, meg nem is kezd el tölteni néha), így nem nagyon tudtam, csak gépről tölteni egy ideig, az meg elég lassú volt.
    Aztán kicsit keresgéltem, és rendeltem 2db ilyet: Töltő

    Ezzel 5%-ról 100%-ra kb 3-3,5 óra alatt fennvan. Nekem ez teljesen elviselhető. Mondjuk nem biztos hogy a névlegesen ráírt 1A-t tényleg tudja, mert akkor gyorsabbnak kéne lennie, de jobbat nem találtam. Meg mondjuk egy 500ft alatti árú töltőtől mit is várjak :D Amúgy 15 nap alatt itt is volt.

    [ Szerkesztve ]

    "A modell alkatú nők olyanok mint egy rossz rádió: nem lehet rajtuk semmit fogni! Hát tényleg ez kell Nektek?"

  • Skót

    aktív tag

    Üdv Kedves Cubot One használók!

    Van nékem egy egészen megkímélt ilyen típusú telefonom, 2 akksival amiknek darabja utoljára nagyjából 1-1 napot bírt közepes használattal. Miui rom került rá azzal működgetett, de egy idő után már nem szolgált ki megfelelően így váltottam. Most, hogy nincs benne sim kártya 10-12 napokat bír az akksi :D
    Kérdésem az volna, hogy érekel-e valakit ez a jószág, mert eladnám, itt csak a port fogja a polcon és néha áramot fogyaszt ha töltöm.

    Üdv: Skót

    "A modell alkatú nők olyanok mint egy rossz rádió: nem lehet rajtuk semmit fogni! Hát tényleg ez kell Nektek?"

Új hozzászólás Aktív témák