Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • diang

    csendes tag

    Nos én is vettem egy Concorde Smartphone 5700-at. Örültem is mint majom a farkának. Egyszer egy szép napon elkezdett folyamatosan fogyni a tárhelyem eszetlenül, majd állandóan aktiválódott a 3G, amit csak a kártyák kiiktatásával lehetett leállítani. No de akkor minek telefon? Felraktam rá a Clean Master-t ami rögtön kijelezte a probléma egyik részét. Uupay.apk és társa uuairpush.apk. Természetesen root nélkül nem lehet kitörölni őket. Végignyálaztam több 100 oldalt, de sajnos jelenleg nincs rá megoldás hogy végleg eltávolítsuk a firmware-ből ezeket a kedves szeretetcsomagokat, mivel ezután beszart a telefon. Természetesen újraraktam és mit ád Isten, frissen gyors root, 2 fájl törlése system/apps mappából oszt friss víruskeresés. Hoppá... Gsearch vírus, ami állandóan visszajön. Utánaolvastam hogy ez a Gfirewall-al együtt jár. Tehát már 4 nagy probléma van a rendszerrel. Az első 2 kilőve ugyi rootolással, viszont időközönként ezutóbbi 2 álca google fájlunk "Gsearch és Gfirewall" ,mindig visszajönnek. :(( Igaz most per pillanat nyugi van, mivel egy elrejtett kínai oldalon utánaolvasva találtam még két alkalmazást amit töröltem: SMSREG, ez két fájlból áll és ugyanúgy a system/apps-ba található. 2 napja megszűntek a problémák. Nagyon kivi vagyok mi lesz ennek a vége, mert álltalános megoldás még mindig nem született :(
    Tehát.
    1. Firmware frissítés [link]
    2. Rootolás "Framaroot nevű programmal"
    3. system/apps-ból ezután törölni kell a 2 playáruház álcát" uupay.apk és uuairpush.apk"
    4. ugyanott megtalálhatók a 2 google álcák " SmsReg.... és SmsReg...ezt nem írtam fel pontosan :P"
    5. telepítsétek a Clean Mastert
    6. töröljétek alkalmazásokból a Gfirewall-t és a Gsearch-t

    Ha valaki újdonságot talál légyszi feltétlen jelezzétek, legyünk mi az elsők akik kiírtjuk ezeket a szarokat a telóinkról. Remélem jó helyen kapisgálok és tudtam segíteni nektek. Ha van valami fejlemény ígérem rögtön írok.

    [ Szerkesztve ]

    Dian G

Új hozzászólás Aktív témák