Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • viktorhu

    veterán

    válasz Necronom #1248 üzenetére

    Én ilyen dolgokat csak Kínából vagyok hajlandó venni. Igen, volt, hogy egy mobilt 5000 forintért vissza kellett küldenem, de összességében sokkal jobban jártam, mintha itthon vásárolnék garanciával. Még ha ki kéne dobni a kukába a készüléket, és nem kapnék vissza semmit, és újra meg kellene venni, még akkor sem jönnék ki rosszul a végösszeget nézve, de ez igen extrém eset volna, így még nem jártam, úgy viszont sokkal többször, hogy megvettem olcsón, és használtam elégedetten (és senki nem akarta elhinni, milyen olcsó volt).

  • szucsi1962

    csendes tag

    válasz Necronom #1248 üzenetére

    Igen, van benne igazság, én is ezt gondoltam, mivel az asus is kínából jön. Van a feleségemnek egy 2in1 Asus tabletje, ugyanez az intel atom hajtja, 1,5 éve püföli, még nem kellett vele foglalkoznom, mióta megvettük. Én is azt gondoltam, hogy intel chipset, nagy baj nem lehet vele.De azért nézzünk meg egy asus alaplapot és nézzük meg az echte kínait, hát bizony egyből látszik, hogy a kettő ég és föld. Nem azt mondom, hogy rosszul van összerekva, mert az nem igaz. De ott a kispórolt alkatrészek bizony bizony megtermik a gyümölcsüket. A MédiaMárk 100-asával küldi Spanyolországi szevízbe a Chuwi tableteket, ez a a tény. Mire visszakapod min. 2 hónap lesz. Aztán egy hónap mulva kezded elölről. ha nem tudod megjavítani magad. Aki konyít hozzá és szeret kisérletezni, annak lesz lehetősége rá. A firmware kostolgatóknak pedig azt tamácsolom nagyon körültekintően járjanak el, mert szériaszám függő elég sok firmware, mert próbálják a chuwi mérnökei javítani a hardver környezetet.
    Windows-al pedig vigyázni, csak a kritikus frissítéseket engedni, utána tiltás. Az en.chuwi.com-on és a techtablets honlapján minden segítség és támogatás megtalálható, drivercsomagok firmwerek, és ha beregisztráltok akkor van lehetőség kérdezni is, olyanoktól akik már kismerték.. Ezért én nem írtam le hogyan lehet újra éleszteni egy totál halott tabletet. De kérésre szivesen megosztom. Ami jó hír, a bennük lévő Winbond bioschip strapabíró, több száz ujraprogramozást is túl él, de vigyázat 1.8 Voltos.Az Eprom programozó és a Soip8 csipesz közé be kell iktatni az átalakítót, különben az alaplap 3,5 voltot kap onnan ahonnan 1.8-at vár. Nem akarom lehúzni a kínai cuccukat, ezért nem is azt hangsúlyoztam az előző írásban, hogy rosszak lennének, csak nagy a távolság, messze a szervít, oda vissza 15000 Ft a szállítási öltség, ha Kínából rendeled, és nem biztos hogy megérkezik. A Kínaiak egyébként ha nincs külsérelmi nyom nem taglalják a garanciát, megcsinálják, de a fuvardíj sajnos a mi sarunk. A teljes visszatérítési garancia, is csak akkor él, ha újszerű állapotban kerül vissza a boltba, ée csak utána fizetik vissza a vételárat. Kérdéses, hogy megéri-e, ilyen esetben jobban jár a vevő, ha kialkud az eladóval egy elfogadható részleges visszatérítést, és esetleg az fedezi a javítási költséget.

    [ Szerkesztve ]

    üdv, szücsi

  • szucsi1962

    csendes tag

    válasz Necronom #1248 üzenetére

    Jó de 100-ért már nem veszek chuwit, annyiért akkor Asus TFB T101HA, a chuwi közelébe se jöhet

    [ Szerkesztve ]

    üdv, szücsi

Új hozzászólás Aktív témák