Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Capella

    senior tag

    válasz makoss #836 üzenetére

    Pontosan nem tudom, min vagy túl, ezért lehet, hogy ismétlek.
    A Hálózati megosztási központ / Speciális megosztási beállítások alatt a Magánhálózatra beállítod a hálózatfelderítés bekapcsolását és bekapcsolva lehet a csatlakoztatott eszközök automatikus beállításának bekapcsolása.
    Be kell kapcsolni a fájl- és nyomtatómegosztást.
    Én ki szoktam kapcsolni az ajánlott Otthoni csoportot, átváltok felhasználói fiókok és jelszavak használatára más számítógéphez kapcsolódáshoz.
    Ezzel jelszót kell használnod a bejelentkezéshez, de biztonságosabb a géped.
    Ha nem akarsz mindig jelszót bepötyögni, a netplwiz paranccsal beállíthatod, hogy ne kérje, csak használja.
    Még a Speciális beállítások alatt a nyilvános mappa megosztása legyen kikapcsolva és az összes hálózatra legyen bekapcsolva a jelszóval védett megosztás.
    Az alapértelmezett 128 bites titkosítás maradhat, kivéve ha XP is volna a hálózaton, bár az manapság nemigen fordul már elő.
    Ezekel a beállítással meg kellene tudnod csinálni, amit hedgehog86 javasolt. Célszerű létrehozni mindegyik gépen ugyanazon a néven felhasználót, ami lehet rejtett is, ha zavarna a bejelentkezésnél.
    De elég, ha ismersz egy felhasználót és a jelszavát azon a gépen, amire be akarsz jelentkezni.
    Nem árt, de nem feltétel, hogy a gépek azonos munkacsoportban legyenek.
    Az a fajta hibaüzenet, amit linkeltél, akkor szokott megjelenni, ha nem jelszavas bejelentkezés történt, illetve jogosultsági probléma van.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák