Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • macilaci78

    nagyúr

    válasz Spet #83526 üzenetére

    Meglelted az örök ifjúság forrását. ;]

    bandus: a családi Lada Samarával volt eddig a legjobb élményautózásom. Nagyon könnyen el lehet érni azt a határt, amikor már nem mered* neki jobban tekerni, de még elég stabil ahhoz, hogy ne csússzon, ne boruljon.
    Volt a seggem alatt egy Győr-Budaörs távon S320 Merga automata váltóval. Megy, mint a rakéta, de nem érzed benne úgy a gyorsulást, mert az a nagy fotel, amiben ülsz, az a csekélyke rázkódás, amit alulról érzel, az a semmi motorhang, amit hallasz nem adja vissza. Életemben először vezettem automatát. Úgy kértem meg a tulajt, mutassa meg, hogy kell sebességbe tenni. Mentünk, ő aludt melelttem, a célnál megálltunk, nyomom a féket és megkértem, mutassa meg, hogy kell üresbe tenni. :D

    *nem vagy annyira hülye, hogy merjed

    A másik meg, például BP-Szeged táv, 168 km pályán. Ez 110 km/h-val: 92 perc menetidő, 130-cal 78 perc, 170-nel 60 perc. Tehát van olyan balf@sz, aki saját, utastársai és a közlekedésben lévő többi résztvevő élet-és vagyonbiztonságát veszélyeztetné csak azért, hogy 18 perccel hamarabb érjen oda, ami persze akkor működik, ha 170 km/h-s átlagsebességet tud autózni. :U És van, aki nyomja neki, miként állat.

    sketchifun: apámtól tanultam vezetni, tán még megvan a padláson a Zsiguliba való pedálsor a jobb egyhez. Azt mondta, gyorsan a hülye is tud menni, lassan kell tudni. Mentünk a két saroknyira lévő házhoz, ő gyalog a kocsi előtt, nekem csak követni kellett. Egyes alapjárat persze gyors, szóval utcahosszon keresztül csúsztatott kuplung... És igaza van, mert országúton ott vagy ötödikben, bal lábad lógatod, jobbal enyhén nyomod a gázt, vagy tempomat, fél kézzel csak azért fogod a kormányt, mert megnyugtat. Ezzel szemben városi forgalomban jár mindened: kuplung, fék/gáz, sebváltó, indexkapcsoló, fűszerezve ablaktörlővel, rádióval, kézifékes indulással, stb.
    Az érdekli párodat, milyen egy dinamikus gyorsulás? Üljön be egy permetező helikopterbe munka közben, de pelenkát vigyen! :K

    Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

Új hozzászólás Aktív témák