Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Huma

    addikt

    válasz Mercutio_ #6921 üzenetére

    Rémlik ez a kísérlet. Régebben olvastam róla. Tökéletes bizonyítéka annak hogy az emberek többsége birkaként viselkedik. Ami nem meglepő ha azt vesszük, hogy az ember eredendően közösségi lény.
    Ezért nevetek mindig amikor az emberek többnek tartják magukat az állatoknál. Az ember csupán egy kivételesen intelligens állat. Ez az ami kiemeli a tömegből. De attól még állat, nem pedig valami felsőbbrendű lény.
    Vannak persze kivételek akik képesek nagyjából levetkőzni az alapvető állati ösztöneiket. De ők elég kevesen vannak.
    A környezetemben pl rajtam kívül nem sok ilyet ismerek.

    De hogy tudjátok hogy miről is beszélek. Nézzétek meg pl hogy az emberek hogyan cselekszenek pánikhelyzetben. A 90%-uk csak a saját irháját menti és gond nélkül agyontapos nőt, gyereket.
    Egy karizmatikus ember pedig hatalmas tömegeket képes a befolyása alá vonni.

    Vagy van egy személyes példám. Egyetemi évnyitón a diákok hosszú sorban, egyenesen haladtak át a padok és egy oszlop között. Aztán támad egy kis bonyodalom és torlódás. Emiatt a sor az oszlop másik oldalán kezdett el haladni egy nagy U-betűt formálva. Minden egyes diák ment a másik után és egyik sem gondolt arra, hogy hülyeség az amit csinál. Csak követte a csorda haladási irányát.
    Egyedül én voltam az aki egyenesen ment át az oszlop és a padok között. És az utánam lévők pedig követték ezt a régi-új irányt.

    (#6923) Tim82:
    A tények önmagukért beszélnek.

    Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

Új hozzászólás Aktív témák